Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Miškininkystės įmonių ir miškininkystės paslaugų apmokestinimas 2022 m.

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
    Kaina: 120€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

2022-08-02, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
120€
Miškininkystės įmonių ir miškininkystės paslaugų apmokestinimas 2022 m. (tiesioginė seminaro transliacija)
120 (+ PVM)

APIE SEMINARĄ

Miškams būdingos išskirtinės savybės, lemiančios įmonių bei miško savininkų finansinės naudos gavimo niuansus. Daugiausia klausimų kelia miško priskyrimas turto kategorijoms, ypatingai naudojant klasikinę turto klasifikaciją apskaitoje, o teisingas priskyrimas turto klasifikacijoje lemia turto vertinimo būdus ir finansinių ataskaitų rengimo sėkmę.

2022-05-01 įsigaliojęs naujos redakcijos LR Finansinės apskaitos įstatymas daro reikšmingą įtaką kiekvienos įmonės finansinei apskaitai – nuo apskaitos politikos iki vidaus tvarkų sukūrimo būtinumo. Įstatyme įteisinta vidaus kontrolės sąvoka nėra nauja įmonių veikloje, tačiau aprašyti vidaus kontrolės tvarką dažnai įmonei tampa nemenku iššūkiu. Kartu su šiuo įstatymu pasikeitė nemažai poįstatyminių teisės aktų:

 • 2022-05-01 įsigaliojo nutarimo Nr. 780 pakeitimai, reglamentuojantys apskaitos dokumentus. Pakeistas sąskaitų faktūrų išrašymo reglamentavimas: papildytos nuostatos dėl sąskaitų faktūrų išrašymo, nustatyti atvejai, kuomet ūkio subjektas gali nenaudoti sąskaitų faktūrų, atsisakyta nuostatų dėl mokesčiams apskaičiuoti naudojamų apskaitos dokumentų klaidų taisymo.
 • 2022-03-31 AVNT patvirtino ir paskelbė „Vidaus kontrolės organizavimas“ rekomendaciją, kuria siekia  padėti nustatyti vidaus kontrolės priemones, susijusias su įmonės finansinės apskaitos organizavimu ir tvarkymu, ir sumažinti galimas rizikas bei išvengti klaidų. Paskelbta ir „Apskaitą tvarkančio asmens pasirinkimas“ rekomendacija, kurioje numatyti kriterijai, galintys vadovui padėti pasirinkti kompetentingą asmenį įmonės finansinei apskaitai tvarkyti.
 • Pagal naująjį FAĮ AVNT yra įpareigota atlikti įmonių už 2021 m. ir vėliau prasidedančius ataskaitinius laikotarpius finansinių ataskaitų kokybės stebėseną,  pagal stebėsenos gaires, kurios turi būti paskelbtos iki 2022-06-01.Taigi institucijų dėmesys finansinėse ataskaitose pateikiamai informacijai didėja, o kur dar VMI išmanieji stebėsenos įrankiai.
 • Finansų ministerija parengė atmintines, kuriose pateikiamos įžvalgos “Dėl pelno siekiančių subjektų” atskaitomybės rengimo reikalavimų, o taip pat ir “Dėl grynųjų pinigų operacijų”, kurioje nurodė, kad subjektai, nustatydami tvarką, gali pasinaudoti iki 2022-05-01 galiojusiomis Kasos darbo organizavimo ir kasos operacijų atlikimo taisyklėmis ir jas pritaikyti savo reikmėms.

Aplinkos ministerija rengia nutarimo Nr. 972 pakeitimo projektą, kuriuo siūlys kiekvienam pirkėjui nustatyti maksimalius galimus pirkti valstybiniuose miškuose pagamintos medienos kiekius, kurių limitai būtų nustatomi atsižvelgiant į pastaraisiais metais iš VĮ Valstybinių miškų urėdijos pirktus atitinkamus medienos kiekius.

Seime yra užregistruotas ir Miškų įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo netaikoma nuostata dėl didžiausio įsigyjamos miško ūkio paskirties žemės ploto, kai asmuo ar susiję asmenys įgyja nuosavybės teises į paveldėtą miško ūkio paskirties žemę.

2022-08-01 įsigalioja Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimai, kuriais vadovaujantis įstatyme įpareigoti asmenys tikrins ar informacija yra pateikta į posistemį JANGIS bei pateiktos informacijos tikrumą. Nepateikus naudos gavėjų duomenų, gali būti taikomos ne tik finansinės, bet ir veiklos apribojimo sankcijos.

Atkreiptinas dėmesys, kad 2022-11-01 turėtų įsigalioti Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo projektas, kuriuo numatyta griežčiau riboti asmenų tarpusavio mokėjimus grynaisiais pinigais, o taip pat ir ANK pakeitimo projektas, kuriame siūloma įtvirtinti atsakomybę už atsiskaitymų, kitų mokėjimų grynaisiais pinigais tvarkos pažeidimus.

2023-01-01 turėtų įsigalioti PVM įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo patikslinamas bendras susijusių asmenų gauto ar gautino atlygio skaičiavimas, nustatant, ar buvo viršyta privaloma registravimosi PVM mokėtoju riba.

Šiame seminare aptarsime miškininkystės įmonių ir miškininkystės paslaugų specifiką, taip pat kalbėsime ir bendrais mokesčių klausimais – nuo gyventojų pajamų iki nekilnojamojo bei aplinkos taršos mokesčių aktualijų.

TEMOS

 1. Naujojo Finansinės apskaitos įstatymo taikymo išplėtimas (įtraukiami ir fiziniai asmenys), sąvokų keitimas.
 2. Finansinė apskaita miškininkystės įmonėse. Apskaitos politikos pasirinkimo galimybės.
 3. Vidaus tvarkos. Apskaitą tvarkančio asmens pasirinkimas.
 4. Miškininkystės įmonių apskaita pagal Lietuvos finansinės atskaitomybės standartus. Pajamų pripažinimo ir sąnaudų registravimo alternatyvos.
 5. Turto, įsipareigojimų apskaitos ypatumai.
 6. Veiklos finansavimo alternatyvos. Pelno paskirstymas.
 7. Finansinių ataskaitų stebėsena – nauja kontrolės priemonė.
 8. Prievolių dėl i.MAS sistemos vykdymas.
 9. Mokesčių apskaičiavimo ypatumai miškininkystės įmonėse:
  • privalomieji atskaitymai iš pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką;
  • pelno mokestis;
  • pridėtinės vertės mokestis;
  • gyventojų pajamų mokestis. Kitų išmokų gyventojams apmokestinimo ypatumai;
  • kiti mokesčiai.
 10. Mokesčių lengvatos.
 11. Mokesčių deklaracijų pildymas ir atspindėjimas finansinėje apskaitoje.
 12. Finansinės atskaitomybės procesas: pagrindiniai principai ir finansinių ataskaitų teikimas Juridinių asmenų registrui.
 13. Finansinių ataskaitų rinkinio sudarymo kūrybiniai aspektai.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

10.00-14.30 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Registracija
12:00-12:45 Pietų pertrauka

Papildoma informacija

Sertifikatas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

2022-08-02, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
120€
Miškininkystės įmonių ir miškininkystės paslaugų apmokestinimas 2022 m. (tiesioginė seminaro transliacija)
120 (+ PVM)

Tęsti mokymų paiešką: