Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Darbuotojų sauga ir sveikata 2023-2024 m. naujausi pakeitimai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 110 – 120€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

VDI duomenimis ginčų dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimų skaičius nuolat auga. Dažniausiai nustatomi pažeidimai dėl darbo vietų netinkamo įrengimo, darbuotojų profesinės rizikos vertinimo, tinkamo ir saugaus darbo priemonių naudojimo.

Darbdavys privalo sukurti tokią darbo aplinką, kurioje darbuotojas ar jų grupė nepatirtų priešiškų, neetiškų, žeminančių, agresyvių, užgaulių, įžeidžiančių veiksmų. VDI siekdama užtikrinti, kad darbdaviai įgyvendintų šią pareigą, gan dažnai inspektuoja įmones, o inspektavimų metu nustačius, kad nesilaikoma VDI paruoštų rekomendacijų, kiekvienu atveju turi tikslą taikyti griežčiausias atgrasančias priemones, todėl įmonės privalo ypač griežtai laikytis darbo saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų.

Atkreiptinas dėmesys, kad VDI primena, kad darbdaviui, pažeidusiam darbuotojų saugos ir sveikatos norminius teisės aktus ir taip neužtikrinusiam saugių ir sveikatai nekenksmingų darbo sąlygų, gali būti taikomos šios atsakomybės rūšys: administracinė, baudžiamoji, civilinė bei įmonės perkėlimas į aukštesnę nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įmokų grupę.

Seminaro metu nagrinėsime teisės aktų pakeitimų taikymo ypatumus, tokius kaip:

 • Įsakymo Nr. EV-96 pakeitimus, kuriais patvirtintas naujas klausimynas dėl smurto ir priekabiavimo darbe prevencijos.
 • Įsakymo Nr. V-356 pakeitimai, kuriais klausimynas papildytas klausimais, susijusiais su darbuotojų saugos ir sveikatos specialistų kompetencija.
 • Įsigaliojusius įsakymo „Dėl Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių patvirtinimo“ pakeitimus, susijusius su evakuacijos krypties ženklinimu bei būtinybe užtikrinti gaisrinės saugos sprendinių įgyvendinimą.
 • 2023-07-04 įsigaliojo įsakymų Nr. EV-96 ir Nr. V-356 pakeitimai, kuriais atnaujinti klausimynai ir panaikintos neaktualios nuostatos.
 • 2024-07-01 turėtų įsigalioti Valstybinės darbo inspekcijos įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo numatyta, kad nelaimingų atsitikimų darbe, darbuotojų saugos ir sveikatos, norminių darbo teisės aktų pažeidimų, svarstančių įsidarbinti pas pažeidimą padariusį darbdavį, kandidatų ir darbuotojų informavimo ir jų teisėtų interesų apsaugos užtikrinimo tikslais VDI savo interneto svetainėje viešintų tam tikrą informaciją, vienus metus nuo VDI nutarimo įsiteisėjimo dienos;
 • Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2023/1230 (mašinų reglamentas), kuriuo suvienodinami mašinoms keliami sveikatos ir saugos reikalavimai visoje Europos Sąjungoje. Esminiai sveikatos ir saugos reikalavimai bei atitikties vertinimo procedūros bus vienodai taikomi visiems veiklos vykdytojams visoje Europos Sąjungoje nuo 2027 m. sausio, tačiau atskiros nuostatos įsigaliojo jau 2023 m. liepą.

Tad, derėtų susipažinti su teisės aktų pakeitimais bei VDI rekomendacijomis ir nelaukti kol VDI atstovai pasibels į Jūsų duris, ar Jūsų pačių darbuotojai patys kreipsis į VDI dėl netinkamai užtikrinamų darbų saugos ir sveikatos reikalavimų.

Seminaro metu: pateikiami realūs gerosios ir blogosios praktikos pavyzdžiai, nagrinėjamos klausytojų pateiktos situacijos.

Seminaro tikslas

Akcentuoti darbuotojų saugos ir sveikatos (DSS) organizavimo bei reglamentavimo naujoves, ir gerosios praktikos pavyzdžius, siekiant optimizuoti darbuotojų saugos ir sveikatos specialisto darbą. Patarti, kaip pasirinkti teisingą ir įmonei patogų DSS organizavimo modelį, deleguoti pareigas ir atsakomybę, nustatyti vidinės kontrolės gaires ir vykdyti vidinę kontrolę.

 

 

Temos

 1. Kaip keičiasi DSS organizavimas pandemijos ir po pandeminiu laikotarpiu.
 2. DSS organizavimo sistema. Dokumentų ruošimas:
 3. DSS instruktavimas. Efektyvių ir neformalių instruktavimo metodų taikymas:
  • Kas yra DSS instruktavimas ir kokios turi būti DSS instrukcijos, jų turinys ir kaip instruktavimo nepaversti nuobodžiais skaitiniais.
 4. DSS mokymai. Formalus ir neformalus mokymas: kada ir kurį rinktis.
 5. Profesinės rizikos vertinimas:
  • DSS specialisto (tarnybos) indėlis vertinant profesinę riziką.
 6. Vidinės kontrolės vykdymas:
  • DSS specialisto (tarnybos) indėlis atliekant vidinę kontrolę;
  • DSS specialisto (tarnybos) santykis su administracija, darbų vadovais, personalo skyriumi, darbuotojų atstovais, DSS komitetu.

PROGRAMA PARUOŠTA PAGAL NAUJAUSIUS TEISĖS AKTUS IR JŲ PAKEITIMUS:

ŽINIOMIS DALINASI

Eglė Makselytė

VšĮ „Personalo praktikų paslaugos“ steigėja ir vadovė, lektorė, turinti 26 metų praktinę patirtį personalo organizavimo ir darbuotojų saugos ir sveikatos srityse, 16 metų praktinę vadovų ir organizacijų bei darbuotojų konsultavimo patirtį, VDI Kauno skyriaus darbo ginčų komisijos narė, kolektyvinių darbo ginčų tarpininkė ir arbitrė (LR socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintas sąrašas), Verslo moterų tinklo Kauno skyriaus tarybos narė, Kauno verslo vadovų klubo narė.
Konsultuoja, vykdo auditus ir ruošia dokumentus darbuotojų saugos ir sveikatos bei personalo organizavimo srityse.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-15:45 Seminaro trukmė
9:00-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden