Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.

Darbo užmokestis: naujausi pakeitimai ir netipiniai skaičiavimo atvejai

Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 90€ (+ PVM)
 • Kiekvienas seminaro dalyvis gauna dovanų!

Laikas ir vieta

2020-10-21, Kaunas
Viešbutis „Europa Royale Kaunas“
90€
2020-10-22, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
90€
Darbo užmokestis: naujausi pakeitimai ir netipiniai skaičiavimo atvejai (tiesioginė seminaro transliacija) 2020-10-22
90 (+ PVM)
2020-10-22, Vilnius
Viešbutis „Corner Hotel“
90€
Darbo užmokestis: naujausi pakeitimai ir netipiniai skaičiavimo atvejai
su pietumis. Rinkitės patogų mokymosi būdą – jei nebegalėsite atvykti į vietą, visada galėsime perkelti Jūsų mokymąsi į nuotolinį formatą
90 (+ PVM)
2020-11-12, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
90€
Darbo užmokestis: naujausi pakeitimai ir netipiniai skaičiavimo atvejai (tiesioginė seminaro transliacija)
90 (+ PVM)
2020-12-09, Vilnius
Renginio vieta bus patikslinta
90€
Darbo užmokestis: naujausi pakeitimai ir netipiniai skaičiavimo atvejai
Su pietumis. Rinkitės patogų mokymosi būdą – jei nebegalėsite atvykti į vietą, visada galėsime perkelti Jūsų mokymąsi į nuotolinį formatą.
90 (+ PVM)
2020-12-09, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
90€
Darbo užmokestis: naujausi pakeitimai ir netipiniai skaičiavimo atvejai (tiesioginė seminaro transliacija)
90 (+ PVM)

APIE SEMINARĄ

Darbo užmokestis – pati jautriausia kiekvienos įmonės apskaitos ir mokesčių dalis. Juk „vidinės kontrolės“ sulaukiama nedelsiant – nepatenkinti darbuotojai ne tik užduoda klausimus darbdaviui, bet ir kelia darbo ginčus. Kaip sukurti tokią darbo apmokėjimo sistemą, kuri labiausiai tiktų Jūsų įmonės darbuotojams? Kokių klaidų dažniausiai pasitaiko skaičiuojant ir apmokestinant darbo užmokestį? Ką patogiau nustatyti darbuotojui – mėnesinę algą ar valandinį atlygį? Klausimų daug, o atsakymų gali būti ne vienas. Todėl, sužinoję visą kontekstą ir tai apsvarstę su vadovais, garantuotai galėsite priimti efektyviausią sprendimą.

VDI yra paskelbusi planinių patikrinimų klausimyną, kuriuo remdamiesi seminaro metu kartu „atliksime Jūsų įmonės / įstaigos darbo santykių auditą“, po kurio aiškiai suprasite, ką nedelsiant reikia ištaisyti, o kokie darbo santykių klausimai reglamentuoti tinkamai.

Pastaruoju metu vis daugiau įmonių veiklos vykdoma užsienyje, ten komandiruojant darbuotojus. Atrodytų, paprasta ir saugu. Deja, labai greitai iškyla didelė rizika – prievolė mokėti mokesčius nuo darbo užmokesčio ir dienpinigių užsienyje, o kartais dienpinigiai apmokestinami ir Lietuvoje. Šis klausimas yra ypač aktualus ir jį išspręsti verta nedelsiant.

Svarbu žinoti, kad Seimas pritarė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimui, kuris įsigaliojo 2020-10-10. Šiuo pakeitimu papildytos Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostatos, dėl ligos išmokų Vyriausybei paskelbus ekstremaliąją situaciją ir (ar) karantiną. Taip pat įtraukta nauja sąvoka dėl infekcijų plitimą ribojančio režimo. Taip pat nustatyti ligos išmokų dydžiai (procentai), mokami dėl privalomos izoliacijos grįžus už užsienio valstybių ar turėto kontakto su pavojinga užkrečiamąja liga sergančiu asmeniu.

Ypač svarbu paminėti, kad VMI pagaliau pateikė pavyzdį kaip įforminti kompensaciją už darbuotojo naudojamą asmeninį turtą. Net pasiūlyta – kaip apskaičiuoti šią kompensaciją.

Belieka tik užsiregistruoti į šį seminarą ir aktyviai dalyvauti – juk dalyvių klausimai neabejotinai padeda įtvirtinti pateikiamą informaciją.

SEMINARE SUŽINOSITE

 • NPD pakeitimus nuo 2020-07-01: ar viską darėme teisingai?
 • Kaip 2020 m. keičiasi kompensacijos už nepanaudotas atostogas tvarka, pasibaigus pereinamajam laikotarpiui?
 • Aktualiausius DK pakeitimus, įsigaliojusius 2020-08-01;
 • Aktualiausius LRV nutarimo įsigaliojusius nuo 2020-08-04 pakeitimus, kuriuose numatytos vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo naujovės dėl premijų, dovanų, atostoginių ir t.t.;
 • Apie atnaujintą darbo laiko apskaitos tvarką pagal ETT (Europos Teisingumo Teismas) sprendimą, kuris sugriežtino darbo laiko žymėjimo tvarką;
 • Apie besikeičiančią VDI nuomonę, kuri keičia ir darbo užmokesčio skaičiavimą;
 • GPM tarifus, apmokestinimo bazę ir problemas, susijusias su pajamų deklaravimu GPM312 deklaracijoje;
 • Kokius svarbiausius niuansus privalo žinoti darbuotojai ir individualiai dirbantys asmenys, pildydami metinę GPM311 deklaraciją? Kokie neaiškumai kyla mokant mokesčius?

TEMOS

 1. Darbo santykiai ir ekstremali padėtis:
  • Darbo organizavimas ekstremalios situacijos metu;
  • Nuotolinis darbas;
  • Nedarbingumas;
  • Kasmetinės ir nemokamos atostogos;
  • Prastova;
  • Atleidimas iš darbo;
  • Subsidijų darbo užmokesčiui apmokestinimo ypatumai. Naujausi VMI išaiškinimai.
 2. GPMĮ paketimai dėl NPD formulės taikymo atgaline data nuo 2020-07-01. Ar galima susitarti dėl algos dydžio „į rankas“?
 3. Svarbūs Darbo kodekso pakeitimai nuo 2020-08-01, kurie keičia darbo užmokesčio ir su juo susijusių sumų skaičiavimą.
 4. Darbo užmokesčio sistemos aprašymas – privalomi ir papildomi (netipiniai) punktai;
 5. Kaip besikeičianti VDI nuomonė, keičia ir darbo užmokesčio skaičiavimą? Naujausi VDI išaiškinimai ir nuomonė;
 6. Darbo sutarčių įforminimo ypatumai: dažniausiai daromų klaidų apibendrinimas ir praktinės rekomendacijos. Specifinės situacijos;
 7. Darbo laiko apskaita: įmonių prievolės dėl darbo laiko apskaitos žiniaraščio formos ir pildymo tvarkos; Dėmesio – ar atnaujinote darbo laiko apskaitos tvarką pagal ETT sprendimą, kuris sugriežtino darbo laiko žymėjimo tvarką?
 8. Darbo grafikų palyginimas su darbo užmokesčio apskaitos žiniaraščiais. Faktiškai dirbto laiko apskaita ir įrodymų dokumentacija. Rizika dėl netinkamai pažymėto faktiškai dirbto laiko – galima „užsidirbti“ net ir nepatikimo mokesčių mokėtojo statusą;
 9. Darbo užmokesčio sudedamosios dalys. Priedų, priemokų, premijų apskaita. Kurių darbo užmokesčio dalių galima neįtraukti į vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimą ir nukrypimų apmokėjimą?
 10. Pašalpos darbuotojams, kompensacijos;
 11. Priklausančios kompensacijos darbuotojams už darbą lauko sąlygomis. VDI požiūris.
 12. Kokiu tarifu apmokėti darbą švenčių, poilsio dienomis, viršvalandžius, naktinį darbą ir budėjimą? Kaip šiuos nukrypimus derinti tarpusavyje?
 13. Darbo komandiruotėje apskaita. Kokiu tarifu apmokėti komandiruotės kelionės laiką ir kada jo nebūna? Kada komandiruotės dienpinigiai turi būti apmokestinami? Rizika dėl darbo užmokesčio ir dienpinigių apmokestinimo Lietuvoje ir užsienyje. Pavyzdžiai;
 14. Vidutinio darbo užmokesčio, atostoginių ir atostoginių kaupinių skaičiavimo ypatumai nuo 2020 m. Kaip keisis kompensacijos už nepanaudotas atostogas tvarka, pasibaigus pereinamajam laikotarpiui? Ką daryti, kai neužtenka reglamentavimo vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarkoje?
  • Atostoginių kaupinių perskaičiavimas ir koregavimas.
  • Nepanaudotų atostogų nurašymo ypatumai.
 15. Išskaitų iš darbo užmokesčio vykdymo rekomendacijos ir apskaičiavimo ypatumai. Išskaitas pagrindžiantys dokumentai. Išskaitų eiliškumas.
 16. Suminės darbo laiko apskaitos taikymo atvejai, darbo grafikų sudarymas, derinimas, vykdymas, pakeitimas. Darbo laiko balanso apskaičiavimas ir nukrypimų apmokėjimas. Nereglamentuotų teisės aktais pavyzdžių įforminimas įmonėje ar įstaigoje;
 17. Pajamos natūra – grėsmės, galimybės, įvairovė.
 18. Darbuotojų motyvavimas: kokios priemonės veiksmingiausios ir kiek tai kainuoja darbdaviui?
 19. Valstybės paramos „šalutinis poveikis“ – operatyvūs patikrinimai. Kam būti pasiruošus?

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

Dovana!

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna dovanų atnaujintą Darbo užmokesčio skaičiuoklę, kurios vertė 30 Eur + PVM!

Tiesioginė seminaro transliacija

Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Apmokėjus sąskaitą, kartu su registracijos patvirtinimu el. paštu atsiųsime nuorodą bei prisijungimo instrukciją.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

10.00-15.45 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Sertifikatas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

2020-10-21, Kaunas
Viešbutis „Europa Royale Kaunas“
90€
2020-10-22, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
90€
Darbo užmokestis: naujausi pakeitimai ir netipiniai skaičiavimo atvejai (tiesioginė seminaro transliacija) 2020-10-22
90 (+ PVM)
2020-10-22, Vilnius
Viešbutis „Corner Hotel“
90€
Darbo užmokestis: naujausi pakeitimai ir netipiniai skaičiavimo atvejai
su pietumis. Rinkitės patogų mokymosi būdą – jei nebegalėsite atvykti į vietą, visada galėsime perkelti Jūsų mokymąsi į nuotolinį formatą
90 (+ PVM)
2020-11-12, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
90€
Darbo užmokestis: naujausi pakeitimai ir netipiniai skaičiavimo atvejai (tiesioginė seminaro transliacija)
90 (+ PVM)
2020-12-09, Vilnius
Renginio vieta bus patikslinta
90€
Darbo užmokestis: naujausi pakeitimai ir netipiniai skaičiavimo atvejai
Su pietumis. Rinkitės patogų mokymosi būdą – jei nebegalėsite atvykti į vietą, visada galėsime perkelti Jūsų mokymąsi į nuotolinį formatą.
90 (+ PVM)
2020-12-09, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
90€
Darbo užmokestis: naujausi pakeitimai ir netipiniai skaičiavimo atvejai (tiesioginė seminaro transliacija)
90 (+ PVM)