Countline Law
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Aplinkos apsaugos kontrolės pakeitimai 2020 m. #KlaipėdosPaketas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
    Kaina: 85€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Tiesioginė seminaro transliacija

Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Apmokėjus sąskaitą, kartu su registracijos patvirtinimu el. paštu atsiųsime nuorodą bei prisijungimo instrukciją.

Apie seminarą

Paskutiniu metu Lietuvoje įvykusios Kuršių marių taršos ir Alytaus gaisro ekologinės nelaimės paskatino Seimą priimti 5-ias, aplinkos apsaugą griežtinančias įstatymų pataisas. Kadangi, nauji aplinkosaugos pasikeitimai numatys griežtesnę verslo kontrolę, galimybę greičiau nutraukti taršą keliančią veiklą ir nuobaudas už įgaliojimų nevykdymą iki 5 mln. eurų, atsakingai dirbti siekiantys įmonių vadovai turės įsigilinti į naujus, jų veiklai taikomus reikalavimus.

Priėmę naujas įstatymų pataisas, valdantieji tikisi, kad sustiprinta kontrolė ir padidintos piniginės nuobaudos sumažins ekologinių nelaimių tikimybę ir taršą aplinkai. Tačiau, kaip visi pasikeitimai atsilieps verslui? Ar įmonių veiklos stabdymas taps verslo kasdienybe?

Pakeisti teisės aktai numato:
• Ūkinei veiklai išduotų leidimų galiojimo naikinimą, esant net dešimčiai sąlygų, įskaitant atvejį, kai 3 kartus per metus nustatomi leidimo sąlygų pažeidimai.
• Nuobaudų augimą už ūkinės veiklos vykdymą neįregistravus įrenginio ar neturint leidimo – nuo šiol jos gali siekti iki 50 tūkst. eurų.
• Valstybinės kontrolės pareigūnų teisę bet kuriuo metu patekti į ūkinės veiklos teritoriją. Joje atlikti matavimus ar paimti mėginius ir laikinai užplombuoti patalpas dėl žalos aplinkai panaikinimo ar sumažinimo.
• Naujus, ženkliai didesnius mokesčio už aplinkos teršimą tarifus iš stacionarių taršos šaltinių, įskaitant naują tarifą už dioksinus ir furanus – 5 mln. eurų už 1 toną į atmosferą išmetamų teršalų.
• Administracinę atsakomybę už lengvųjų, plastikinių pirkinių maišelių neatlygintiną dalijimą prekių ar produktų pardavimo vietose.

 

Seminaro metu sužinosite

Kokie aplinkosaugos reikalavimai ūkio subjektams svarbiausi 2020 metais?
Kaip vykdyti ūkinę veiklą, nepažeidžiant naujų teisės aktų?
Kokiais būdais kontroliuoti iškilusias rizikas?

Temos

 1. Lektorė Oksana Sidorova
  • Nauji ūkinės veiklos, galinčios turėti poveikį aplinkai, planavimo reikalavimai. Atnaujintos leidimų išdavimo, keitimo, naikinimo sąlygos.
  • Papildomi ūkio subjektų aplinkos monitoringo vykdymo reikalavimai.
  • Padidinti mokesčio už aplinkos teršimą iš stacionarių taršos šaltinių tarifai.
  • Valstybinės aplinkos apsaugos kontrolės vykdymo išplėtimas. Naujas privalomųjų nurodymų reglamentavimas.
  • Administracinės atsakomybės už aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus pokyčiai.
  • Pasiruošimas planiniams ir neplaniniams patikrinimams įmonėje.
 2. Lektorė Vilma Sabaliauskienė
  • „Klaipėdos paketo” teisiniai aspektai ir pritaikymas teismų praktikoje. Teisininko įžvalgos.
  • Teisinė atsakomybė už aplinkosaugos pažeidimus: civilinės ir administracinės atsakomybės santykis, taikymo procesas ir procedūros. Atvejai, kuomet atsakomybė mažinama ir kada nuo jos atleižiama. Kokias atvejais ir kam gresia baudžiamoji atsakomybė?
  • Žala aplinkai: teisinio instituto paskirtis, taikymo praktika Lietuvos ir ES teismuose. Teismingumo problemos.

ŽINIOMIS DALINASI

Oksana Sidorova

Aplinkos apsaugos ir kokybės specialistė, rengianti aplinkosauginę dokumentaciją ūkio subjektams ir konsultuojanti aktualiais klausimais. Nuo 2008 m. darbuotojų saugos ir sveikatos, civilinės saugos specialistė, mokymų organizatorė ir lektorė. Turi ilgametę darbo patirtį ISO standartų, taršos integruotos prevencijos ir kontrolės, taršos leidimų diegimo ir auditavimo srityse.

Vilma Sabaliauskienė

Advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ partnerė, advokatė. Pagrindinės praktikos sritys yra aplinkosaugos teisė, viešųjų pirkimų teisė, pervežimų teisė, sutarčių teisė, įmonių teisė, konkurencijos teisė bei atstovavimas teisme. Vilma Sabaliauskienė taip pat dėsto teisės paskaitas ir veda seminarus Vilniaus verslo kolegijoje, o 2008-2009 m. dėstė Mykolo Romerio universitete.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Seminaro informacija

PROGRAMA

10:00-14:15 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-12:30 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą