Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Viešųjų pirkimų verčių skaičiavimo labirintai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
   

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Tiek mažas, tiek didelis pirkimų vykdytojas susiduria su pirkimo verčių skaičiavimo ir pirkimo būdų nustatymo iššūkiais. Tinkamiausio pirkimo būdo pasirinkimui gali daryti įtaką nemažai aplinkybių, tokių kaip laikas, pirkimo objektas, rinkos dalyvių skaičius ir kita. Dėl šios priežasties tinkamiausio pirkimo būdo, kuris būtų tikslingas, pagrįstas ir užtikrinantis pirkimo sėkmę, pasirinkimas – vienas svarbiausių perkančiosios organizacijos uždavinių. Atkreiptinas dėmesys, kad vienus pirkimo būdus perkančiosios organizacijos pasirinkti gali be apribojimų, o kitus – tik tam tikrais, teisės aktuose numatytais atvejais. Taip pat nemažai klausimų kyla dėl rečiau naudojamų viešųjų pirkimų būdų, tokių kaip inovacijų partnerystė, projekto konkursas, neskelbiamos derybos. Viešojo pirkimo vertė yra vienas svarbiausių kriterijų pasirenkant pirkimo būdą. Tinkamas pirkimo vertės apskaičiavimas – tai dar vienas sėkmingo viešojo pirkimo garantų. Visgi dažna perkančioji organizacija, siekdama viešųjų pirkimų efektyvumo, neišvengia klaidų skaičiuojant pirkimo vertes bei pasirenkant tinkamą ir efektyvų pirkimo būdą.

Atkreiptinas dėmesys, kad 2022-04-01 įsigaliojo įsakymo Nr. 1S-105 pakeitimai, reglamentuojantys draudimą pirkime dalyvauti subjektams, keliantiems grėsmę nacionaliniam saugumui bei nutarimas Nr. 280, įtvirtinantis viešojo pirkimo objektų kodų bei Valstybių ar teritorijų sąrašą, kurių tiekėjai ar subtiekėjai nelaikomi patikimais sąrašus. 2022-04-08 priimtas Tarybos Reglamentas (ES) 2022-576 dėl ribojamųjų priemonių atsižvelgiant į Rusijos veiksmus, kuriais destabilizuojama padėtis Ukrainoje.

VPT pažymi, kad naujai vykdomų pirkimų sąlygose, numatant kainodaros taisykles, turėtų būti atsižvelgiama į rinkoje vyraujančias neigiamas kainų kilimo tendencijas bei dažniau renkamasi nustatyti fiksuotos kainos su perskaičiavimu arba fiksuoto įkainio su perskaičiavimu kainodarą. Koks turėtų būti nustatytas kainos ar įkainių perskaičiavimo dažnumas?

Kaip, ne tik teisingai, bet ir protingai skaičiuoti pirkimo vertes ir efektyviai vykdyti atitinkamos vertės pirkimus bus kalbama seminaro metu. Seminaras aktualus ir prekių tiekėjams.

 

 

Temos

 1. Pirkimų planavimas, organizavimas, vykdymas ir pirkimo sutarčių vykdymo stebėsena.
 2. Pirkimo vertės – nuo mažos vertės pirkimo iki tarptautinio konkurso.
 3. Viešųjų pirkimų tarnybos Numatomos pirkimo vertės skaičiavimo metodika:
  • bendras viešųjų pirkimų žodynas;
  • prekių, paslaugų ir darbų pirkimo vertės skaičiavimo taisyklės;
  • sutartys ir pirkimo vertės skaičiavimo taisyklės bei ypatybės.

ŽINIOMIS DALINASI

Tomas Seikalis

Tomas Seikalis turi sukaupęs 15 metų patirtį konsultuojant perkančiąsias organizacija administracinės naštos mažinimo klausimais, dėl viešųjų pirkimų planavimo, organizavimo ir vykdymo procesų optimizavimo. Taip pat tikrinant (audituojant) viešuosius pirkimus (projektus) bei įgyvendinant gerąją viešųjų pirkimų praktiką audito (kontrolės) patikrinimų. Konsultuojant perkančiąsias organizacijas centralizuotose pirkimuose. Per tuos metus, Tomas Seikalis yra dirbęs Viešųjų pirkimų tarnyboje, perkančiosiose organizacijose ir verslo subjektuose. Buvo ad hoc viešojo pirkimo komisijos narys. Kaip viešųjų pirkimų ekspertas, konsultavo vietos ir užsienio tiekėjus, perkančiąsias organizacijas ir perkančiuosius subjektus bei atstovavęs įvairiuose organizacijose ir viešųjų pirkimų bylose. Be to, yra dalyvavęs teisės aktų ir įvairių projektų darbo grupėse. Veda seminarus, rašo straipsnius, rengia metodinę medžiagą viešųjų pirkimų temomis.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

9:00-12:15 Trukmė
08:30-9:00 Nuotolinė registracija
10:30-10:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden