Countline Law Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Šeimos verslas ir jo perdavimas: teisiniai ir apmokestinimo ypatumai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
    Kaina: 150€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

2022-05-19, Vilnius
Countline mokymų klasė
150€
2022-05-19, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
150€

APIE SEMINARĄ

Lietuvoje pastaruoju metu daugėja smulkių ar vidutinių įmonių, kurios įkuriamos kaip šeimos verslo įmonės. Tai sąlygoja daugelis aspektų, kurių svarbiausi pasitikėjimas ir susitelkimas į ilgalaikę perspektyvą. Būtent siekiant ilgalaikės perspektyvos būtinu tampa turto perdavimo įpėdiniams, reorganizavimo ir kitų svarbių klausimų planavimas, kadangi nuo to priklauso verslo sėkmė. Verta pažymėti, kad tęstinumo planavimas yra sudėtingas procesas, reikalaujantis tiek žinių, tiek drąsių sprendimų. Tad svarbu įvertinti ne tik daugelį teisinių aspektų, bet ir galimas mokestines pasekmes, susijusias su reorganizavimu ar verslo perleidimu.

Gana dažni atvejai, kai dėl netinkamo įmonės valdymo, menko pasiruošimo, netinkamu laiku ar būdu atlikto šeimos verslo perdavimo patiriami dideli nuostoliai. Kaip sėkmingai perduoti verslą kitai kartai? Ką daryti, jei nėra įpėdinių, kurie galėtų perimti verslą? Kokie iššūkiai laukia verslo perėmėjų? Koks verslo perdavimo būdas yra geriausias ir paprasčiausias? Kokios pareigos kyla verslo perdavėjui ir perėmėjui? Kokie teisiniai, ekonominiai ar socialiniai padariniai gali kilti įmonės darbuotojams verslo perdavimo metu? Kas “paveldės” atsakomybę už komercinės ar konkurencijos teisės pažeidimus verslo perleidimo atveju?

Seminaro metu lektoriai pateiks atsakymus į šiuos ir kitus Jums aktualius klausimus, analizuos šeimos verslo perdavimą ir perėmimą reglamentuojančias teorines ir teisines nuostatas, pristatys naujausią teismų praktiką, pasidalins praktiniais patarimais ir pavyzdžiais bei supažindins su dažniausiai daromomis klaidomis.

Temos

1 dalis. Lektorius Povilas Bacevičius (10:00-10:30 val.):

Šeimos verslo perdavimas: ko reikia, kad Lietuvoje atsirastų verslo perdavimą skatinanti ir procesui palanki ekosistema?

2 dalis. Advokatė Džiuginta Balčiūnė (10:30-12:00 val.):

Verslo perleidimo teisiniai aspektai:

 • Verslo įsigijimo schemos;
 • Verslo perėmimo rūšys;
 • Verslo perleidimas akcijomis;
 • Verslo (įmonės) kaip turtinio vieneto perleidimas;
 • Verslo reorganizavimas;
 • Bendrieji konkurencijos teisės aspektai verslo perleidime.

3 dalis. Auditorius Artūras Kapitanovas (12:45-14:30 val.):

Verslo perleidimo mokestiniai aspektai:

 • Kada reikia mokėti GPM ir kada nereikia. (Paveldėjimas, dovanojimas, perleidimas).
 • Turto įvertinimas.
 • PVM mokestis, perimant turtą.
 • Pelno mokestis, perimant turtą.
 • Mokestinės rizikos ir galimybės.

ŽINIOMIS DALINASI

Artūras Kapitanovas

Auditorius, mokesčių konsultantas. Artūras Kapitanovas dirbo Finansų ministerijoje, vėliau – Audito skyriaus viršininku Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Finansų ministerijos. Šiuo metu lektorius dirba kaip nepriklausomas auditorius ir mokesčių konsultantas. Įmones mokesčių ir apskaitos klausimais audituoja, konsultuoja ir joms atstovauja valstybės institucijose jau daugiau nei 20 metų. Artūro Kapitanovo seminaruose per metus apsilanko daugiau nei 10 000 dalyvių. Kasmet lektorius veda daugiau nei 70 seminarų, kurių net 87 proc. buvo įvertinti 10 balų iš 10.

Džiuginta Balčiūnė

Turi sukaupusi daugiau nei 10 metų patirtį konsultuojant klientus įmonių susijungimo ir įsigijimų klausimais. Prieš prisijungdama prie ILAW, ji teikė teisines paslaugas aviacijos, žemės ūkio, nekilnojamojo turto bei statybų sektoriuose veikiančioms įmonių grupėms pastarųjų restruktūrizavimo, įsigijimų ir susijungimų, bankų ir finansų, ginčų sprendimo, konkurencijos teisės srityse.

Advokatė konsultavo emitentus, išleidžiant naujas akcijų emisijas prekybai biržose ir vertybinių popierių perleidimo sandoriuose, atstovavo akcininkų ir bendrovių interesus reguliuojamos rinkos priežiūros institucijose bei užėmė stebėtojų tarybos narės pareigas įvairiose akcinėse bendrovėse. Džiuginta taip pat yra dirbusi „PwC Legal“, „Raidla, Lejins & Norcous“ bei „Bernotas & Dominas Glimstedt“ advokatų kontorose, o taip pat Berlyne, Europos Komisijos atstovybėje.
Advokatė turi Komercinės teisės magistro laipsnį, įgytą Vilniaus universitete bei Vokietijos ir Europos teisės magistro laipsnį, įgytą Humboldt‘ų universitete, Berlyne.

Povilas Bacevičius

Povilas Bacevičius yra Konsultantas Lietuvos inovacijų centre. Povilas daugiausiai dirba inovacijų politikos srityje, įgyvendindamas įvairias nacionalines ir tarptautines iniciatyvas, kuriomis siekiama skatinti veiksmingą ir efektyvią nacionalinę inovacijų ekosistemą. Jo veiklos sritis apima ekonominių rodiklių, inovacijų rodiklių ir indeksų analizę bei stebėseną, analitinių tyrimų ir politikos rekomendacijų rengimas.

Pastaruosius porą metų Povilas taip pat įgyvendina tarptautinį projektą „Success Road“, kuris yra skirtas skatinti šeimos verslų plėtrą ir verslo perdavimo procesus Lietuvoje. Projekto įgyvendino metu Povilui teko gilintis į minėtas temas analizuojant situaciją Lietuvoje bei mokinantis iš kitų valstybių bei regionų gerųjų praktikų, kaip būtų galima sukurti verslo perdavimui palankią ekosistemą.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

10:00-14:30 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Registracija
12:00-12:45 Pietų pertrauka

Papildoma Informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

2022-05-19, Vilnius
Countline mokymų klasė
150€
2022-05-19, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
150€

Informacija dalyviams, dalyvaujantiems auditoriniuose seminaruose

 

 1. Veido apsaugos priemonės yra rekomenduojamos.
 2. Jeigu mokymų dieną Jums pasireikš karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ūmūs viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) prašome nevykti į mokymų vietą ir juose dalyvauti nuotoliniu būdu.

Užtikrinsime, kad aptarnaujantis personalas būtų sveikas ir visada pasiruošęs Jums padėti.

Tęsti mokymų paiešką: