Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Ar visas privalomas deklaracijas užpildėte? Mokesčių mokėtojo prievolės, pasibaigus metams

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 110€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Apie seminarą

Deklaracijų teikimo sąrašą turi susidaryti kiekviena įmonė, ar fizinis asmuo, vykdantis ekonominę veiklą. Net ir patyrę buhalteriai ar finansininkai praleidžia deklaracijų terminus ar net būtinybę pateikti vieną ar kitą deklaraciją. Todėl šis seminaras būtent apie – kaip paruošti apskaitos sistemas ir patogiai bei efektyviai sukaupti informaciją, kurią reikės perduoti atitinkamoms institucijoms nustatytais terminais.

2021-12-22 įsigaliojo VMI įsakymo „Dėl mokesčio už aplinkos teršimą deklaracijų FR0521, FR0522, FR0523 ir FR0524 formų ir jų pildymo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimai, kuriais įtvirtinti 3 nauji taršos šaltinio tipai, praplėstas degalų rūšių sąrašas, pakeisti šaltinių apibūdinimo kodai. Šiomis naujomis taisyklėmis reikės vadovautis pildant deklaracijas už 2021 ir vėlesnius metus.

2021 m. buvo nustatytos naujos mokestinės vertės nekilnojamojo turto mokesčiui apskaičiuoti, kurios galios 5 metus deklaruojant KIT711 deklaraciją. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad kiekviena savivaldybė nusistatė kokį procentą nuo mokestinės vertės reikės sumokėti. Jei įmonė nuomojasi nekilnojamąjį turtą iš fizinio asmens, jai atsiranda prievolė mokėti NT mokestį.

FR0711 formoje įmonė turi pateikti informaciją, susijusią su išmokėtomis ir gautomis paskolomis, tiek iš juridinių asmenų, tiek iš fizinių asmenų, atskaitingų asmenų įsiskolinimo likučius, dalyvių įmokas bei išmokas užsienio vienetams. Taip pat svarbu nepamiršti, kad įmonės privalo deklaruoti užsienio juridinių asmenų jiems suteiktas paslaugas Lietuvoje.

Atkreiptinas dėmesys ir į metinių paramos teikimo ir gavimo bei panaudojimo deklaracijų FR0477 ir FR0478 pildymo ypatumus. Kaip deklaruoti suteiktą ir (ar) gautą paramą? Kaip atvaizduoti gautą, bet nepanaudotą paramą? Kaip įvertinti paramos dydį, kai ji gauta turtu ar paslaugomis?

Kokį variantą geriau pasirinkti įmonei teikiant avansinę pelno mokesčio deklaraciją FR0430: ar pagal numatomų mokestinių metų pelno mokesčio sumą ar praėjusių mokestinių metų veiklos rezultatą? Juridinis asmuo vieną kartą metuose gali pakeisti savo pasirinktą apskaičiavimo būdą iki einamųjų metų rugsėjo 15 d.

Svarbu paminėti ir tai, kad 2022-01-05 įsigaliojo įsakymo „Dėl Mėnesinės pajamų mokesčio deklaracijos GPM313 formos ir jos užpildymo ir pateikimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimai, kuriais praplėstas subjektų ratas, turintis teikti mėnesio GPM deklaraciją. Šie pakeitimai aktualūs pildant 2022 m. ir vėlesnių laikotarpių GPM313 formą.

Jeigu per mokestinius metus turėjote sandorių, kurių vertė lygi arba didesnė nei 90000 Eur su asocijuotu asmeniu, reikia pildyti deklaraciją FR0528.

Atkreiptinas dėmesys, kad VMI pateikė komentarą „Dėl gyventojui natūra išmokėtų išmokų, apskaičiuotų už gyventojo naudojimąsi kitam asmeniui priklausančiu automobiliu asmeniniais tikslais, deklaravimo“ GPM312 deklaracijoje.

Taip pat aptarsime pakeitimus ir pasimokysite iš svetimų klaidų.

Temos

 1. Apskaitos registruose sukauptos informacijos pateikimas deklaracijose ir ataskaitose:
  • Kokią apskaitos politiką pasirinkti?
  • Kokios detalumo turi būti sąskaitų planas?
  • Kaip pakeisti apskaitos politiką ir sąskaitų planą, atsižvelgiant į informacijos pateikimo reikalavimus?
 2. Duomenų mokesčių administratoriui teikimas. Kokios sankcijos taikomos, nepateikus privalomos informacijos? (FR0526, FR0791).
 3. Mokesčių deklaracijų ir duomenų formų: GPM313, GPM312, FR0521, FR0523, FR0524, FR0430, PLN204, FR0528, FR0600, FR0516, KIT711, FR0711 pildymo ypatumai:
  • Atskleidimas;
  • Pateikimo terminas;
  • Atvejai, kai nereikia pateikti;
  •  Tikslinimas;
  • 2021 metų duomenų deklaravimo ypatumai ir kam ruoštis 2022 metams.
 4. i.MAS:
  • i.VAZ – panaudojimas VMI patikrinimuose. Į ką atkreipti dėmesį?
  • i.SAF – duomenų palyginimas su kitų PVM mokėtojų pateiktais duomenimis – kryžminimas. Kaip reaguoti į neatitikimus?
  • i.SAF-T – būti pasirengusiam jau šiandien! Kaip tai padaryti?
  • i.KON – duomenų upė. Kada VMI atrinks Jūsų įmonę patikrinimui?
  • Statistinių ataskaitų pildymo prievolės. Duomenų kaupimas ir grupavimas finansinėje apskaitoje.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

13:00-16:15 Seminaro trukmė
12:30-13:00 Registracija
14:30-14:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Tęsti mokymų paiešką: