Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Elektromobilių eksploatacijos apskaita: iššūkiai ir geroji praktika viešajame sektoriuje

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 2 ak. val.
    Kaina: 70€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

APIE SEMINARĄ

Elektromobilių paklausa didėja dėl Vyriausybės politikos, atsižvelgiant į klimato kaitą. Lietuvoje už naujo elektromobilio pirkimą skiriama valstybės dotacija iki 5 tūkst. eurų, tad vis daugiau įstaigų svarsto apie elektromobilių naudojimą. Tačiau dažnu atveju kyla klausimai:

 • Ar tai nėra prabanga?
 • Ar greitai atsipirks investicijos?
 • Kaip pripažinti suvartotą elektrą sąnaudomis?
 • Kaip nustatoma kuro norma elektromobiliui ir kaip tinkamai tai apskaityti?
 • Kaip kompensuoti elektros išlaidas, kai darbovietės elektromobilis ar hibridinė transporto priemonė kraunami namuose?
 • Kaip visa tai atspindi apskaitoje?

Elektromobilių nuvažiuotas atstumas ir maršrutas lengvai nustatomi GPS sekimo sistemomis ir tai gali matyti ne tik įstaigos vadovas, bet ir valstybės kontrolieriai, todėl nelieka poreikio pildyti kelionės lapus, siekiant atskirti išlaidas įstaigos veiklai.

Dar vienas svarbus apskaitos klausimas – kitos išlaidos elektromobilių išlaikymui ir priežiūrai. Elektromobiliai nėra kaip tradicinė transporto priemonė, kai daug kas skaičiuojama pagal nuvažiuotą ridą. Todėl kapitalinio remonto ar dažno poreikio keisti automobilį nėra. Brangesnis automobilis tarnaus ilgesnį laikotarpį ir didesnės investicijos nereiškia, kad tai yra tiesiog prabangios transporto priemonės. Kiekviena įstaiga, prieš naudodama turtą, veikloje privalo aprašyti naudojimo procesą vidiniame norminiame akte.

Apie visa tai išsamiai ir detaliai seminaro metu.

Temos

 1. Įstaigos naudojamos transporto priemonės:
  • Priklauso įstaigai,
  • Priklauso kitam juridiniam asmeniui,
  • Priklauso fiziniam asmeniui.
 2. Transporto priemonių naudojimas, priežiūra, remontas, draudimas. techninė apžiūra.
 3. Transporto priemonės naudojimo intensyvumo poreikis, transporto priemonės, padangų, akumuliatoriaus naudojimo laikotarpio nustatymas.
 4. Elektroenergijos poreikio nustatymas, įkrovimo galimybės.
 5. Elektroenergijos įkrovimo ir sunaudojimo apskaita, dokumentavimas, kontrolė.
 6. Transporto priemonių perdavimas kitam subjektui.
 7. Transporto priemonių nurašymas ir likvidavimas.

ŽINIOMIS DALINASI

Natalja Kobzevienė

lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 metų veda mokymus ir seminarus apskaitos pagal VSAFAS ir VAS, mokesčių bei finansų valdymo temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Natalja Kobzevienė yra 3 knygų autorė: „Pajamų apskaita pagal VSAFAS“, „Sąnaudų apskaita pagal VSAFAS“ ir „Darbo užmokesčio apskaita, taikant suminę darbo laiko apskaitą“.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

10:00-11:30 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.