Pastaruoju metu vis labiau populiarėja lanksčios darbo organizavimo bei darbo laiko sąlygos, kuriomis nukrypstama nuo klasikinių darbo sutarčių nuostatų. Suminė darbo laiko apskaita yra viena iš sudėtingiausių darbo užmokesčio skaičiavimo dalių. Nuo naujojo Darbo kodekso įsigaliojimo praėjo ketveri metai, tačiau iki šiol darbo santykius reglamentuojančiuose teisės aktuose paliekama galimybė pasirinkti įvairias darbo užmokesčio skaičiavimo metodikas.
VDI pateikė komentarą, kuriame paaiškino dėl darbo dienos sutrumpinimo šventinės dienos išvakarėse.
Siekiant išvengti atsakomybės bei sankcijų yra labai svarbu tinkamai apskaityti darbo laiką, kadangi jau kurį laiką galioja ANK, kuriais dvigubai padidinta minimali bauda už darbo užmokesčio apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos pažeidimus, darbo laiko apskaitos pažeidimus.
Svarbu paminėti, kad 2023-01-01 įsigalioja Darbo kodekso 112 straipsnio pakeitimas, įtvirtinantis sutrumpintą 32 valandų per savaitę darbo normą taikomą vienam iš tėvų ar globėjų iki vaikui sukanka treji metai. Taip pat nuo minėtos datos įsigalioja ir Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimai, įtvirtinantys pareigą įrengti vaiko kambarius įstaigose ar institucijose, kuriose dirba ne mažiau kaip 100 darbuotojų.
2023-01-01 turėtų įsigalioti ir Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo sudaromos galimybės pasirinkti vaiko priežiūros trukmę 18 mėn. arba 24 mėn. bei gauti neribojamo dydžio pajamas iš individualios veiklos, o taip pat įtvirtinamos neperleidžiamos 2 mėnesių vaiko priežiūros atostogos abiems tėvams.
Nuo kada reikia pradėti skaičiuoti darbo savaitės pradžią? Koks yra didžiausias leistinas darbo laikas dirbant pagal suminę darbo laiko apskaitą? Kaip tinkamai sudaryti darbo (pamainų) grafikus ir užtikrinti darbuotojų keitimąsi pamainomis? Kokiais atvejais susidaro viršvalandinis darbas, dirbantiems pagal suminę darbo laiko apskaitą? Kaip paskatinti arba premijuoti darbuotoją? Iš kur gauti lėšų? Ar premijos apmokestinamos ir ar traukti jas į vidutinio darbo užmokesčio (VDU) skaičiavimą? Atsakymus į šiuos ir kitus Jums rūpimus klausimus sužinokite seminaro metu.
Lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 metų veda mokymus ir seminarus apskaitos pagal VSAFAS ir VAS, mokesčių bei finansų valdymo temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Natalja Kobzevienė yra 3 knygų autorė: „Pajamų apskaita pagal VSAFAS“, „Sąnaudų apskaita pagal VSAFAS“ ir „Darbo užmokesčio apskaita, taikant suminę darbo laiko apskaitą“.
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.
10:00-14:30 | Seminaro trukmė | |
9:30-10:00 | Registracija | |
12:00-12:45 | Pietų pertrauka |
Pažymėjimas Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą. |
Užtikrinsime, kad aptarnaujantis personalas būtų sveikas ir visada pasiruošęs Jums padėti.