Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Pelno nesiekiančių organizacijų teisinis reguliavimas nuo įstatymo raidės iki kasdienybės labirintų

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
    Kaina: 85€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Pelno nesiekiančių organizacijų teisinis reguliavimas yra be galo painus ir platus, tačiau būtinas žinoti kiekvienam asmeniui, kuris susiduria su nevyriausybinių organizacijų veikla. Šiuo metu Lietuvoje veikia net trys pagrindiniai nevyriausybines organizacijas reglamentuojantys įstatymai – tai  Asociacijų įstatymas, Viešųjų įstaigų įstatymas bei Labdaros ir paramos fondų įstatymas. Tačiau nepaisant šių įstatymų, organizacijų reglamentavimas apima ir vidinius dokumentus, jų ypatybes, reikalingas kiekvieno dokumento tinkamam sukūrimui bei veikimui. Juolab, kad teisės aktai gana dažnai keičiasi.

Pagrindiniai pakeitimai įsigalioję 2023 m.:

 • 2023-06-10 įsigaliojo nutarimo Nr. 141 pakeitimai, kuriais praplėstas NVO tarybų funkcijų sąrašas, patikslinti reikalavimai Fondo tarybos nariams ir procedūros, kurias turi atlikti nariai, siekiant užtikrinti nešališką ir tinkamą valdymą bei viešų ir privačių interesų derinimą, taip pat patikslintos nuostatos, susijusios su fondo veiklos planais.
 • Įsakymas ,,Dėl Nevyriausybinių organizacijų veiklos stiprinimo 2023-2025 metų veiksmų plano patvirtinimo”, kuriuo siekiama sudaryti ilgalaikės NVO sektoriaus plėtros sąlygas, skatinti NVO vienijimąsi ir bendradarbiavimą su viešuoju sektoriumi, NVO finansinį savarankiškumą, verslumą, savanoriškos veiklos plėtrą bei užtikrinti informacijos apie NVO sektorių sklaidą.
 • Įsakymas Nr. A1-149, reglamentuojantis bendrąsias NVO institucinio stiprinimo projektų atrankos konkurso organizavimo nuostatas, projektų turinio reikalavimus, paraiškų teikimo tvarką ir valstybės biudžeto lėšų skyrimo projektams, projektų vykdymo ir kontrolės tvarką bei projektų įgyvendinimo kriterijus.
 • 2023-11-01 įsigaliojo Asociacijų įstatymo pakeitimai, kuriais bus sudaryta galimybė asociacijoms pasirinkti individualiai kiekvienai iš jų tinkamesnį valdymo modelį, pavyzdžiui dalyvavimo asociacijoje būdus, suteikiant galimybę kolegialaus valdymo organo nariais tapti ir fiziniams asmenims, nesantiems asociacijos nariais, o taip pat bus leidžiama perduoti asociacijos turtą panaudos pagrindais nariui, kuris yra ne pelno siekiantis juridinis asmuo.
 • 2024-07-01 turėtų įsigalioti Savanoriškos veiklos įstatymo nauja redakcija, kurioje, be kitų pakeitimų, siūloma nustatyti NVO ir biudžetinių įstaigų, politinių partijų ir profesinių sąjungų bendradarbiavimo sąlygas įgyvendinant ilgalaikę savanorišką veiklą, siekianti užtikrinti kokybišką ir savanoriui naudą teikiančią veiklą. Nustatoma priimančios ir koordinuojančios organizacijos sąvokos, teisės ir pareigos bei prievolė ilgalaikės savanorystės metu turėti veiklą koordinuojančią organizaciją, kuri gali būti tik NVO.
 • BK ir ANK pataisomis siūloma užkirsti kelią seksualinio pobūdžio nusikaltimus padariusiems asmenims dirbti su nepilnamečiais, taip pat numatyti griežtesnę tokius asmenis priimančių darbdavių kontrolę – įtvirtinant sankcijas darbdaviams, kurie netikrina informacijos apie asmens teistumą Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registre.

Atkreiptinas dėmesys, kad AVNT parengė Finansinių ataskaitų kokybės stebėsenos 2023 m. gaires. Gairėse nustatyta, kad AVNT 2023 m. atliks Juridinių asmenų registre viešai skelbiamų pelno nesiekiančių juridinių asmenų – labdaros ir paramos fondų, viešųjų įstaigų, asociacijų – 2022 m. finansinių ataskaitų kokybės stebėseną. Kokia atsakomybė gali kilti, jei bus nustatyti neatitikimai?

Galiausiai, turime nepamiršti, jog kiekvienos nevyriausybinės organizacijos pamatas – žmogiškieji ištekliai, kurių veikimas taip pat yra reguliuojamas nuo jų asmens duomenų iki kiekvieno projekto įgyvendinimo. Taigi, šiame seminare bus aptariamas nevyriausybinių organizacijų teisinis reguliavimas ir jo problemos tiek teorijoje, tiek ir praktinėse, kasdienėse situacijose.

Temos

 1. Nevyriausybinių organizacijų bruožai ir skirtumai;
 2. Teisinis nevyriausybinių organizacijų reglamentavimas ir jų kaita;
 3. Nevyriausybinių organizacijų pamatiniai dokumentai, kaip nevyriausybinių organizacijų pagrindas;
 4. Kaip parengti tinkamus ir (ne)universalius dokumentus? Ką būtina žinoti?
 5. Atskaitomybė – metinės finansinė ataskaita, veiklos ataskaita – svarbiausi aspektai;
 6. Asmens duomenys ir nevyriausybinės organizacijos – neatsiejama veikimo dalis.
 7. Savanorystė nevyriausybinėse organizacijose: įforminimas ir atsakomybė.

ŽINIOMIS DALINASI

Vilius Lapis

Vilius Lapis yra „NVO teisės institutas“ teisininkas, besispecializuojantis nevyriausybinių organizacijų veiklos reguliavime – nuo juridinio asmens steigimo, valdymo organų sprendimų, finansinės atskaitomybės iki tinkamos duomenų apsaugos organizacijos veikloje.

Lektorius taip pat prisideda prie teisėkūros proceso, kuriame derinami valstybės ir nevyriausybinių organizacijų interesai, taip pat ir savo laisvu laiku aktyviai domisi teisės aktų naujovėmis bei gilina kompetencijas nevyriausybinių organizacijų tematikos akademinėje veikloje.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

10:00-14:30 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Registracija
12:30-13:15 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden