Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Paskolų apskaita ir apmokestinimas: nuo registravimo iki deklaravimo

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 100€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

2024-09-20,  Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
100€
Paskolų apskaita ir apmokestinimas: nuo registravimo iki deklaravimo (tiesioginė seminaro transliacija)
100 (+ PVM)

Apie seminarą

Paskolų apskaita ir apmokestinimas yra sudėtinga ir nuolat besikeičianti sritis, reikalaujanti nuolatinio žinių atnaujinimo. Be to, suteiktos ir gautos paskolos pastaruoju metu ypatingai domina VMI. Šis seminaras skirtas buhalteriams, finansininkams, įmonių vadovams ir kitiems specialistams, siekiantiems gilinti savo kompetencijas paskolų ir palūkanų apskaitos ir apmokestinimo srityje.

Seminaro metu išsamiai nagrinėsime suteiktų ir gautų paskolų, įskaitant beprocentines, apskaitą bei jų teisingą atvaizdavimą finansinėse ataskaitose. Ypatingą dėmesį skirsime praktiniams aspektams, padėsiantiems užtikrinti skaidrų ir tikslų finansinių operacijų atspindėjimą įmonės dokumentuose.

Palūkanų ir delspinigių tema bus aptariama detaliai, pradedant nuo tinkamos dokumentacijos sudarymo iki jų registravimo apskaitoje ir atvaizdavimo ataskaitose.

Ypatingas dėmesys bus skiriamas paskolų ir palūkanų deklaravimo procesui. Aptarsime reikalavimus teikiant ataskaitas Lietuvos bankui bei Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI), pabrėždami dažniausiai pasitaikančias klaidas ir jų prevenciją.

Seminaro metu ypatingas dėmesys bus skirtas apmokestinimo klausimams. Nagrinėsime, kaip nustatyti rinkos kainą atitinkančias palūkanas, aptarsime menamų palūkanų apskaičiavimo metodiką GPM ir pelno mokesčio tikslais. Išanalizuosime mokestines pasekmes, kylančias kai paskolos sąlygos neatitinka rinkos kainos, bei aptarsime naujausią plonosios kapitalizacijos praktiką.

Temos

 1. Suteiktų paskolų (tame tarpe ir beprocentinių) registravimas apskaitoje ir atvaizdavimas finansinėse ataskaitose.
 2. Gautų paskolų (tame tarpe ir beprocentinių) registravimas apskaitoje ir atvaizdavimas finansinėse ataskaitose.
 3. Palūkanų dokumentų sudarymas, priklausantis nuo paskolos gavėjo.
 4. Palūkanų registravimas apskaitoje ir atvaizdavimas finansinėse ataskaitose.
 5. Delspinigių dokumentai, apmokestinimas ir registravimas.
 6. Paskolų ir palūkanų deklaravimas: Lietuvos bankui ir VMI.
 7. Paskolos, palūkanos ir mokesčiai:
  • kokios palūkanos atitinka rinkos kainą;
  • kaip apskaičiuojamos menamos palūkanos GPM ir pelno mokesčio apskaičiavimo tikslais;
  • mokesčiai, kuomet paskola neatitinka rinkos kainos;
  • kada tenka mokėti pelno mokestį prie pajamų šaltinio išmokant palūkanas;
  • plonosios kapitalizacijos naujausia praktika.

ŽINIOMIS DALINASI

Kristina Ramonaitė

Kristina Ramonaitė yra audito įmonės „Audifina“ apskaitos ir mokesčių ekspertė, kuri šioje srityje dirba jau 15 metų. Savo profesinį kelią pradėjo VMI Operatyvios kontrolės skyriuje, vėliau pradėjo dirbti audito įmonėse. Kaip sako pati Kristina – ji praktikė, tad jos tikslas mokymų metų perteikti praktines, o ne teorines žinias, kurių bagažą jau turi sukaupusi, tad norinti jomis pasidalinti. 50 proc. savo darbo laiko lektorė skiria buhalterių konsultavimui ir pagalbai kasdieniniuose darbuose, kitą 50 proc. –  atlikdama finansinius ir mokestinius patikrinimus bei teikdama konsultacijas išorės klientams.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

09:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Nuotolinė registracija
10:30-10:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymų medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.
Konsultacija
Kiekvienas mokymų dalyvis turi galimybę užduoti klausimus lektoriui mokymų metu.
Mokymų įrašas
Pasidalinsime mokymų vaizdo įrašu

Laikas ir vieta

2024-09-20,  Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
100€
Paskolų apskaita ir apmokestinimas: nuo registravimo iki deklaravimo (tiesioginė seminaro transliacija)
100 (+ PVM)

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.

Tęsti mokymų paiešką: