Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Darbas FABIS: operacijų atlikimas ir sistemos patobulinimai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 8 ak. val.
    Kaina: 120 – 140€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

-2 dienų seminaras-

Naudojantis FABIS įstaigos susiduria su įvairiomis situacijomis  įskaitant duomenų įvedimo kokybę, integraciją su kitomis informacinėmis sistemomis bei nuolatiniais metodinių pokyčių iššūkiais. Nepaisant šių iššūkių, FABIS lieka svarbia priemone, užtikrinančia sklandų finansinės informacijos srautą ir skaidrią valstybės finansų apskaitą.

Duomenų perkėlimas iš įstaigos naudojamų apskaitos registrų ir sistemų į FABIS sistemą sukelia nemažai praktinių klausimų. FABIS sistemoje nuolat keičiasi funkcionalumai, operacijų atlikimo procesai ir naudojimosi gairės, todėl tai kelia iššūkius asmenims, atsakingiems už duomenų įvedimą į FABIS. Jeigu pradiniai duomenys įkeliami ar įvedami neteisingai, tai tolimesnė apskaita FABIS bus nekorektiška, atitinkamai nekorektiški duomenys iškeliaus į finansinę atskaitomybę ir į VSAKIS.

Tokie procesai kaip paraiškų formavimas, darbo užmokesčio skaičiavimas, atsiskaitymai su atskaitingais asmenimis, ilgalaikio turto apskaita ir kitos kasdienės operacijos gali sukelti sunkumų, jeigu nėra užtikrinamas savalaikis ir teisingas duomenų įvedimas. Seminare nagrinėsime praktinius pavyzdžius nuo paprasčiausių operacijų įvedimo iki ataskaitų formavimo. Seminare išsamiai ir su praktiniais pavyzdžiais nagrinėsime FABIS sistemos ypatumus bei dažniausiai praktikoje kylančius klausimus.

Temos

 1. Sąmatos įkėlimas. Paraiškų formavimas.
 2. Sutarčių su partneriais įkėlimas.
 3. Paslaugų pirkimo sąskaitų faktūrų įvedimas. Pirkimo sąskaitų registro formavimas. Tiekėjų gretinimai.
 4. Ateinančių laikotarpių sąnaudų perkėlimas į einamąjį laikotarpį.
 5. Atsiskaitymai su tiekėjais per iždą, mokėjimo paraiškos formavimas ir teikimas. Sąmatos pergrupavimas.
 6. Lėšų gavimas į banko sąskaitą (VIKSVA). Mokėjimai iš banko sąskaitos.
 7. Atsargų pirkimo sąskaitų faktūrų įvedimas.
 8. Atsargų pergrupavimas, nurašymas į sąnaudas.
 9. Pirkimai per atskaitingą asmenį. Avansinės apyskaitos formavimas. Atskaitingų asmenų registro formavimas. Komandiruotpinigiai.
 10. Ilgalaikio turto kortelės formavimas.
 11. Ilgalaikio turto pirkimas.
 12. Ilgalaikio turto nusidėvėjimas. Buhalterinės pažymos formavimas.
 13. Ilgalaikio turto pergrupavimas.
 14. Ilgalaikio turto perdavimas.
 15. Ilgalaikio turto nuvertėjimas.
 16. Tikrosios vertės rezervo formavimas, keitimas.
 17. Ilgalaikio turto nurašymas.
 18. Gamyba, Finansavimo pergrupavimas.
 19. Informacijos apie apskaičiuotą darbo užmokestį įkėlimas. NPD proporcijos.
 20. Darbo užmokesčio išmokėjimas, atsiskaitymai su Sodra ir VMI.
 21. Atostoginių rezervo formavimas.
 22. Atostoginių apskaita ir išmokėjimas. Permokėtų atostoginių grąžinimas.
 23. Nedarbingumo išmokos įkėlimas ir išmokėjimas.
 24. Pardavimo sąskaitų faktūrų išrašymas. Pardavimų sąskaitų registro formavimas. Pirkėjų gretinimas.
 25. Įplaukos į banką.
 26. Vidiniai pasiskolinimai. Lėšų atstatymas.
 27. Apskaitos registrų, buhalterinių pažymų, ataskaitų formavimas.
 28. Finansinių ataskaitų formų rengimas ir analizė, biudžeto vykdymo ataskaitos. Formų atidarymas.
 29. Ataskaitų kontrolė, filtrai.
 30. Greiti klavišai. FABIS priderinimas prie savo poreikių.

ŽINIOMIS DALINASI

Natalja Kobzevienė

Lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 metų veda mokymus ir seminarus apskaitos pagal VSAFAS ir VAS, mokesčių bei finansų valdymo temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Natalja Kobzevienė yra 3 knygų autorė: „Pajamų apskaita pagal VSAFAS“, „Sąnaudų apskaita pagal VSAFAS“ ir „Darbo užmokesčio apskaita, taikant suminę darbo laiko apskaitą“.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

09:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Registracija
10:30-10:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.