Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Elektromobilių kuro apskaita ir savo reikmėms gaminama energija

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 110€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Apie seminarą

Dauguma įmonių vykdydamos savo veiklą naudoja automobilius – įsigytus, nuomojamus ar panaudos būdu eksploatuojamus. Vis dažniau įmonės renkasi ekologiškesnes transporto priemones – elektromobilius.

2023-01-01 įsigaliojo Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimai, kuriais įtvirtinta galimybė atskaityti pirkimo PVM už įsigytus M1 klasės elektromobilius, kainuojančius ne daugiau kaip 50 tūkst. eurų (įskaitant PVM). Tikėtina, kad šie pakeitimai paskatins įsigyti daugiau elektromobilių.

2023-02-27 VMI išaiškino, kad PVMĮ pakeitimai taikomi naujiems ir naudotiems M1 klasės elektromobiliams – gryniesiems elektromobiliams ir iš išorės elektra įkraunamiems hibridiniams automobiliams.

Kaip nustatoma kuro norma elektromobiliui ir kaip tinkamai tai apskaityti? Kaip kompensuoti elektros išlaidas, kai darbovietės elektromobilis ar hibridinė transporto priemonė kraunami namuose?

Šių dienų aktualijos – elektromobiliai ir pačių pasigaminta elektros energija tikrai užtikrina tvarumą. Tačiau šio turto apskaita beveik visai nereglamentuota. Kaip tinkamai atvaizduoti apskaitoje saulės jėgainės įrengimo išlaidas, o jai pradėjus veikti – pagamintos energijos kiekį?

Šiame seminare aptarsime praktikoje kylančius klausimus.

Temos

 1. Elektromobilių kuro apskaita:
  • Būtinumas naudoti transporto priemonę veikloje. Transporto priemonės priskyrimas darbuotojams.
  • Ar turi būti nustatyta kuro norma elektromobiliui? Normų koregavimo kriterijai ir jų dydžiai. Elektromobilių įkrovimo taisyklės.
  • Kaip apskaityti sunaudotą elektros energiją elektromobilio įkrovimui?
  • Elektromobilių priežiūros ir eksploatacijos būtinos išlaidos.
  • Elektromobilių draudimai.
  • Suvartotos energijos aktų forma ir sudarymo principai.
  • Elektromobilių techninės priežiūros subjektas.
  • Reprezentacijos, dovanų, pajamų natūra pripažinimo taisyklės iš elektromobilių naudojimo.
 2. Savoms reikmėms gaminamos energijos apskaita:
  • Saulės jėgainės įsirengimo išlaidų apskaita;
  • Pagamintos elektros energijos apskaita.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje bei didžiuosiuose šalies žiniasklaidos portaluose. Jurgita Navikienė nuolat ir pati kelia kvalifikaciją. Pastaraisiais metais dalyvavo mokymuose Austrijoje Antikorupcijos akademijoje ir Baltijos šalyse gilinosi į valdybų gerąją praktiką.
J. Navikienė prisideda prie verslumo Lietuvoje skatinimo – aktyviai dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose, yra Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė ir padeda jauniems verslininkams suteikdama jėgų judėti pirmyn. Kaip Jurgita teigia, „mentoriaus vaidmuo pradedančiojo verslininko kelyje yra daugialypis – tai ne vien dalijimasis profesine patirtimi, dalykinėmis žiniomis, bet ir mokinio asmeninių savybių vertinimas bei pasiūlymas jam lygiagrečiai tobulinti tam tikras mažiau išreikštas asmenines kompetencijas“.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

09:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Registracija
10:30-10:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Tęsti mokymų paiešką: