Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Paramos, subsidijų, dotacijų apskaita ir apmokestinimas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 6 ak. val.
   

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

APIE SEMINARĄ

Parama Lietuvoje reguliuojama pagal Labdaros ir paramos įstatymą, didžioji dalis aktualių subsidijų reguliuojamos pagal Užimtumo įstatymą, o dotacijos atskirais teisės aktais. Svarbu paminėti, kad 21-asis verslo apskaitos standartas „Dotacijos ir subsidijos“ nustato dotacijų ir subsidijų pripažinimo, apskaitos ir pateikimo finansinėse ataskaitose tvarką.

Reguliavimas yra sudėtingas ir tikėtina, kad įmonės susidurs su problemomis dėl paramos, subsidijų ir dotacijų tinkamo apskaitymo ir apmokestinimo. Kaip nepadaryti kritinių apskaitos ir apmokestinimo klaidų?

Visapusišką informacinę ir konsultacinę pagalbą šiame seminare Jums suteiks lektoriai Violeta Alando ir Artūras Kapitanovas.

Temos

1 dalis. Lektorė Violeta Alando (10:00-14:00 val.)

 1. Paramos, subsidijų ir dotacijų samprata ir tipai.
 2. Pripažinimo kriterijai ir momentas.
 3. Subsidijos, susijusios su pajamomis.
 4. Subsidijos, susijusios su turtu.
 5. Subsidijos susijusios su finansine parama.
 6. Nemokamai gautas turtas.
 7. Paramos, subsidijų ir dotacijų įvertinimas ir apskaita.
 8. Paramos, subsidijų ir dotacijų pateikimas finansinėje atskaitomybėje.
 9. Gautos paramos, subsidijų ir dotacijų grąžinimas.
 10. Atvejai, kai subsidijos pripažįstama pajamomis ar įsipareigojimu.
 11. Praktinių situacijų analizė.

2 dalis. Auditorius Artūras Kapitanovas (14:00-15:45 val.)

 1. Apmokestinimas pelno mokesčiu.
 2. Subsidijos ir PVM – kada tai gali būti rizikinga?
 3. Subsidijos ir gyventojo mokesčiai – GPM, PSD, VSD
 4. Lengvatos nekilnojamo turto mokesčiui dėl COVID-19.

ŽINIOMIS DALINASI

Artūras Kapitanovas

Auditorius, mokesčių konsultantas. Artūras Kapitanovas dirbo Finansų ministerijoje, vėliau – Audito skyriaus viršininku Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Finansų ministerijos. Šiuo metu lektorius dirba kaip nepriklausomas auditorius ir mokesčių konsultantas. Įmones mokesčių ir apskaitos klausimais audituoja, konsultuoja ir joms atstovauja valstybės institucijose jau daugiau nei 20 metų. Artūro Kapitanovo seminaruose per metus apsilanko daugiau nei 10 000 dalyvių. Kasmet lektorius veda daugiau nei 70 seminarų, kurių net 87 proc. buvo įvertinti 10 balų iš 10.

Violeta Alando

VU magistrė, turinti IAB ir IFA diplomus; atestuota IAB (International Association of Book-Keepers. D. Britanija), IFA (Institute of Financial Accountants. D. Britanija) dėstytoja-konsultantė, TFAS mokymus vedanti nuo 2013 m.

Tiesioginė seminaro transliacija

Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Apmokėjus sąskaitą, kartu su registracijos patvirtinimu el. paštu atsiųsime nuorodą bei prisijungimo instrukciją.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

10:00-15:45 Seminaro trukmė
9:00-10:00 Registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Kavos pertrauka

Papildoma Informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.