Countline Law Countline Management
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Darbuotojų sauga ir sveikata: geroji praktika ir iššūkiai karantino metu

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 90€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Tiesioginė seminaro transliacija

Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Apmokėjus sąskaitą, kartu su registracijos patvirtinimu el. paštu atsiųsime nuorodą bei prisijungimo instrukciją.

Apie seminarą

 

Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo pakeitimai, įsigaliojo 2020 m. gegužės 1 d.: keičiasi darbuotojų instruktavimo tvarka, darbdavys turės nustatyti ne tik mokymo ir žinių darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais tikrinimo tvarką, bet turės žinoti ir apie instruktavimo pakeitimus.  VDI 2020 m. sausio 15 d. įsakymu Nr. EV-12 pakeitė Valstybinės darbo inspekcijos ūkio subjektų veiklos patikrinimų taisykles , nuo šiol VDI iš anksto nebepraneš apie neplaninius patikrinimus arba apie planinius patikrinimus, susijusius su statybviete, nelegalaus darbo kontrole, reikšmingos žalos padarymu.

Taip pat nuo gegužės 1 d. įsigalioja Darbo įrenginių naudojimo bendrųjų nuostatų pakeitimai ir reikalavimai asmenų, atliekančių nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą, darbuotojų, pertvarkančių potencialiai pavojingus įrenginius, ir darbų su potencialiai pavojingais įrenginiais vadovų kvalifikacijai arba specialiosioms žinioms ir įgūdžiams.

Taip pat nuo 2020 m. gegužės 1 d. buvo panaikintas Pavojingų darbų sąrašas. Mokymo ir žinių darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais tikrinimo bendruosiuose nuostatuose nelieka prievolės mokyti darbuotojus dirbančius pavojingus darbus (nes nebėra pavojingų darbų sąrašo).

Ypatingai reikėtų atkreipti dėmesį, kad VDI nurodė, kad inspektavimų metu nustačius, kad  nesilaikoma VDI paruoštų rekomendacijų kiekvienu atveju taikyti griežčiausias atgrasančias priemones, todėl įmonės privalo ypač griežtai laikytis darbo saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų.

 2021 m. įsigalios naujos Alkoholio vartojimo, jo daromos ekonominės žalos sveikatai ir ūkiui stebėsenos (monitoringo) taisyklės.

Seminaro tikslas

Seminaro tikslai: akcentuoti darbuotojų saugos ir sveikatos (DSS) organizavimo naujoves ir gerosios praktikos pavyzdžius, siekiant optimizuoti darbuotojų saugos ir sveikatos specialisto darbą. Patarti, kaip pasirinkti teisingą ir įmonei patogų DSS organizavimo modelį, deleguoti pareigas ir atsakomybę, nustatyti vidinės kontrolės gaires ir vykdyti vidinę kontrolę.

Seminaro metu: pateikiami realūs gerosios ir blogosios praktikos pavyzdžiai, nagrinėjamos klausytojų pateiktos situacijos.

Temos

 1. Kaip keičiasi DSS organizavimas karantino metu.
 2. DSS organizavimo sistema. Dokumentų ruošimas:
  • Ar visada reikia steigti DSS tarnybą. Jei tarnyba steigiama – kaip pasidalinti pareigomis;
  • Ar reikia „bijoti“ samdomos DSS tarnybos;
  • Ką ir kaip paskirti „atsakingu už darbų saugą“;
  • Kas ruošia DSS dokumentus;
  • Ar galima DSS dokumentus perkelti į elektroninę erdvę.
 3. DSS instruktavimas. Efektyvių ir neformalių instruktavimo metodų taikymas:

  Kas yra DSS instruktavimas ir kokios turi būti DSS instrukcijos, jų turinys ir kaip instruktavimo nepaversti nuobodžiais skaitiniais.

 4. DSS mokymai. Formalus ir neformalus mokymas: kada ir kurį rinktis.
 5. Profesinės rizikos vertinimas:
 6. Vidinės kontrolės vykdymas:

ŽINIOMIS DALINASI

Eglė Makselytė

VšĮ „Personalo praktikų paslaugos“ steigėja ir vadovė, lektorė, turinti 26 metų praktinę patirtį personalo organizavimo ir darbuotojų saugos ir sveikatos srityse, 16 metų praktinę vadovų ir organizacijų bei darbuotojų konsultavimo patirtį, VDI Kauno skyriaus darbo ginčų komisijos narė, kolektyvinių darbo ginčų tarpininkė ir arbitrė (LR socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintas sąrašas), Verslo moterų tinklo Kauno skyriaus tarybos narė, Kauno verslo vadovų klubo narė.
Konsultuoja, vykdo auditus ir ruošia dokumentus darbuotojų saugos ir sveikatos bei personalo organizavimo srityse.

 

Papildoma renginio informacija

Darbuotojų saugos ir sveikatos specialistai, darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos darbuotojų saugos ir sveikatos specialistai, juridinio asmens darbuotojų saugos ir sveikatos specialistai ar fiziniai asmenys, atliekantys darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos funkcijas ar jų dalį, turi tobulinti kompetenciją. Kompetencijos tobulinimo trukmė per 5 metus turi būti ne trumpesnė kaip 50 valandų (LR socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymas „Dėl kvalifikacinių reikalavimų darbuotojų saugos ir sveikatos specialistams, darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos darbuotojų saugos ir sveikatos specialistams, juridinio asmens darbuotojų saugos ir sveikatos specialistams ar fiziniams asmenims, atliekantiems darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos funkcijas ar jų dalį, nustatymo“).

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

10:00-15:45 Seminaro trukmė
9:00-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Lektoriaus renginių archyvas

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden