Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Turizmo paslaugų apmokestinimas PVM

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 130€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Turizmo paslaugas teikiančių asmenų apmokestinimas PVM yra sudėtinga ir praktiškai labai įdomi netiesioginių mokesčių reguliavimo dalis. LR PVM įstatyme numatyta, kad turizmo paslaugoms taikoma speciali apmokestinimo schema (maržos schema). Maržos schema taikoma, kai paslaugos atitinka tam tikras specifines sąlygas. Pažymėtina, kad maržos schemos taikymo/netaikymo klausimas gali būti aktualus ne tik kelionių organizatoriams ir kelionių agentūroms, bet ir kitoms įmonėms, kurių sudaromus sandorius pagal savo turinį mokesčių administratorius galėtų priskirti kelionių paslaugoms (studijos užsienyje, renginiai ir pan.)

Naudojant maržos schemą kinta reikalavimai PVM atskaitai, deklaracijos pildymui. Turizmo paslaugos susideda iš daugybės kompleksinių santykių, kas padaro šių paslaugų apmokestinimą sudėtingu procesu, kadangi esant skirtingoms sąlygoms, taikomi skirtingi tarifai, skiriasi turizmo paslaugų tarpininko ir kelionių organizatoriaus, kai jis paslaugas teikia savo jėgomis, apmokestinimas.

Atkreiptinas dėmesys, kad VMI yra parengusi LR PVMĮ komentarą, kuriame pateiktas paaiškinimas dėl turizmo paslaugų apmokestinimo schemos taikymo, o 2023-01-01 turėtų įsigalioti Turizmo įstatymo nauja redakcija.

Todėl svarbu nagrinėti ne tik teorinius turizmo paslaugų apmokestinimo PVM klausimus, bet ir konkrečias praktines situacijas.

Temos

 1. Specialios turizmo paslaugų apmokestinimo schemos (maržos schemos) esmė.
 2. Kelionės organizatoriaus sąvoka.
 3. Keleivio sąvoka.
 4. Ar speciali maržos schema yra privaloma?
 5. Kurioms paslaugoms yra taikoma maržos schema?
 6. Turizmo paslaugoms taikomi PVM tarifai:
  • Standartiniu PVM tarifu apmokestinamos paslaugos;
  • 0 % PVM tarifu apmokestinamos paslaugos.
 7. Kurioms paslaugoms maržos schema nėra taikoma?
 8. Tarpininkavimas teikiant turizmo ir/ar kitas paslaugas.
 9. Kelionių organizatoriaus savo jėgomis teikiamų paslaugų apmokestinimo aspektai.
 10. Paslaugų teikimo vietos klausimai.
 11. Apmokestinamoji vertė (marža) ir kaip ji apskaičiuojama.
 12. Turizmo paslaugų apmokestinimo momentas.
 13. PVM atskaitos ypatybės.
 14. Turizmo paslaugų teikimo įforminimas.
 15. PVM deklaracijos pildymas.
 16. Europos Teisingumo Teismo praktika bylose dėl PVM taikymo turizmo paslaugoms.
 17. Praktinės situacijos.

ŽINIOMIS DALINASI

Artūras Kapitanovas

Auditorius, mokesčių konsultantas. Artūras Kapitanovas dirbo Finansų ministerijoje, vėliau – Audito skyriaus viršininku Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Finansų ministerijos. Šiuo metu lektorius dirba kaip nepriklausomas auditorius ir mokesčių konsultantas. Įmones mokesčių ir apskaitos klausimais audituoja, konsultuoja ir joms atstovauja valstybės institucijose jau daugiau nei 20 metų. Artūro Kapitanovo seminaruose per metus apsilanko daugiau nei 10 000 dalyvių. Kasmet lektorius veda daugiau nei 70 seminarų, kurių net 87 proc. buvo įvertinti 10 balų iš 10.

Karolina Jogminaitė

Teisės mokslų magistrė. UAB „KJ & Associates“ vadovė. Mokesčių teisės srityje Karolina dirba nuo 2002 m.; jos specializacija – netiesioginių mokesčių klausimai. Karolina dirbo mokesčių patarėja „Deloitte Lietuva“ ir Netiesioginių mokesčių skyriaus vedėja Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos. Savo kvalifikaciją Karolina kėlė stažuodamasi Olandijos ir Švedijos mokesčių inspekcijose. Ji taip pat buvo įvairių Europos Komisijos suformuotų darbo grupių sudėtingiems tarptautiniams klausimams spręsti narė.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

PROGRAMA

09:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Registracija
10:30-10:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.