Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Viešųjų pirkimų sutarčių keitimas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 3 ak. val.
      Kaina: 85€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie seminarą

Jau kurį laiką besitęsiantis Rusijos karas prieš Ukrainą pirkimų vykdytojams ir tiekėjams kelia sunkumų vykdant viešųjų pirkimų sutartis bei užtikrinant jose nustatytus įsipareigojimus. Staiga pakilus žaliavų kainoms, o ypatingai kai kurių statybinių medžiagų, energijos išteklių ir kitų resursų, stringant tiekimo grandinėms bei vėluojant užsakytoms medžiagoms, vis dažniau kyla klausimai, susiję su galimybe keisti viešųjų pirkimų sutartis, peržiūrint jose įtvirtintas kainas ir darbų atlikimo terminus.

2022-07-01 įsigaliojo Kainodaros metodikos nuostatų pakeitimai, kuriais nustatyta  pirkimo vykdytojams pareiga sutartyje nustatyti bent vieną peržiūros sąlygą, kuri numatytų kainos (įkainių) perskaičiavimą dėl aplinkybių, nesusijusių su mokesčių pasikeitimu, esant tam tikroms sąlygoms. Šios nustatytos naujos prievolės yra privalomos ne mažos vertės pirkimo procedūroms, prasidedančioms nuo 2022-07-01.

VPT visai neseniai išleido rekomendacijas naujiems pirkimams, kuriomis pataria įvertinti galimybę sudaryti trumpalaikes sutartis ir pirkimus vykdyti dažniau, nenustatyti neproporcingai ilgų pasiūlymų galiojimo užtikrinimo terminų bei ilgesnės trukmės sutartyse numatyti dažnesnes kainos peržiūras. Tačiau ką daryti su jau galiojančiomis sutartimis?

Kokiais atvejais galimas galiojančių sutarčių kainų keitimas? Kaip verslas gali apskaičiuoti kainų pokyčius ir juos įsivertinti? Kokius įrodymus reikalinga pateikti dėl kainos padidėjimo?

Lektorius seminaro metu pateiks atsakymus į šiuos ir kitus Jums rūpimus klausimus, pristatys naujausią teismų praktiką bei aktualius institucijų išaiškinimus dėl viešųjų pirkimų sutarčių keitimo.

Temos

  1. Viešojo pirkimo sutarties keitimo pagrindai;
  2. Viešojo pirkimo sutarties keitimas esant nenumatytoms aplinkybėms;
  3. Teismų praktika ir institucijų išaiškinimai dėl viešojo pirkimo sutarties keitimo;
  4. Kokius įrodymus dėl kainos padidėjimo surinkti ir ką nurodyti prašyme dėl sutarties keitimo.
  5. Pareiga sutartyje numatyti kainos peržiūros sąlygas.

ŽINIOMIS DALINASI

Aurimas Banys

Aurimas Banys yra advokatų profesinės bendrijos KONSILL vadovaujantis partneris ir advokatas. Advokatas turi 15 metų teisinio darbo patirtį, kurią sukaupė dirbdamas pirmaujančiose Lietuvos advokatų kontorose ir Lietuvos administracinių ginčų komisijoje. Aurimas Banys yra sukaupęs reikšmingą patirtį konsultuojant ir atstovaujant privačius klientus ir viešojo sektoriaus institucijas ikiteisminėse institucijose ir teismuose kompleksiniuose civiliniuose ir administraciniuose ginčuose. Pagrindinės jo specializacijos sritys yra administracinė teisė, ES parama, viešieji pirkimai, energetika, ginčų sprendimas ir mediacija.

Aurimas Banys taip pat turi akademinės patirties – jis skaitė mediacijos verslo ginčuose ir mediacijos administraciniame procese paskaitų kursus Mykolo Romerio universitete, taip pat vedė seminarus mediacijos temomis Lietuvos teisėjams ir teismų sistemos darbuotojams. Jis taip pat yra pirmojo Lietuvoje mediacijos vadovėlio bendraautorius.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

9:00-11:30 Trukmė
8:30-9:00 Nuotolinė registracija

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden