Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Viešųjų pirkimų reforma: pakeitimai nuo 2023-01-01

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 110€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Naujoji viešųjų pirkimų reforma yra neišvengiama, kuriant efektyvesnę Lietuvos viešųjų pirkimų sistemą. Įsigalioję ir dar įsigaliosiantys viešuosius pirkimus reglamentuojančių teisės aktų pakeitimai palies daugumą pirkėjų ir smulkių bei vidutinių tiekėjų:

 • 2022-07-01 įsigaliojo pakeitimai, susiję su pirkimų specialistų žinių atestavimu.
 • 2023-01-01 įsigalioja pakeitimai, pagal kuriuos supaprastintų pirkimų ir tarptautinių pirkimų atveju pirkimo komisijoje privalo būti bent du viešųjų pirkimų specialistai, didinama riba, kai galima vykdyti neskelbiamą mažos vertės pirkimą bei netaikomi atitinkami informavimo apie pirkimo procedūrų rezultatus reikalavimai ir griežčiau apribojama perkančiųjų organizacijų galimybės pirkimus vykdyti savarankiškai, o ne naudojantis CPO paslaugomis.

2023-01-01 įsigalioja Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimai, kuriais be kitų pakeitimų:

 • Nustatoma pareiga perkančiajai organizacijai apibrėžti pirkimų vidaus kontrolės procese dalyvaujančių asmenų, įskaitant asmenį, kuris būtų atsakingas už sutarties vykdymą, funkcijas, atsakomybę ir atskaitomybę;
 • Atsisakoma pridėtinės vertės nesukuriančių procedūrų;
 • Netaikomos nuostatos dėl pirkimų specialisto pažymėjimo turėjimo mažos vertės pirkimų atveju;
 • Vykdant neskelbiamas derybas nesilaikoma visų pirkimo dokumentams keliamų reikalavimų;
 • Nustatomos naujas neskelbiamų derybų sąlygos supaprastintuose pirkimuose;
 • Įtvirtinamas atvejis, kada perkančioji organizacija gali netaikyti atidėjimo termino;
 • Nustatytas trumpesnis terminas, kurį perkančioji organizacija suteikia tiekėjui, kad jis pagrįstų nurodytą konfidencialią informaciją;
 • Įtvirtinama pareiga perkančiajai organizacijai kiekvieną kartą prieš priimant sprendimą dėl pirkimo objekto skaidymo į dalis atsižvelgti į smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų galimybes įvykdyti pirkimo sutartį;
 • Suteikiama teisė perkančiajai organizacijai nutraukti pradėtas pirkimo procedūras, jeigu pirkimo dokumentuose padaryta esminių klaidų, dėl kurių perkančioji organizacija negali sudaryti pirkimo sutarties;
 • Numatyta, jog jeigu viešajame pirkime buvo sudarytas draudžiamas susitarimas tarp konkurentų, kuriuo siekiama riboti konkurenciją, yra preziumuojama, kad pažeidimas sukėlė žalą, kurios dydis 10 procentų nuo sudarytos pirkimo sutarties vertės. 

Siekiant įgyvendinti pasikeitusias nuostatas, VPT yra parengusi pasiūlymų patikslinimo, papildymo ar paaiškinimo taisykles.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad pasikeitė ir privalomųjų ir neprivalomųjų tiekėjų pašalinimo pagrindų sąrašai, taip pat pašalinimo pagrindai yra atsiejami nuo sankcijos skyrimo. Su šiais pakeitimais perkančiosios organizacijos turi galimybę pačios vertinti pašalinimo proporcingumą, tačiau verta pažymėti, kad su naujomis galimybėmis atsirado ir daugiau atsakomybių.

Laukia dideli ir svarbūs pokyčiai žengiant pirkimų centralizavimo linkme. 2022-04-04 VPT paskelbė pirkimų centralizavimo gaires. Nors dauguma nuostatų dėl pirkimų centralizavimo įsigalios nuo 2023-01-01, tačiau šiam procesui būtina ruoštis jau dabar. Verta paminėti, kad numatyti net 3 pirkimų iš centrinių perkančiųjų organizacijų būdai.

Vis dar šalyje galiojant nepaprastai padėčiai perkančiosios organizacijos turi taikyti Vyriausybės sprendimą dėl viešųjų pirkimų vykdymo sąlygų. Viešųjų pirkimų vykdytojai privalo peržiūrėti sutartis ir naujai sudaromoms sutartims taikyti sankcijas pagal Reglamentą Nr. 2022/576.

2022-07-01 įsigaliojo Kainodaros metodikos nuostatų pakeitimai, kuriais nustatyta  pirkimo vykdytojams pareiga sutartyje nustatyti bent vieną peržiūros sąlygą, kuri numatytų kainos (įkainių) perskaičiavimą dėl aplinkybių, nesusijusių su mokesčių pasikeitimu, esant tam tikroms sąlygoms. Kokioms sąlygoms esant kyla pareiga įtvirtinti kainų peržiūrą?

Kviečiame kartu pradėti rengtis pokyčiams, susipažinti su reformos aktualijomis, ir padiskutuoti šia tema.

Temos

 1. Pirkimų specialistas – žinių atestavimas ir dalyvavimas komisijos darbe.
 2. Pirkimų centralizavimas ir centrinių perkančiųjų organizacijų steigimas.
 3. Pirkimų vykdymo sąnaudų mažinimas ir sistemos tobulinimas bei priemonės.
 4. Tyrimai ir konsultacijos su rinkos dalyviais.
 5. Mažos vertės pirkimų naujovės.
 6. Pirkimų dokumentacija.
 7. Karas Ukrainoje:
 8. Nepavykusi viešųjų pirkimų ginčų nagrinėjimo reforma.
 9. Diskusija.

Seminaro programa paruošta pagal šiuos teisės aktus ir jų pakeitimus:

Nuo 2022-10-28 netekę galios:

ŽINIOMIS DALINASI

Tomas Seikalis

Lektorius turi ilgametę patirtį viešuosiuose pirkimuose, teikė patarimus viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimų rengėjams.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

10:00-13:15 Trukmė
09:00-10:00 Nuotolinė registracija
11:30-11:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden