Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Asmens duomenų apsauga 2024 m.: pokyčiai ir tendencijos

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 3 ak. val.
    Kaina: 95€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

2024-08-29,  Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
95€
Asmens duomenų apsauga 2024 m.: pokyčiai ir tendencijos (tiesioginė seminaro transliacija)
95 (+ PVM)

Apie seminarą

Nuo 2024 m. liepos 1 d. įsigaliojo Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo pakeitimai, kurie sustiprino asmens duomenų apsaugą ir užtikrino didesnį suderinamumą su Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu (BDAR). Pokyčiai apima platesnę įstatymo taikymo sritį, įtraukiant kitus tiesiogiai taikomus ES teisės aktus, susijusius su asmens duomenų apsauga. Darbdaviams atsirado naujos galimybės tvarkyti kandidatų duomenis apie teistumą, tačiau tam yra taikomos griežtos sąlygos. Duomenų apie teistumą tvarkymas yra teisėtas tik esant teisinei prievolei arba siekiant teisėtų darbdavio interesų, atlikus išsamų vertinimą ir užtikrinus duomenų subjekto teisių apsaugą pagal BDAR reikalavimus.

Nuo 2025 m. sausio 1 d. įsigalios reikalavimas viešai skelbti priežiūros institucijų sprendimus, siekiant didinti visuomenės informuotumą. Taip pat pasikeis skundų, susijusių su vaizdo stebėjimo teisėtumu, pateikimo Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai tvarka – pareiškėjai turės iš pradžių kreiptis į vaizdo stebėjimą vykdantį asmenį ir tik negavę atsakymo ar juo nepatenkinti galės teikti skundą. Bus detalizuota bendra skundų nagrinėjimo tvarka, nustatyti papildomi reikalavimai skundo turiniui, terminams ir priežiūros institucijų bendradarbiavimui.

Kiti svarbūs pakeitimai: pratęstas terminas priimti sprendimą dėl administracinės baudos skyrimo iki 3 metų nuo pažeidimo padarymo ar paaiškėjimo, numatyta atsakomybė už kitų tiesiogiai taikomų ES teisės aktų pažeidimus asmens duomenų apsaugos srityje, taip pat įtvirtintas reikalavimas po 2 metų nuo įstatymo įsigaliojimo atlikti jo poveikio vertinimą.

Apibendrinant, priimti Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo pakeitimai sustiprins fizinių asmenų teisių apsaugą, padidins skaidrumą ir atskaitomybę bei užtikrins efektyvesnį priežiūros institucijų darbą. Verslo subjektams, ypač darbdaviams, svarbu iš anksto pasirengti naujų nuostatų taikymui ir užtikrinti savo veiklos atitiktį BDAR bei nacionalinės teisės reikalavimams.

Temos

 1. Esminių pokyčių, kurie įsigalios nuo 2024 liepos 1 d. ir 2025 sausio 1 d., bendra apžvalga.
 2. Naujos galimybės darbdaviams tvarkyti kandidato duomenis apie teistumą. Ką būtina žinoti?
  • Duomenų apie teistumą teisėto tvarkymo sąlygos;
  • Aktualių BDAR reikalavimų apžvalga;
  • Teisėtų interesų tvarkyti darbuotojo teistumo duomenis vertinimas. Kaip jį atlikti?
 3. Pokyčiai dėl skundų, susijusių su vaizdo stebėjimo teisėtumu, pateikimo VDAI.
 4. Kiti pokyčiai.

ŽINIOMIS DALINASI

Tadas Kuzminskas

Advokatas Tadas Kuzminskas yra sertifikuotas duomenų apsaugos pareigūnas. Sertifikatą išdavė Europos privatumo ir kibernetinio saugumo centras, Mastrichto universitete.

Advokatas taip pat turi sukaupęs beveik 10 metų patirtį įmonių bei bankų ir finansų teisės srityse. Advokatas turi daug patirties dirbant su kolektyvinio investavimo subjektais, tarptautiniais užtikrinto finansavimo sandoriais, finansinėmis priemonėmis, paskolų refinansavimu, banko garantijų, akredityvų ir kitų bankinių produktų bei investicinių paslaugų teikimu, reguliaciniais klausimais. Teikdamas teisines paslaugas finansų sektoriaus dalyviams, advokatas taip pat konsultuoja ir asmens duomenų apsaugos klausimais. Tarp klientų yra ir Fintech bei Wealthtech įmonės, kurios ieško inovatyvių sprendimų asmens duomenų apsaugos klausimais.

Šiuo metu Tadas verčiasi individualia advokato praktika. Prieš tai dirbo advokatų kontoroje „Ellex Valiūnas ir partneriai” bei AB SEB banke. Dirbdamas SEB banke 2017 metais padėjo įgyvendinti reikiamas priemones ir procesus banke siekiant tinkamai pasiruošti BDAR įsigaliojimui.

Advokatas veda įmonių vidinius mokymus. Taip pat yra vedęs mokymus Lietuvos teismų administracijai.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-12:15 Seminaro trukmė
09:00-10:00 Registracija

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

2024-08-29,  Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
95€
Asmens duomenų apsauga 2024 m.: pokyčiai ir tendencijos (tiesioginė seminaro transliacija)
95 (+ PVM)

Tęsti mokymų paiešką: