Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Naujausi reikalavimai nuotekų tvarkytojams 2022 – 2027 metais

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
    Kaina: 120€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Apie seminarą

Pagal naujausius teisinius reikalavimus veikla gali būti sustabdyta 3 kartus per metus nustačius leistinų teršalų, išleidžiamų su nuotekomis, normatyvų viršijimus.

2022-05-01 įsigaliojo Vandens įstatymo pakeitimai, įtvirtinantys buitinių nuotekų sąvoką bei reikalavimus dėl TIPK arba taršos leidimo turėjimo, kai išleidžiamos į gamtinę aplinką nuotekos, kuriose yra prioritetinių pavojingų medžiagų. Taip pat nuo minėtos datos įsigaliojo ir įsakymo Nr. D1-236 pakeitimai, ypatingai aktualūs nuotekų tvarkytojams.

2022-11-16 įsigaliojo Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo pakeitimai, kuriais naujai įtvirtinti nuotekų tvarkymo infrastruktūros, paviršinių nuotekų tvarkymo infrastruktūros tinkamumo ir reikalingumo kriterijai bei sąlygos, kurių neatitikus galimas licencijos panaikinimas.

Aplinkos ministerija yra parengusi Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pakeitimo projektą, susijusį su mokesčio už aplinkos teršimą iš stacionariųjų taršos šaltinių sumokėjimu ir išieškojimu.

2024-01-01 įsigalioja Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo pakeitimai, pagal kuriuos subjektai, išgaunantys 100 m3 per parą ir daugiau vandens iš vieno paviršinio vandens telkinio, bus laikomi mokesčių mokėtojais.

Jau kurį laiką galioja įsakymo Nr. VA-61/D1-658 pakeitimai susiję su formos FR0522 teikimu ir tikslinimu. Ar tinkamai taikote pasikeitusias nuostatas?

Seminaro metu:

 • Pateiksime naujausią ir svarbiausią teisinę informaciją, aktualią esamiems ir dar tik planuojantiems veiklą nuotekų tvarkytojams.
 • Aptarsime, kada veiklai privalomos PAV procedūros, leidimai bei kada privaloma teršalų, išleidžiamų su nuotekomis, apskaita, monitoringas, mokesčiai už aplinkos teršimą ir kiti reikalavimai.
 • Patarsime, kaip užtikrinti nepertraukiamą ūkinės veiklos vykdymą, išvengiant priverstinių veiklos sustabdymų bei nepageidaujamų baudų iki 50 000 eurų.

 

Temos

 1. Gamybinių, buitinių, paviršinių nuotekų tvarkymo teisiniai reikalavimai.
 2. Ar ūkinė veikla nėra uždrausta įstatymais?
 3. PAV procedūros, Leidimai ir kiti veiklos įteisinimo dokumentai, privalomi nuotekų tvarkymo veiklai.
 4. Kas privalo atlikti pavojingų medžiagų, esančių nuotekose, inventorizaciją?
 5. Teršalų, išmetamų į aplinką su nuotekomis, monitoringas ir jo duomenų privalomasis viešinimas.
 6. Kaip pagal reikalavimus paženklinti nuotekų išleistuvus?
 7. Teršalų, išleidžiamų su nuotekomis, apskaita. Ar visiems ji privaloma?
 8. Kiek iš viso yra metinių ataskaitų ir iki kada jas privaloma pateikti?
 9. Mokesčio už aplinkos teršimą iš stacionarių taršos šaltinių deklaravimas.
 10. Fizinių ir juridinių asmenų atsakomybė už nuotekų tvarkymo pažeidimus.

ŽINIOMIS DALINASI

Živilė Bingelytė

Aplinkos apsaugos specialistė, turinti didelę praktinę darbo su GPAIS patirtį. Savo darbe nuolatos apmoko naujus specialistus darbui su GPAIS bei įmonių atstovavimui valstybinių aplinkosauginių patikrinimų metu. Vilniaus Gedimino technikos universitete įgijusi aplinkos inžinerijos magistro laipsnį.

Sandra Gerdvilienė

Lektorė yra aplinkos apsaugos konsultacijas teikiančios įmonės direktoriaus pavaduotoja, turinti Vilniaus Gedimino technikos universitete įgytą aplinkos inžinerijos magistro kvalifikacijos laipsnį. Ūkinei veikla įteisinti ir vykdyti privalomų aplinkosaugos dokumentų rengimo, verslo konsultavimo aplinkos apsaugos teisės klausimais patirtis – dešimt metų.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

Seminaro informacija

PROGRAMA

10:00-14:45 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Informacija dalyviams, dalyvaujantiems auditoriniuose seminaruose

 

 1. Veido apsaugos priemonės yra rekomenduojamos.
 2. Jeigu mokymų dieną Jums pasireikš karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ūmūs viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) prašome nevykti į mokymų vietą ir juose dalyvauti nuotoliniu būdu.

Užtikrinsime, kad aptarnaujantis personalas būtų sveikas ir visada pasiruošęs Jums padėti.

Tęsti mokymų paiešką: