Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Darbo santykių naujovės nuo 2022-08-01 iki 2023-01-01

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
    Kaina: 110 – 120€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

2022 m. praėjusioje Seimo sesijoje priimta net 43 DK straipsnių pakeitimai bei kitų darbo santykius reglamentuojančių teisės aktų pakeitimų. Vieni iš svarbiausių:

 • 2022-08-01 įsigaliojo Darbo kodekso pataisos, pakeitusios terminuotos darbo sutarties, susitarimo dėl išbandymo, komandiruočių dokumentų, ne viso darbo laiko ir nuotolinio darbo reglamentavimą.
 • 2022-08-01 įsigaliojo ir atnaujinta pavyzdinės darbo sutarties forma.
 • Nuo 2022-08-01 patrigubinti darbo sutarčių nutraukimo įspėjimo terminai, darbuotojams, pateikusiems išrašą dėl ligos, įtrauktos į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą sunkių ligų sąrašą.
 • Nuo 2022-08-01 tėvams, auginantiems vaikus iki 12 m., suteikta nauja teisė į papildomas poilsio dienas priklausomai nuo vaikų skaičiaus ir sveikatos būklės. Taip pat pasikeitė ne viso darbo laiko reglamentavimas auginantiems vaikus iki 8 metų.
 • 2022-08-01 įsigaliojo svarbus Darbo kodekso pakeitimas dėl darbdavio pareigos pateikti darbuotojui informaciją vykstant į ilgiau nei 28 dienas trunkančią komandiruotę į ES ir EEE valstybes.
 • 2022-07-01 įsigaliojo nutarimo „Dėl dienpinigių ir kitų komandiruočių išlaidų apmokėjimo“ pakeitimai, įtvirtinantys galimybę apskaičiuoti mažesnius dienpinigius bei pakeičiantys išmokėjimo tvarką pagal objektyvius kriterijus. Kaip tinkamai paruošti komandiravimo tvarkas? Kaip išvengti ginčų su darbuotojais dėl mažesnių dienpinigių?
 • 2022-10-01 įsigaliojo Darbo kodekso 47 straipsnio pakeitimai, detaliau reglamentuojantys prastovų paskelbimo ir atšaukimo tvarką ir terminus bei dalinės prastovos apmokėjimą.
 • 2022-08-01 įsigaliojo Lygių galimybių įstatymo pakeitimas, įpareigojantis darbdavį imtis priemonių, kad darbuotojas ar valstybės tarnautojas darbo vietoje nebūtų diskriminuojamas dėl tėvystės atostogų, vaiko priežiūros atostogų, nemokamų atostogų, skirtų slaugyti sergantį šeimos narį ar kartu su darbuotoju ar valstybės tarnautoju gyvenantį asmenį, suteikimo bei lankstaus darbo grafiko nustatymo.
 • LGĮ įtvirtina galimybę darbuotojams kreiptis  į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą su skundu. Tai antra institucija po VDI, kurioje gali būti nagrinėjamas tas pats atvejis.
 • 2022-06-02 įsigaliojo Lygių galimybių įstatymo pakeitimai, praplečiantys diskriminacijos sąvoką ir įrodinėjimo galimybes.
 • 2022-09-01 įsigaliojo DK pakeitimai, susiję su prašymais išnagrinėti darbo ginčą dėl teisės bei informacinių ir elektroninių ryšių technologijų naudojimu.
 • 2022-11-01 įsigalioja DK pakeitimai, kuriais įtvirtintos priekabiavimo ir smurto prevencijos priemonės darbo vietoje. Pakeitimais įtvirtinta pareiga darbdaviui, kurio vidutinis darbuotojų skaičius yra daugiau kaip 50, patvirtinti smurto ir priekabiavimo prevencijos politiką.
 • Taip pat 2022-11-01 įsigalioja DK pakeitimai, kuriais mažinamas kompensacijos dydis nuo 50 iki 30 proc. bazinio darbo užmokesčio, darbuotojams dirbantiems kilnojamo pobūdžio ar su kelionėmis bei pervežimu susijusį darbą.
 • 2023-01-01 įsigalioja Darbo kodekso 112 straipsnio pakeitimas, susijęs su valstybės ar savivaldybės įstaigos darbuotojais, įtvirtinantis sutrumpintą 32 valandų per savaitę darbo normą taikomą vienam iš tėvų ar globėjų iki vaikui sukanka treji metai.

Siekiant užtikrinti pagrindinių DK pakeitimų įgyvendinimą VDI 2022-10-06 atnaujino 2 kontrolinius klausimynus NR. EV-96 ir NR. V-356, įsigaliosiančius 2022-11-01.

Tad svarbu susipažinti ir tinkamai taikyti nuostatas, siekiant išvengti ginčų ar ilgai trunkančių teisminių procesų.

Šiuo metu darbdaviams ir darbuotojams aktualūs darbo sutarties sudarymo, vykdymo, nutraukimo, darbo užmokesčio klausimai: ar reikalingas darbuotojo sutikimas keičiant jo darbo laiką? Kokie ypatumai ir sąlygos norint keliems darbdaviams įdarbinti vieną darbuotoją? Ar darbuotojas privalo atlyginti darbdavio patirtas išlaidas jo kvalifikacijos tobulinimui?

Be minėtų klausimų ir teisės aktų pakeitimų, seminare bus apžvelgta naujausia ir aktualiausia teismų praktika, analizuojamos praktikoje dažniausiai kylančios klaidos.

Temos

 1. Darbo kodekso pakeitimai nuo 2022-08-01 iki 2023-01-01:
  • Naujos garantijos darbuotojams auginantiems vaikus;
  • Naujos pareigos darbdaviams psichologinio smurto prevencijos srityje;
  • Nauja kompensacijų tvarka darbuotojams, dirbantiems kilnojamojo pobūdžio darbą ar darbą atliekamą lauko sąlygomis;
  • Darbo sutarčių nutraukimo pakeitimai;
  • Darbo ginčai dėl teisės.
 2. Kitų teisės aktų pakeitimai, susiję su dienpinigių nustatymo tvarka ir kt.;
 3. Darbo sutarčių keitimas: ar reikia ir kada reikia atlikti pakeitimus?
 4. Aktuali teismų praktika dėl darbo santykių sudarymo bei vykdymo;
 5. Darbo sutarties nutraukimas – išsamūs komentarai ir įžvalgos.

ŽINIOMIS DALINASI

Mantas Mikalopas

Mantas Mikalopas yra advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ partneris, advokatas. Pagrindinės advokato praktikos sritys: darbo, įmonių, sutarčių bei reklamos teisė, civilinės atsakomybės taikymas ir atstovavimas teisminiuose ginčuose. Mantas Mikalopas taip pat teikia teisines konsultacijas įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, veda įmonių vidinius ir atviruosius mokymus. 2013-2015 m. dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus Kazimiero Simonavičiaus universitete, nuo 2017 m. rugsėjo dėsto verslo teisę ISM vadybos ir ekonomikos universitete.Tarptautinio teisės žinyno „Chambers Europe“ paskelbtame 2016 m. geriausių advokatų kontorų ir teisininkų reitinge advokatų kontora „iLAW“ buvo įvertinta kaip viena iš lyderiaujančių teisės firmų darbo teisės srityje, o advokatas Mantas Mikalopas išskirtas kaip darbo teisės ekspertas. Šis advokatas žinyne „Chambers Europe“ įvardijamas kaip kylanti žvaigždė Lietuvos darbo teisės rinkoje, jis yra pelnęs klientų pripažinimą dėl to, kad „ieško sprendimų, o ne tik išvardija galimybes“. Mantas Mikalopas taip pat yra Lietuvos Respublikos darbo kodekso komentaro bendraautoris.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

PROGRAMA

10:00-14:45 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden