Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Viešųjų pirkimų reformos aktualijos

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 110€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Naujoji viešųjų pirkimų reforma yra neišvengiama, kuriant efektyvesnę Lietuvos viešųjų pirkimų sistemą. Įsigalioję ir dar įsigaliosiantys viešuosius pirkimus reglamentuojančių teisės aktų pakeitimai palies daugumą pirkėjų ir smulkių bei vidutinių tiekėjų. Būtina paminėti, kad 2022-01-01 įsigaliojo tam tikri pirkimų tvarkos supaprastinimai,  darantys įtaką pačioms mažiausioms perkančiosioms organizacijoms, kurių pirkimų sutarčių vertė per finansinius metus neviršija 30 000 eur. Laisvesnė tapo ir mažos vertės pirkimų vykdymo tvarka.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad pasikeitė ir privalomųjų ir neprivalomųjų tiekėjų pašalinimo pagrindų sąrašai, taip pat pašalinimo pagrindai yra atsiejami nuo sankcijos skyrimo. Su šiais pakeitimais perkančiosios organizacijos turi galimybę pačios vertinti pašalinimo proporcingumą, tačiau verta pažymėti, kad su naujomis galimybėmis atsirado ir daugiau atsakomybių. Ne ką mažiau minėti pakeitimai palies ir  pirkimų specialistus, kurių žinios bus atestuojamos.

VPT atkreipia dėmesį į 2022-01-01 įsigaliojusius pakeitimus dėl socialinio pasiūlymų vertinimo kriterijaus. Taip pat mūsų laukia dideli ir svarbūs pokyčiai žengiant pirkimų centralizavimo linkme. Dauguma nuostatų dėl pirkimų centralizavimo įsigalios nuo 2023-01-01, tačiau šiam procesui būtina ruoštis jau dabar. Verta paminėti, kad numatyti net 3 pirkimų iš centrinių perkančiųjų organizacijų būdai.

2022-03-24 įsigaliojo Viešųjų pirkimų įstatymo pataisos, kuriomis be kitų pakeitimų, reglamentuojama galimybė perkančiosioms organizacijoms atmesti pasiūlymus ir nutraukti jau galiojančias sutartis, jei tiekėjas ar jo siūlomų prekių kilmė yra iš grėsmę nacionaliniam saugumui keliančių valstybių.

2022-04-01 turėtų įsigalioti įsakymo Nr. 1S-105 pakeitimai, reglamentuojantys draudimą pirkime dalyvauti subjektams, keliantiems grėsmę nacionaliniam saugumui. 

Finansų ministerija yra parengusi nutarimo projektą, reglamentuojantį viešojo sektoriaus subjektų ir kitų subjektų, kurie yra perkančiosios organizacijos, pareigą teikti elektroninius finansinės apskaitos dokumentus.

Greta visų šių pakeitimų, pakeistos ir Pirkimų priežiūros taisyklės bei žaliųjų pirkimų aplinkos apsaugos kriterijai pastatų projektavimui ir jų statybos darbams, transporto priemonėms, taip pat viešiesiems pirkimams taikomų aplinkos apsaugos kriterijų sąrašas papildytas degalų ir elektros kategorijomis.

Svarbu paminėti ir tai, kad VPT pradeda vertinti pirkimų valdyseną. Nuo šiol didelis dėmesys bus skiriamas informacijos apie pirkimų vykdymo veiklą organizacijose analizei, kuri padės nustatyti vykdomų pirkimų rizikingumą ir leis spręsti dėl tikslingumo vertinti konkretaus viešųjų pirkimų vykdytojo veiklą. 

Kviečiame kartu pradėti rengtis pokyčiams, susipažinti su reformos aktualijomis, ir padiskutuoti šia tema.

 

Temos

 1. Perkančiosios organizacijos ir perkančiojo subjekto apibrėžimo patikslinimas.
 2. Pirkimų specialisto sąvoka, pareigos, žinių atestavimas ir dalyvavimas komisijos darbe.
 3. Tyrimai ir konsultacijos su rinkos dalyviais.
 4. Centralizuoti pirkimai savivaldybėse ir centralizuotų viešųjų pirkimų elektroninis katalogas.
 5. Centrinių perkančiųjų organizacijų steigimas.
 6. Pirkimų centralizavimas, vykdymo sąnaudų mažinimas ir sistemos tobulinimas bei priemonės.
 7. Laisvesnis mažos vertės pirkimų vykdymas – naujos galimybės pirkėjams ir tiekėjams.
 8. Pirkimo dokumentacija ir pirkimo sutartis.
 9. Naujieji pirkimų subprincipai ir vertinimo kriterijai.
 10. Pašalinimo pagrindų ir sąrašų naujovės.
 11. Stringanti viešųjų pirkimų ginčų nagrinėjimo reforma.
 12. Mediacijos galimybės viešuosiuose pirkimuose.
 13. Diskusija.

ŽINIOMIS DALINASI

Tomas Seikalis

Lektorius turi ilgametę patirtį viešuosiuose pirkimuose, teikė patarimus viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimų rengėjams.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

10:00-13:15 Trukmė
09:00-10:00 Nuotolinė registracija
11:30-11:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden