Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Individualių įmonių mokesčių ir apskaitos ypatumai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 4 ak. val.
      Kaina: 90€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

APIE SEMINARĄ

Individuali įmonė yra neribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo, už kurio prievoles savo turtu atsako įmonės savininkas. Ši juridinio asmens forma, kaip ir visos, turi savo privalumų ir trūkumų. Pavyzdžiui, nereikia įnešti lėšų įstatiniam kapitalui, paprasta išsiimti pelną, apskaitą gali tvarkyti pats įmonės savininkas. Taip pat, priklausomai nuo pasirinkimo, individualios įmonės gali nerengti finansinės atskaitomybės, jeigu tai nustatyta jos nuostatuose. Kita vertus – IĮ savininku gali būti tik vienas asmuo, o tinkama finansinė apskaita bei apmokestinimas reikalauja gilių žinių.

IĮ rengdamos finansinę atskaitomybę susiduria su įvairiais apskaitos ir mokestiniais klausimais:

  • Kokios sąnaudos priskiriamos individualių įmonių leidžiamiems ir neleidžiamiems atskaitymams?
  • Kaip apmokestinamos individualios įmonės savininko iš įmonės išimtos lėšos?
  • Kaip pildomos mokesčių deklaracijos ir rengiama finansinė atskaitomybė?
  • Kokiais atvejais IĮ privalo rengti ir pateikti finansines ataskaitas registro tvarkytojui?

Atkreiptinas dėmesys, kad Finansų ministerija parengė “Dėl pelno siekiančių subjektų” atmintinę, kurioje pateikiamos įžvalgos atskaitomybės rengimo reikalavimams, o taip pat ir “Dėl grynųjų pinigų operacijų”, kurioje nurodė, kad subjektai, nustatydami tvarką, gali pasinaudoti iki 2022-05-01 galiojusiomis Kasos darbo organizavimo ir kasos operacijų atlikimo taisyklėmis ir jas pritaikyti savo reikmėms.

2022-06-08 VMI paskelbė rekomendacinio pobūdžio klausimynus asmenims, siekiantiems tapti PVM mokėtojais.

Jei pasinaudojote valstybės paramos priemonėmis dėl ekstremaliosios padėties eliminavimo, atkreipkite dėmesį į gautos paramos panaudojimą ir parodymą finansinėse ataskaitose. Kokiais atvejais paramą gali tekti grąžinti?

Seminaro metu bus išnagrinėti naujausi mokesčių ir apskaitos teisės aktų pakeitimai ar jų projektai:

  • 2022-05-01 įsigaliojęs naujos redakcijos Finansinės apskaitos įstatymas, pakeitęs daugiau nei 20 metų galiojusį Buhalterinės apskaitos įstatymą.
  • 2022-05-01 įsigalioję nutarimo Nr. 780 pakeitimai, reglamentuojantys apskaitos dokumentus. Pakeistas sąskaitų faktūrų išrašymo reglamentavimas.
  • 2022-05-01 įsigalioję įsakymo Nr. 178 pakeitimai, kuriais nauja redakcija išdėstytos įregistravimo ir išregistravimo PVM mokėtoju FR0518, FR0619 ir FR0730 formos bei panaikinta FR0388 forma.
  • 2022-07-01 įsigalioja nutarimo „Dėl dienpinigių ir kitų komandiruočių išlaidų apmokėjimo“ pakeitimai, įtvirtinantys galimybę apskaičiuoti mažesnius dienpinigius, jeigu mažesni konkretūs dydžiai, diferencijuoti pagal objektyvius kriterijus, numatyti kolektyvinėje sutartyje, o kai jos nėra – vietiniame norminiame teisės akte, suderintame su darbuotojo atstovais bei pakeičiantys išmokėjimo tvarką.
  • 2022-08-01 įsigalioja Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimai, kuriais vadovajantis įstatyme įpareigoti asmenys tikrins ar informacija yra pateikta į posistemį JANGIS bei pateiktos informacijos tikrumą. Nepateikus naudos gavėjų duomenų, gali būti taikomos ne tik finansinės, bet ir veiklos apribojimo sankcijos.
  • 2022-08-01 turėtų įsigalioti Darbo kodekso pataisos, keičiančios terminuotos darbo sutarties, susitarimo dėl išbandymo, ne viso darbo laiko ir nuotolinio darbo reglamentavimą.
  • 2022-08-01 turėtų įsigalioti ir atnaujinta pavyzdinės darbo sutarties forma.
  • 2022-02-04 įsigaliojo įsakymo „Dėl SAV pranešimo apie savarankiškai dirbančius asmenis pateikimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimai, aktualūs individualioms įmonėms ir jų savininkams. Siekiant teisinio aiškumo pataisomis reglamentuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamos VSD įmokos, duomenų teikimo ypatumai bei jų įrašymas į registrą. Pakeitimais naujai įtvirtinta minimali suma, kuriai esant SAV pranešimas nėra teikiamas.
  • 2023-01-01 turėtų įsigalioti PVM įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo patikslinamas bendras susijusių asmenų gauto ar gautino atlygio skaičiavimas, nustatant, ar buvo viršyta privaloma registravimosi PVM mokėtoju riba.
  • Seime yra užregistruotas Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siūloma atsisakyti nuostatos dėl PSD fondo biudžetui padarytos žalos, kurią turi atlyginti įmokų nesumokėję draudžiamieji asmenys.
  • 2022-07-01 įsigalioja įsakymo Nr. V-303 pakeitimai, kuriais naikinami šiuo metu galiojantys įmokų kodai ir nustatomas vienas bendras įmokų kodas individualią veiklą vykdantiems, individualią žemės ūkio veiklą vykdantiems bei verslo liudijimus turintiems asmenims.

Jau dabar svarbu įsivertinti ir planuoti, kokius pokyčius privalėsime įgyvendinti.

Temos

  1. Reikalavimai finansinės apskaitos informacijai. Pinigų principas ir kaupimo principas.
  2. Apskaitos politika. Sąskaitų planas. Apskaitos dokumentai.
  3. Savininko įnašo ir naudojamo ilgalaikio turto apskaita.
  4. Savininkui priklausančių patalpų naudojimas įmonės veikloje.
  5. Savininko iš įmonės gaunamų pajamų apskaita ir apmokestinimas.
  6. Savininko savarankiškas pensijos kaupimas.
  7. Samdomų darbuotojų išlaikymas, jiems išmokamų lėšų apmokestinimas:
    • Darbo užmokesčio;
    • Komandiruotpinigių;
    • Draudimo;
    • Asmeninio turto naudojimo kompensacijos.
  8. MMA ir MVA įtaka DU skaičiavimui.
  9. Darbo laiko apskaita: įmonių prievolės dėl darbo laiko apskaitos žiniaraščio formos ir pildymo tvarkos.
  10. Kokiu tarifu apmokėti darbą švenčių, poilsio dienomis, viršvalandžius, naktinį darbą ir budėjimą? Kaip šiuos nukrypimus derinti tarpusavyje?
  11. Pajamų apskaita.
  12. Sąnaudų apskaita.
  13. Dotacijų, subsidijų apskaita.
  14. PVM ir pelno mokesčio apskaita.
  15. Nekilnojamojo turto mokestis.
  16. Atsargų apskaita.
  17. Savininko pajamų apmokestinimas likviduojant įmonę.

ŽINIOMIS DALINASI

Natalja Kobzevienė

Lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 m. veda mokymus ir seminarus apskaitos ir mokesčių temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Lektorė rengia įmonių apskaitos politikas ir teikia praktines konsultacijas verslo, apskaitos ir mokesčių klausimais.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

09:00-12:15 Seminaro trukmė
10:30-10:45 Pertrauka
08:30-09:00 Registracija

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.