Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Darbuotojų profilaktinio testavimo ir nušalinimo nuo darbo praktiniai aspektai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 2 ak. val.
    Kaina: 85€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimai:

 • Nuo 2021-12-01:
  • Sveikatos patikrinimai dėl COVID-19 bus finansuojami darbuotojo ar darbdavio lėšomis, išskyrus atvejus, kai asmenys negali pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių.
  • Pakeitimai dėl darbuotojo asmens duomenų apsaugos: ar darbdavys dokumentus, įrodančius vakcinaciją arba pasitikrinimą dėl COVID-19, gali tik peržiūrėti, ar ir rinkti, saugoti ar kitaip tvarkyti?

Į dabartinį sąrašą sričių, kuriose darbuotojams leidžiama dirbti tik pasitikrinus, įtraukti asmenys, dirbantys krovinių tarptautinio vežimo, viešojo transporto ir keleivių vežimo įmonėse, taip pat asmenys, užsiimantys laisvalaikio ir pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas). Reikalavimai aktualūs ir viešojo maitinimo paslaugų, mažmeninės prekybos ir gamybos sektoriams, viešojo administravimo subjektų darbuotojams. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad 2021-08-28 įsigaliojo įsakymas, pagal kurį sveikatos patikrinimai dėl COVID-19 neatliekami tam tikrų sričių darbuotojams, kurie persirgo užkrečiamąja liga arba buvo paskiepyti užkrečiamosios ligos vakcina pagal skiepijimo schemą. Kokios tai sritys?

2021-10-15 įsigaliojo sprendimo „Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkių valdymo“ pakeitimai, remiantis kuriais asmenys per 24 val. turi atlikti tyrimą dėl COVID-19, jei užkrečiamuoju laikotarpiu buvo tose pačiose patalpose kaip ir sergantysis, nors tiesioginio kontakto ir neturėjo. Pagal šiuo metu galiojantį teisinį reglamentavimą darbuotojas, atsisakęs pasitikrinti be svarbių priežasčių, gali būti skiriamas dirbti nuotoliniu būdu, perkeliamas toje pačioje darbovietėje į kitą darbą ar nušalinamas nuo darbo. Ar teisingai taikote galiojančias nuostatas?

Dokumentų, patvirtinančių skiepijimąsi ar patikrinimą dėl užsikrėtimo COVID-19, klastojimas ar kyšininkavimas gali užtraukti baudžiamąją atsakomybę. Taip pat jei darbdavys vykdo aplaidžiai nustatytą pareigą periodiškai testuoti darbuotojus ir iškyla pavojus, kad COVID-19 išplis, numatyta ir administracinė atsakomybė, užtraukianti baudą nuo 1500 iki 6000 eurų.

 

Temos

 1. Darbuotojų profilaktinis testavimas:
  • Testavimo finansavimas: darbuotojo ar darbdavio lėšomis?
  • Darbdavio veiksmai darbuotojui atsisakius testuotis.
  • Kaip tinkamai užtikrinti aukštesnę specialiųjų kategorijų asmens duomenų apsaugą?
 2. Darbuotojo nušalinimas nuo darbo:
  • Galimos priežastys;
  • Dokumentacija.
 3. Atvejai, kai nušalinimas nuo darbo negali būti taikomas.
 4. Darbuotojo perkėlimas dirbti kitą darbą:
  • Kokiais atvejais gali būti taikomas perkėlimas;
  • Dokumentacija.
 5. Aktuali teismų praktika darbo bylose.

ŽINIOMIS DALINASI

Mantas Mikalopas

Mantas Mikalopas yra advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ partneris, advokatas. Pagrindinės advokato praktikos sritys: darbo, įmonių, sutarčių bei reklamos teisė, civilinės atsakomybės taikymas ir atstovavimas teisminiuose ginčuose. Mantas Mikalopas taip pat teikia teisines konsultacijas įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, veda įmonių vidinius ir atviruosius mokymus. 2013-2015 m. dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus Kazimiero Simonavičiaus universitete, nuo 2017 m. rugsėjo dėsto verslo teisę ISM vadybos ir ekonomikos universitete.Tarptautinio teisės žinyno „Chambers Europe“ paskelbtame 2016 m. geriausių advokatų kontorų ir teisininkų reitinge advokatų kontora „iLAW“ buvo įvertinta kaip viena iš lyderiaujančių teisės firmų darbo teisės srityje, o advokatas Mantas Mikalopas išskirtas kaip darbo teisės ekspertas. Šis advokatas žinyne „Chambers Europe“ įvardijamas kaip kylanti žvaigždė Lietuvos darbo teisės rinkoje, jis yra pelnęs klientų pripažinimą dėl to, kad „ieško sprendimų, o ne tik išvardija galimybes“. Mantas Mikalopas taip pat yra Lietuvos Respublikos darbo kodekso komentaro bendraautoris.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-11:30 Seminaro trukmė
9:00-10:00 Nuotolinė registracija

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden