Countline Law Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Individuali veikla – mokesčiai, apskaita ir deklaravimas. Jų (ne)atskirtis nuo darbo santykių

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
   

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Individuali veikla – tiek pagal verslo liudijimą, tiek įregistravus veiklą pagal pažymą – populiariausios veiklos rūšys tarp smulkiųjų verslininkų, tačiau dažnai kyla šie klausimai:

 • ar sumoku visus mokesčius, kuriuos priklauso?
 • kaip efektyviai tvarkyti apskaitą ir kokie dokumentai yra tinkami?
 • ar galima samdyti darbuotojus?
 • kaip žinoti, ar galėčiau sumažinti mokesčių naštą?
 • ar teisingai užpildau metinę pajamų deklaraciją?
 • kokios PVM prievolės atsiranda asmeniui (ne PVM mokėtojui), teikiančiam paslaugas per prekių/paslaugų platformas?
 • kokios esminės teisinės sąlygos, kurios leidžia kvalifikuoti veiklą kaip individualią ir ne kaip darbo santykius?
 • kaip bus apmokestinamos fizinių asmenų pajamos po mokesčių reformos?

Taip pat nemažai jaunosios kartos gyventojų domisi ir užsiima investicijomis ir tai jau laikoma ekonomine veikla. Kaip apmokestinti gautą pelną ir tvarkyti apskaitą šiuo atveju?

Aktualūs pakeitimai ir išaiškinimai 2023-2024 m.:

 • 2023-05-01 įsigaliojo MAĮ pakeitimai, kuriais remiantis atveriama daugiau informacijos apie individualią veiklą vykdančius asmenis – papildoma nuostatomis dėl konkrečių viešintinų asmens duomenų, viešinimo laikotarpio, informacijos, kuri nėra laikoma paslaptimi. Taip pat asmenys, kurie užsiima individualia veikla už tam tikrus teisės aktų pažeidimus gali būti įtraukiami į nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašą.
 • VMI atnaujintas GPMĮ 2 str. 7 d. 1 p. komentaras, kuriame naujai išaiškinta kas laikoma individualia veikla bei pateikti pavyzdžiai, kokiais atvejais individualios veiklos vykdymas gali būti laikomas darbo santykiais.
 • GPMĮ pakeitimai, kuriais remiantis, individualią veiklą vykdantys gyventojai, neturintys prievolės taikyti kaupimo apskaitos principo, gali pasirinkti kaupimo apskaitos principą taikyti iki veiklos pabaigos.
 • Siekiant įgyvendinti pasikeitusias GMPĮ nuostatas, 2023-07-29 įsigaliojo įsakymo Nr. VA-93 pakeitimai, kuriais vadovaujantis metinėje GMP311 deklaracijoje reikės nurodyti pasirinktą apskaitos principą.
 • Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimai, kuriais įtvirtinta galimybė atskaityti pirkimo PVM už įsigytus elektromobilius, kainuojančius ne daugiau kaip 50 tūkst. eurų (įskaitant PVM).
 • GPMĮ 2 str. 12, 29 ir 34 d. komentaras, kuriame pakeistas su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusių pajamų sąvokos paaiškinimas.
 • PVMĮ pakeitimai, kuriuo patikslinta bendras susijusių asmenų gauto atlygio skaičiavimas, nustatant, ar buvo viršyta privaloma registravimosi PVM mokėtojais riba.
 • Naujas įsakymas “Dėl informacijos apie platformose vykdomas veiklas teikimo VMI taisyklių patvirtinimo”, pagal kurį platformų operatoriai turi teikti informaciją VMI apie sumokamus ar įskaitomus atlygius už suteiktas paslaugas ir parduotas prekes.
 • GPMĮ, VSDĮ, PMĮ projektuose siūloma keisti individualios veiklos apmokestinimo sąlygas ir peržiūrėti mokesčių lengvatas, numatant dovanų iš artimųjų asmenų ribojimus, o taip pat į nedarbo draudimo sistemą įtraukti ir  individualia veikla užsiimančius asmenis.

Seminaro metu auditorius paaiškins, kaip efektyviai planuoti mokesčius ir pasirinkti labiausiai tinkantį apskaitos tvarkymo būdą bei atsakys į mokestinius klausimus. Advokatas apžvelgs individualios veiklos formas ir jų atribojimą nuo darbo santykių, pristatys naujausią teismų praktiką ir atsakys į Jums kylančius klausimus.

Temos

1 dalis. Advokatas Mantas Mikalopas (10.00–10.45 val.)

 1. Darbo santykių apibrėžimas ir būdingi požymiai.
 2. Individualios veiklos formos ir jų atskirtis nuo darbo santykių.
 3. Teismų praktika: kaip atskiriamos skirtingos veiklos sritys ginčuose.

2 dalis. Auditorius Artūras Kapitanovas (10.45–14:30 val.)

 1. Ekonominė veikla. Individuali veikla pagal pažymą ar verslo liudijimas?
 2. VMI galimybės atbuline data įregistruoti veiklą.
 3. Veiklos rūšys – galimybės ir apribojimai.
 4. Nekilnojamojo turto (žemės, pastatų) pardavimai ar tai individuali veikla pagal pažymą.
 5. Plėtra – darbuotojų samdymo iššūkiai ir atsakomybė.
 6. Kokius dokumentus išrašyti ir rinkti?
 7. Kriptovaliutų, investicinių fondų ir kt. pajamų apmokestinimas.
 8. Gyventojų pajamų mokestis – pasirinkimo galimybės jo optimizavimui.
 9. Valstybinio socialinio draudimo įmokos ir privalomo sveikatos draudimo įmokos. Kada skaičiuoti ir deklaruoti.
 10. PVM mokėtojo tapimas. PVM atskaitos apribojimai.
 11. Kiti mokesčiai – nekilnojamojo turto, aplinkos taršos.
 12. Finansinės apskaitos tvarkymas – paprasta, kai žinomi reikalavimai.
 13. Metinis pajamų deklaravimas: individualios veiklos pajamos – tik dalis metinių pajamų. Kaip nesuklysti?
 14. VMI suteikiamos galimybės – i.APS posistemis.
 15. Kaip mano verslą kontroliuoja mokesčių administratorius? Kaip atranda tuos, kurie vengia registruoti individualią veiklą.

ŽINIOMIS DALINASI

Artūras Kapitanovas

Auditorius, mokesčių konsultantas. Artūras Kapitanovas dirbo Finansų ministerijoje, vėliau – Audito skyriaus viršininku Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Finansų ministerijos. Šiuo metu lektorius dirba kaip nepriklausomas auditorius ir mokesčių konsultantas. Įmones mokesčių ir apskaitos klausimais audituoja, konsultuoja ir joms atstovauja valstybės institucijose jau daugiau nei 20 metų. Artūro Kapitanovo seminaruose per metus apsilanko daugiau nei 10 000 dalyvių. Kasmet lektorius veda daugiau nei 70 seminarų, kurių net 87 proc. buvo įvertinti 10 balų iš 10.

Mantas Mikalopas

yra advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ partneris, advokatas. Pagrindinės advokato praktikos sritys: darbo, įmonių, sutarčių bei reklamos teisė, civilinės atsakomybės taikymas ir atstovavimas teisminiuose ginčuose. Mantas Mikalopas taip pat teikia teisines konsultacijas įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, veda įmonių vidinius ir atviruosius mokymus. 2013-2015 m. dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus Kazimiero Simonavičiaus universitete, nuo 2017 m. rugsėjo dėsto verslo teisę ISM vadybos ir ekonomikos universitete.Tarptautinio teisės žinyno „Chambers Europe“ paskelbtame 2016 m. geriausių advokatų kontorų ir teisininkų reitinge advokatų kontora „iLAW“ buvo įvertinta kaip viena iš lyderiaujančių teisės firmų darbo teisės srityje, o advokatas Mantas Mikalopas išskirtas kaip darbo teisės ekspertas. Šis advokatas žinyne „Chambers Europe“ įvardijamas kaip kylanti žvaigždė Lietuvos darbo teisės rinkoje, jis yra pelnęs klientų pripažinimą dėl to, kad „ieško sprendimų, o ne tik išvardija galimybes“.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

ORGANIZUOKITE ŠIUOS MOKYMUS TIK SAVO ORGANIZACIJAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

10:00-14:30 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
12:00-12:45 Pietų pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.