Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Mažų ir labai mažų įmonių finansinių ataskaitų rinkinio sudarymas, atsižvelgiant į AVNT pastabas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 100€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Mažų ir labai mažų įmonių finansinių ataskaitų rinkinių ruošimo laikotarpiu privalu žinoti aktualius finansinių ataskaitų parengimo principus, kurie įtvirtinti ĮFAĮ:

 • Pagrindinius balanso objektus į kuriuos reikėtų atkreipti ypatingą dėmesį rengiant finansinių ataskaitų rinkinį;
 • Pagrindinius principus ir informacijos pateikimą pelno (nuostolių) ataskaitoje;
 • Aiškinamojo rašto ypatumus, aktualius mažoms įmonėms.

2022 m. AVNT atliko finansinių ataskaitų kokybės stebėseną už 2021 m. ir nustatė finansinių ataskaitų trūkumus, tokius kaip:

 • Neteisingai parodytas lizingo įsipareigojimų, gautų paskolų sumas;
 • Nesudarytus atostoginių kaupinius už nepanaudotas darbuotojų atostogas;
 • Neparodytus privalomojo rezervo sumas remiantis ABĮ nuostatomis;
 • Finansinio turto pateikimą neatėmus šio turto nuvertėjimo sumų (pvz.: abejotinų pirkėjų skolų sumos);
 • Nepripažintas sukauptas pajamas ir ateinančių laikotarpių sąnaudas, kai sandoriai persikelia į kitus finansinius metus;
 • Nesudarytus atidėjinius, atsižvelgiant į įmonės prisiimtus įsipareigojimus ir suteikiamas garantijas užsakovams;
 • Klaidingai padidinta pelno (nuostolių) ataskaitos grynojo pelno suma, kuria nudėvint perkainotą turtą buvo mažinamas perkainojimo rezervas;
 • Aiškinamajame rašte nepateiktus:
  • bendruosius duomenis apie įmonę (pvz.: kodas, adresas, vidutinis darbuotojų skaičius ir kt.);
  • bendruosius apskaitos principus ir teisės aktus, kuriais tvarkydama apskaitą ir sudarydama finansines ataskaitas vadovaujasi įmonė;
  • išsamius duomenis apie ilgalaikį turtą, įsipareigojimus;
  • ir kt.

Seminaro metu lektorė pristatys pagrindinius finansinių ataskaitų sudarymo principus, atsižvelgiant į AVNT stebėsenos gairių apžvalgą už 2021 m. analizuos dažniausiai daromas klaidas ir finansinėse ataskaitose nustatytus trūkumus bei pasidalins patarimais ir rekomendacijomis kaip užtikrinti, kad finansinės ataskaitos būtų parengtos tinkamos ir teisingos.

Temos

 1. Mažų įmonių finansinių ataskaitų rinkinio sudėtis.
 2. Balanso informacija ir pasitaikančios klaidos.
 3. Informacijos pateikimas pelno (nuostolių) ataskaitoje.
 4. Aiškinamojo rašto atskleidimai: kiek yra pakankama?

Žiniomis dalinasi

Ramunė Budrionytė

Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Verslo apskaitos standarto komiteto narė, Vilniaus universiteto dėstytoja. Lektorė turi daugiau nei 20 metų patirtį dėstant auditorių, buhalterių kvalifikacijos kėlimo kursuose bei seminaruose, daugiau nei 10 metų užsiimanti konsultacine veikla. Pagrindinės lektorės sritys yra Verslo apskaitos standartai (VAS) ir jų praktinis taikymas, Tarptautiniai finansinės atskaitomybės standartai (TFAS), Viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standartai (VSAFAS) bei finansinė analizė.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

PROGRAMA

09:00–12:15 Seminaro trukmė
8:30–09:00 Registracija
10:30-10:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.