Countline Law Countline Management
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Įdarbinimo ir išdarbinimo praktiniai aspektai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 8 ak. val.
   

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Šiandieniniai darbo santykiai yra itin dinamiški, aktualus darbuotojų mobilumas, kyla daug iššūkių siekiant efektyviai valdyti žmogiškuosius išteklius. Esminis ir neatsiejamas tiek privataus, tiek viešojo sektoriaus darbo santykių procesas – darbuotojų įdarbinimas ir išdarbinimas.

Asmens įdarbinimu formaliai laikomas darbo sutarties pasirašymas, tačiau iki pasirašant ir po to yra galybė teisinių aspektų, kuriuos privaloma aptarti bei įgyvendinti. Šiuo metu vieni svarbiausių yra darbo laiko bei darbo sąlygų aptarimas, įforminimas ir papildomi susitarimai, dabar ypač aktualus konfidencialumo, kadangi informacijos apsauga darbuotojams dirbant iš namų įgauna vis daugiau reikšmės.

Taip pat, vėl paskelbus visoje šalyje karantiną, tampa aktualus klausimas dėl darbuotojų, kuriems yra paskelbtos prastovos, įdarbinimo pas kitus darbdavius, kuriems trūksta darbuotojų. Valstybinė darbo inspekcija paskelbė išaiškinimą kaip turi būti įforminti tokių darbuotojų įdarbinimo dokumentai, kaip tokiam darbuotojui turėtų būti apmokėta už darbą ir kt.

Darbo sutartis gali būti nutraukiama dėl įvairių priežasčių: darbuotojo valios, bendrai sutarus darbuotojui ir darbdaviui, darbuotojų funkcijai tapus perteklinei, jam esant nepakankamai kvalifikuotam ar neatliekant funkcijų. Šiuo metu itin aktualus vis dėlto yra sutarties nutraukimas dėl nuo šalių valios nepriklausančių veiksnių ir darbuotojui nesutikus keisti darbo sąlygų.

Kiekvienas iš šių nutraukimo būdų turi skirtingus padarinius darbdaviui ir darbuotojui, skiriasi jų taikymo galimybės bei interpretavimo amplitudė.

Šie ir daugelis kitų įdarbinimo ir išdarbinimo teisinių aspektų Jūsų laukia seminare kartu su lektoriumi advokatu Mantu Mikalopu.

 

Temos

Balandžio 26 d. Teisiniai aspektai, reikšmingi darbuotojo įdarbinimo procese

 1. Darbo sutarties sudarymas ir pranešimas apie darbuotojo įdarbinimą
 2. Esminių darbo sutarties sąlygų aptarimas;
 3. Darbo laiko sąlygų įforminimas;
 4. Pareiga atlyginti mokymosi išlaidas – praktikoje reikšmingi klausimai;
 5. Papildomi susitarimai su darbuotojais – konfidencialios informacijos apsauga, nekonkuravimas ir kt.

Balandžio 28 d. Darbuotojo išdarbinimas: svarbiausi teisiniai aspektai

 1. Darbo sutarties nutraukimas darbuotojo valia – tinkamas valios išreiškimas ir įvertinimas;
 2. Darbo sutarties nutraukimas šalių susitarimu;
 3. Darbo sutarties nutraukimas dėl perteklinės funkcijos, netinkamos darbuotojo kvalifikacijos ir nesutikimo keisti darbo sąlygas;
 4. Darbo sutarties nutraukimas darbuotojui netinkamai atliekant darbo funkcijas;
 5. Darbo sutarties pasibaigimas dėl nuo šalių valios nepriklausančių priežasčių.

ŽINIOMIS DALINASI

Mantas Mikalopas

Mantas Mikalopas yra advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ partneris, advokatas. Pagrindinės advokato praktikos sritys: darbo, įmonių, sutarčių bei reklamos teisė, civilinės atsakomybės taikymas ir atstovavimas teisminiuose ginčuose. Mantas Mikalopas taip pat teikia teisines konsultacijas įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, veda įmonių vidinius ir atviruosius mokymus. 2013-2015 m. dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus Kazimiero Simonavičiaus universitete, nuo 2017 m. rugsėjo dėsto verslo teisę ISM vadybos ir ekonomikos universitete.Tarptautinio teisės žinyno „Chambers Europe“ paskelbtame 2016 m. geriausių advokatų kontorų ir teisininkų reitinge advokatų kontora „iLAW“ buvo įvertinta kaip viena iš lyderiaujančių teisės firmų darbo teisės srityje, o advokatas Mantas Mikalopas išskirtas kaip darbo teisės ekspertas. Šis advokatas žinyne „Chambers Europe“ įvardijamas kaip kylanti žvaigždė Lietuvos darbo teisės rinkoje, jis yra pelnęs klientų pripažinimą dėl to, kad „ieško sprendimų, o ne tik išvardija galimybes“. Mantas Mikalopas taip pat yra Lietuvos Respublikos darbo kodekso komentaro bendraautoris.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

9:00-12:15 Seminaro trukmė
8:00-9:00 Nuotolinė registracija
10:30-10:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden