Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

GPAIS ir kitų aplinkosauginių mokesčių deklaracijų parengimas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 110€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Verslo subjektai po pastaraisiais metais Lietuvą sukrėtusių aplinkosauginių incidentų sulaukia padidinto aplinkosauginius mokesčius kontroliuojančių institucijų – VMI ir AAD – dėmesio, dėl to yra ypač svarbu žinoti kaip mokesčio už aplinkos teršimą deklaracijas pildyti nepažeidžiant teisės aktų reikalavimų, tokiu būdu išvengiant per klaidą nuslėptų mokesčių bei padidintų mokestinių tarifų.

2021 metais įsigaliojanti nauja Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo redakcija diktuoja ženkliai didesnius mokestinius tarifus, kurie bus taikomi skaičiuojant aplinkosauginius mokesčius, bei mokesčio už aplinkos teršimą lengvatų naujoves.

Kviečiame Jus į seminarą, kurio metu aptarsime, kaip pagal teisės aktų reikalavimus užpildyti mokesčio už aplinkos teršimą apmokestinamųjų gaminių ir (ar) pakuotės atliekomis deklaraciją, kaip joje užfiksuoti daugkartinę pakuotę, savoms reikmėms sunaudotą pakuotę bei ką daryti neįgyvendinus gaminių ir pakuotės atliekų tvarkymo užduočių. Papildomai sužinosite ir kaip apskaičiuoti ir deklaruoti mokesčius už aplinkos teršimą iš stacionarių ir mobilių taršos šaltinių bei išgautą vandenį nepažeidžiant teisės aktų reikalavimų. Aptarsime dažniausiai kylančias problemas ir kaip jų išvengti.

Temos

 1. 2020 – 2022 m. aplinkosauginių mokesčių tarifų ir indeksavimo pokyčiai.
 2. Naujos mokesčio už aplinkos teršimą lengvatos.
 3. Mobilių taršos šaltinių apskaitos principai, apskaičiavimas ir deklaravimas.
 4. Teršalų ir stacionarių taršos šaltinių apskaitos principai, apskaičiavimas ir deklaravimas.
 5. Išgaunamo vandens apskaitos principai ir deklaravimas.
 6. Apmokestinamosios pakuotės apskaitos GPAIS principai, apskaičiavimas ir deklaravimas.
 7. Apmokestinamųjų gaminių apskaitos GPAIS principai, apskaičiavimas ir deklaravimas.
 8. Rizikų valdymas ir atsakomybės.

ŽINIOMIS DALINASI

Edita Vincevičiūtė

UAB Biosistema aplinkos apsaugos specialistė, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro magistrantė, turinti daugiametę praktinę aplinkosauginės dokumentacijos rengimo patirtį. Dirba įmonėje, kuri nuo 2004 m. teikia nuolatinės aplinkosauginės dokumentacijos rengimo paslaugas šimtams Lietuvos ir užsienio įmonių.

Giedrė Kurmilavičienė

UAB „PALINK” aplinkos apsaugos specialistė, Vilniaus universiteto fizinių mokslų doktorantė. Dirbo įmonėje, kuri nuo 2004 m. teikia nuolatinės aplinkosauginės dokumentacijos rengimo paslaugas šimtams Lietuvos ir užsienio įmonių. Didžioji dalis klientams reikalingos dokumentacijos nuo 2018 m. sėkmingai rengiama GPAIS sistemoje. Šiuo metu tiesiogiai dirba įmonės aplinkosaugos klausimų valdyme ir yra atsakinga už aplinkosauginių reikalavimų įgyvendinimą įmonėje.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

PROGRAMA

10:00-15:45 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.