Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

17-asis LFAS „Biologinis turtas“. Apskaitos ypatumai ir praktinės rekomendacijos

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 110€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

APIE SEMINARĄ

Biologinis turtas yra dinamiška bei nuolat besikeičianti turto rūšis. Šis turtas, apimantis gyvūnus bei augalus, kuriuos įmonė valdo, naudoja ir disponuoja, yra skirtas parduoti, naujam biologiniam turtui ar žemės ūkio produktams gauti. Tiek kokybiniai, tiek kiekybiniai biologinio turto pokyčiai, tokie kaip augimas, blogėjimas, prieauglio atsiradimas ar produktų gavimas, turi būti atidžiai stebimi ir vertinami. Jo įkainojimas, registravimas bei parodymas finansinėje apskaitoje vadovaujantis 17-uoju VAS „Biologinis turtas“, neabejotinai kelia iššūkių tiek pradedančiajam, tiek jau nemažą patirtį sukaupusiam apskaitą tvarkančiam asmeniui.

Biologinio turto vertės svyravimai turi tiesioginį poveikį įmonės finansinėms ataskaitoms, nes pokyčiai yra pripažįstami pajamomis arba sąnaudomis pelno (nuostolių) ataskaitoje. Todėl, norint užtikrinti sklandų ir pelningą žemės ūkio veiklos vykdymą, būtina skirti ypatingą dėmesį biologinio turto apskaitai ir vertinimui.

Turint biologinio turto itin svarbu periodiškai vykdyti inventorizaciją, vadovaujantis įmonės vadovo patvirtinta inventorizacijos tvarka. Tik kruopščiai atlikta inventorizacija leidžia užtikrinti, kad apskaitos duomenys atspindėtų realų įmonės biologinio turto kiekį, kuris atsispindės ir finansinėse ataskaitose. Seminaro metu bus aptariami esminiai aspektai, į kuriuos būtina atsižvelgti atliekant biologinio turto inventorizaciją, siekiant sklandaus ir efektyvaus šio proceso įgyvendinimo.

Seminaro metu bus apžvelgtos biologinio turto grupavimo, vertinimo, registravimo, pardavimo ir nurašymo temos, akcentuojant praktinius aspektus ir teisingą duomenų pateikimą.

Temos

 1. Žemės ūkio veikloje naudojamo biologinio turto sąvoka ir jo grupės.
 2. Biologinio turto kitimas, perdirbimas ir žemės ūkio produktai.
 3. Biologinio turto pirminis pripažinimas ir paskesnis vertinimas. Kokiais dokumentais pagrįsti:
  • tikrosios vertės, atėmus pardavimo išlaidų būdu;
  • įsigijimo (pasigaminimo) savikainos būdu.
 4. Biologinio turto prieaugio ir prieauglio registravimas.
 5. Biologinio turto pardavimas, išankstiniai sandorių vykdymas.
 6. Biologinio turto pardavimas ir nurašymas.
 7. Biologinio turto inventorizacijos aspektai.
 8. Biologinio turto ir žemės ūkio produktų apskaitos korespondencijos, atvaizdavimas finansinės atskaitomybės formose ir duomenų pateikimas aiškinamajame rašte.

ŽINIOMIS DALINASI

Natalja Kobzevienė

lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 m. veda mokymus ir seminarus apskaitos ir mokesčių temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Lektorė rengia įmonių apskaitos politikas ir teikia praktines konsultacijas verslo, apskaitos ir mokesčių klausimais.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

10:00-15:45 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.
Konsultacija
Kiekvienas mokymų dalyvis turi galimybę užduoti klausimus lektoriui mokymų metu
Mokymų įrašas
Pasidalinsime mokymų vaizdo įrašu

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.