Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Naujausi aplinkos apsaugos reikalavimai. Ką būtina žinoti 2022-2023 metais?

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 115€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Apie seminarą

Aplinkosauginių teisės aktų reikalavimų griežtinimo vajus Lietuvoje nestoja – keičiami esami ir išleidžiami vis nauji teisės aktai. Aplinkos apsaugos kontrolė nuo šiol gali tuoj pat sustabdyti visą veiklą, jeigu tik bus 3 kartus per metus nustatyti leistinų teršalų normatyvų viršijimai.

2022-05-01 įsigalioja naujos taisyklės, reglamentuojančios atliekamų matavimų reikalavimus, atliekų tankius bei atliekų kiekio nustatymo tvarką.

2023-01-01 įsigalios Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pakeitimai, kuriais išplėstas mokėtojų už aplinkos teršimą sąrašas, įskaitant ir taršą iš privalomų įregistruoti OTN įrenginių.

Aplinkos ministerija yra parengusi Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pakeitimo projektą, susijusį su mokesčio už aplinkos teršimą iš stacionariųjų taršos šaltinių išieškojimu, o taip pat Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo pakeitimo projektą, kuriame be kitų pakeitimų, keičiamas deklaracijų pateikimo laikotarpis bei sumažinamas mokesčio tarifo, taikomo už nedeklaruotą ar deklaruotą mažesnį, negu išgautas, gamtos išteklių kiekį ir (ar) be leidimo išgautą gamtos išteklių kiekį, koeficientas.

2022-04-22 įsigaliojo įsakymas Nr. D1-105, kuriame nustatytas terminas, per kurį subjektai privalo atlyginti žalą aplinkai ir (ar) kitus susijusius nuostolius, taip pat įtvirtintas nuostolių atlyginimo išdėstymas.

Svarbu paminėti, kad 2022-01-01 įsigaliojo reikalavimai tvarkyti elektros ir elektroninės įrangos atliekas pagal Europos standartą bei įsakymas D1-790, nustatantis sprendimų dėl aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnų reagavimo pagal gautą pranešimą laiko ir būdo priėmimo tvarką.

Kaip užtikrinti nepertraukiamą ūkinės veiklos vykdymą, išvengiant priverstinio veiklos sustabdymo? Apžvelgsime, kiek kartų didėja mokesčiai už nuslėptą į aplinką išmestų teršalų kiekį, pakuotes bei gaminius, analizuosime, kokie nauji taršos mokesčiai gresia žemdirbiams. Pasvarstysime, ar baudos iki 50 000 eurų sumažins taršą. Ko tikėtis – taršos mažėjimo ar didesnės korupcijos rizikos?

Keitėsi teisės aktai, reglamentuojantys:

 • Mokesčių už aplinkos teršimą apskaičiavimą ir deklaravimą;
 • Valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę;
 • TIPK ir Taršos leidimų išdavimą/keitimą/sąlygų tikslinimą;
 • Atliekų tvarkymą;
 • Aplinkos oro dulkėtumo mažinimą, taršos šaltinių ženklinimą ir laboratorinių tyrimų atlikimą;
 • Fluorintų šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir ozono sluoksnį ardančių medžiagų apskaitą;
 • Nuotekų tvarkymą;
 • Vandens apskaitos ataskaitų teikimą;
 • Ūkio subjektų aplinkos monitoringą;
 • Pakuotės ir gaminių apskaitą;
 • Ir kitas aplinkosaugines sritis.

Temos

 1. Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės vykdymo išplėtimas, naujos inspektorių „galios“.
 2. Baudų už administracinius teisės pažeidimus didinimas.
 3. Taršos mokesčių mokėtojų rato išplėtimas. Mokesčio už aplinkos taršą tarifų didinimas.
 4. Nauji teršalų išmetimo/išleidimo į aplinką, vandens naudojimo, nuotekų tvarkymo, ūkio subjektų aplinkos monitoringo reikalavimai.
 5. Sugriežtinti ūkinės veiklos, galinčios turėti poveikį aplinkai, planavimo ir įteisinimo reikalavimai. Juridinių asmenų atsakomybė už ūkinės veiklos vykdymą neturint TIPK leidimo ar Taršos leidimo.
 6. Įpareigojimai atliekas tvarkančioms įmonėms dėl civilinės atsakomybės draudimo, finansinio užtikrinimo bankroto ar kitais veiklos nutraukimo atvejais.
 7. Kaip sklandžiai vykdyti ūkinę veiklą, nepažeidžiant naujausių aplinkosaugos reikalavimų?

ŽINIOMIS DALINASI

Sandra Gerdvilienė

Lektorė yra aplinkos apsaugos konsultacijas teikiančios įmonės direktoriaus pavaduotoja, turinti Vilniaus Gedimino technikos universitete įgytą aplinkos inžinerijos magistro kvalifikacijos laipsnį. Ūkinei veikla įteisinti ir vykdyti privalomų aplinkosaugos dokumentų rengimo, verslo konsultavimo aplinkos apsaugos teisės klausimais patirtis – dešimt metų.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

Seminaro informacija

PROGRAMA

10:00-13:15 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
11:30-11:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Informacija dalyviams, dalyvaujantiems auditoriniuose seminaruose

 

 1. Veido apsaugos priemonės yra rekomenduojamos.
 2. Jeigu mokymų dieną Jums pasireikš karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ūmūs viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) prašome nevykti į mokymų vietą ir juose dalyvauti nuotoliniu būdu.

Užtikrinsime, kad aptarnaujantis personalas būtų sveikas ir visada pasiruošęs Jums padėti.

Tęsti mokymų paiešką: