Countline Law
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Įmonės ir vadovo atsakomybė esant 2021 m. neapibrėžtumui: įmonės nemokumas, vadovo teisės ir pareigos

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 40€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Vadovo statusas yra išskirtinis, nes nors su vadovu sudaroma darbo sutartis ir sukuriami „vidiniai santykiai“, bet „išoriniuose“ santykiuose jis veikia kaip bendrovės juridinio asmens valdymo organas ir atstovas. Pagal teismų formuojamą praktiką, vadovas turi priimti sprendimus laikantis pareigų teisėtai, sąžiningai, protingai, ištyrus reikšmingą informaciją, akivaizdžiai neviršijus protingos komercinės rizikos, įgaliojimų ir t.t. Priešingu atveju kyla rizika, kad vadovui bus pritaikyta atsakomybė.  Kokiais pagrindais, apimtimi ir forma taikoma vadovui atsakomybė? Kokiu atveju vadovas privalo atlyginti visą įmonei padarytą žalą? Kokia vadovo atsakomybė juridinio asmens nemokumo atveju?

 

Nuo praeitų metų nemokumo sąvoka iš esmės pasikeitė. Vadovaujantis nuo 2020 m. sausio 1 d. įsigaliojusio Lietuvos Respublikos juridinių asmenų nemokumo įstatymo 2 str. 7 d., juridinio asmens nemokumo sąvoka apibrėžiama kaip juridinio asmens būsena, kai: juridinis asmuo laiku negali vykdyti turtinių prievolių ar juridinio asmens įsipareigojimai viršija jo turto vertę. Iki 2019 m. gruodžio 31 d. galiojusio Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 2 str. 8 d. įmonės nemokumo sąvoką apibrėžė kaip įmonės būseną, kai: įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kt.) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.

 

Šiuos ir kitus klausimus seminare išnagrinės ir pristatys advokatų profesinės bendrijos ILAW ekspertai: doc. dr. advokatas Tomas Bagdankis, advokatė Džiuginta Balčiūnė ir advokatas Mantas Mikalopas

Temos

1 dalis. doc. dr. advokatas Tomas Bagdankis (9:00-10:00)

 1. Vadovo teisinis statusas, atšaukimas ir atsakomybė.
 2. Vadovo darbo sutarties turinys, darbo sąlygos.
 3. Vadovo atsakomybė „vidiniuose” ir „išoriniuose” santykiuose.
 4. Atsakomybės sąlygos.
 5. De jure ir de facto vadovo nustatymas ir atsakomybė.

2 dalis. Advokatė Džiuginta Balčiūnė (10:10-11:10)

 1. Nemokios bendrovės sąvoka:
  • Nemokumo teisinė sąvoka;
  • Nemokumo ekonominė sąvoka.
 2. Nemokios bendrovės požymiai:
  • De jure nemokumas;
  • De facto nemokumas.
 3. Pareiga vs teisė kelti restruktūrizavimo ir bankroto bylą: subjektai ir pagrindai.
 4. Vadovo ir akcininkų pareigos nemokumo atveju pagal galiojantį reguliavimą ir JANĮ pakeitimą.

3 dalis. advokatas Mantas Mikalopas (11:20-12:10)

 1. Vadovo atsakomybė juridinio asmens nemokumo atveju:
  • Veiklos požymiai, kurie gali lemti išvadą dėl tyčinio bankroto;
  • Tyčinio bankroto reikšmė nustatant vadovo civilinės atsakomybės sąlygas;
  • Vadovo atsakomybės atvejai nesant tyčinio bankroto požymių.

ŽINIOMIS DALINASI

Tomas Bagdanskis

Advokatas doc. dr. Tomas Bagdanskis baigė Vilniaus universiteto Teisės fakultetą. Mykolo Romerio universitete apgynė socialinių mokslų (teisės) daktaro disertaciją. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete įgijo vadybos ir verslo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį, taip pat BI Norvegijos vadybos instituto vadybos magistro laipsnį. Nuo 2002 m. – advokatas. Advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ įkūrėjas ir partneris. Lietuvos įdarbinimo įmonių asociacijos prezidentas. Nuo 2005 m. dėsto darbo teisę ir verslo teisę, nuolat skelbia straipsnius leidiniuose „Jurisprudencija“, „Verslo žinios“, „Juristas“, „Vadovo pasaulis“ ir kt. Lektoriaus specializacija – darbo teisė, įmonių teisė, sutarčių teisė ir atstovavimas teismuose. Tarptautinio teisės žinyno „Chambers Europe“ paskelbtame 2016 m. geriausių advokatų kontorų ir teisininkų reitinge šis advokatas yra išskirtas kaip darbo teisės ekspertas. Tyrime dalyvavę žinyno šaltiniai įvardijo kontoros vadovaujantįjį partnerį Tomą Bagdanskį kaip „darbo teisės guru“.

Džiuginta Balčiūnė

Džiuginta Balčiūnė turi sukaupusi daugiau nei 10 metų patirtį konsultuojant klientus įmonių susijungimo ir įsigijimų klausimais. Prieš prisijungdama prie ILAW, ji teikė teisines paslaugas aviacijos, žemės ūkio, nekilnojamojo turto bei statybų sektoriuose veikiančioms įmonių grupėms pastarųjų restruktūrizavimo, įsigijimų ir susijungimų, bankų ir finansų, ginčų sprendimo, konkurencijos teisės srityse.
Advokatė konsultavo emitentus, išleidžiant naujas akcijų emisijas prekybai biržose ir vertybinių popierių perleidimo sandoriuose, atstovavo akcininkų ir bendrovių interesus reguliuojamos rinkos priežiūros institucijose bei užėmė stebėtojų tarybos narės pareigas įvairiose akcinėse bendrovėse. Džiuginta taip pat yra dirbusi „PwC Legal“, „Raidla, Lejins & Norcous“ bei „Bernotas & Dominas Glimstedt“ advokatų kontorose, o taip pat Berlyne, Europos Komisijos atstovybėje.
Advokatė turi Komercinės teisės magistro laipsnį, įgytą Vilniaus universitete bei Vokietijos ir Europos teisės magistro laipsnį, įgytą Humboldt‘ų universitete, Berlyne.

Mantas Mikalopas

Mantas Mikalopas yra advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ partneris, advokatas. Pagrindinės advokato praktikos sritys: darbo, įmonių, sutarčių bei reklamos teisė, civilinės atsakomybės taikymas ir atstovavimas teisminiuose ginčuose. Mantas Mikalopas taip pat teikia teisines konsultacijas įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, veda įmonių vidinius ir atviruosius mokymus. 2013-2015 m. dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus Kazimiero Simonavičiaus universitete, nuo 2017 m. rugsėjo dėsto verslo teisę ISM vadybos ir ekonomikos universitete.Tarptautinio teisės žinyno „Chambers Europe“ paskelbtame 2016 m. geriausių advokatų kontorų ir teisininkų reitinge advokatų kontora „iLAW“ buvo įvertinta kaip viena iš lyderiaujančių teisės firmų darbo teisės srityje, o advokatas Mantas Mikalopas išskirtas kaip darbo teisės ekspertas. Šis advokatas žinyne „Chambers Europe“ įvardijamas kaip kylanti žvaigždė Lietuvos darbo teisės rinkoje, jis yra pelnęs klientų pripažinimą dėl to, kad „ieško sprendimų, o ne tik išvardija galimybes“. Mantas Mikalopas taip pat yra Lietuvos Respublikos darbo kodekso komentaro bendraautoris.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

9:00-12:10 Seminaro trukmė
8:00-9:00 Nuotolinė registracija
10:00-10:10 Pertrauka
11:10-11:20 Pertauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden