Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Korupcijos prevencijos įgyvendinimas įstaigoje. Intensyvus seminarų ciklas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 16 ak. val.
    Kaina: 90 – 300€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie mokymų ciklą

Korupcija yra viena iš didžiausių problemų, su kuria susiduria daugelis valstybių ir įstaigų visame pasaulyje. Korupcijos prevencijos įgyvendinimas įstaigoje yra ypatingai svarbus, siekiant užtikrinti teisingą ir sąžiningą veiklą bei, kad visi darbuotojai laikytųsi etikos ir profesinio elgesio standartų.

Kaip kurti antikorupcinę aplinką įstaigoje/organizacijoje? Ką būtina žinoti apie profesinę/tarnybinę etiką ir interesų derinimą? Koks skirtumas tarp kyšio ir dovanos? Kaip elgtis susidūrus su korupcija? Kaip antikorupciniu požiūriu tinkamai užtikrinti procesų kontrolę?

Siekiant tinkamai užtikrinti antikorupcinę aplinką įstaigoje, privalu žinoti ir tinkamai vadovautis teisės aktų pakeitimais:

 

 • Korupcijos prevencijos įstatymo pakeitimai, įtvirtinantys normas, kuriomis reguliuojamos korupcijai atsakingų subjektų teisės, pareigos ir veiklos garantijos, matuojamas viešojo sektoriaus įstaigų atsparumo korupcijai lygis.

Atsižvelgiant į teisės aktų pakeitimus, Viešojo sektoriaus subjektams rekomenduojama atlikti vidaus teisės aktų projektų antikorupcinius vertinimus, papildyti elgesio kodeksą situacijomis, kaip darbuotojams elgtis susidūrus su rizikomis, taikyti darbuotojų sąmoningumo didinimo priemones – organizuoti renginius, paskaitas, parengti atmintines.

Sužinokite apie reglamentavimo naujoves bei gaukite atsakymus į minėtus ir aktualius susijusius klausimus šiuose mokymuose. Lektorė pasidalins gerąja praktika, dažniausiai daromomis klaidomis ir patarimais, kaip jų išvengti.

Seminaras skirtas įstaigų darbuotojams, kuriems pravartu suprasti korupcijos prevencijos reikalingumą ir įgyvendinimą įstaigoje, taip pat tiems, kurie nori sužinoti apie korupcijos prevencijos standartus ir geriausias praktikas.

Temos

 1. Pirmoji diena. Antikorupcinės aplinkos kūrimo įstaigoje poreikis ir turinys:
  • Kaip atpažinti korupciją? Pagrindinės sąvokos ir korupcijos elementai;
  • Korupcijos tendencijos Lietuvoje;
  • Kodėl svarbu kurti antikorupcinę aplinką įstaigoje ir nuo ko pradėti?
  • Pagrindiniai antikorupcinės aplinkos kūrimo metodai. Kada kokį pasirinkti?
  • Antikorupcinės aplinkos elementai.
 2. Antroji diena. Profesinė/tarnybinė etika, interesų derinimas ir dovanų politika:
  • Profesinės/tarnybinės etikos samprata ir teisinis reguliavimas;
  • Pareigos, susijusios su interesų derinimu;
  • Skirtumas tarp kyšio ir dovanos;
  • Dovanų politika, dovanų registras.
 3. Trečioji diena. Korupcijos prevencijos sistema: pagrindinės priemonės ir jų taikymas:
  • Antikorupcinės aplinkos kūrimas įstaigoje ir korupcijos prevencijos sistema
  • Pokyčiai naujajame Korupcijos prevencijos įstatyme
  • Atskirų korupcijos prevencijos priemonių aptarimas (korupcijos prevencijos darbotvarkės ir planai, korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymas, atsparumo korupcijai lygio nustatymas, teisės aktų antikorupcinis vertinimas ir t.t.).
 4. Ketvirtoji diena. Kaip elgtis susidūrus su korupcija? Pranešimai apie korupcines veikas ir pranešėjų apsauga:
  • Pranešimų ir nepranešimo apie korupcines veikas tendencijos ir priežastys;
  • Rekomendacijos darbuotojams, kaip elgtis susidūrus su korupcija;
  • Pranešimai apie korupcines veikas pagal Korupcijos prevencijos įstatymą;
  • Pranešėjų apsauga: kada, kam ir kaip pranešti; kokia apsauga ir nuo kada yra taikoma;
  • Vidinio pranešimų kanalo diegimas įstaigoje.

CIKLO PROGRAMA PARUOŠTA PAGAL AKTUALIAUSIUS TEISĖS AKTUS IR JŲ PAKEITIMUS:

ŽINIOMIS DALINASI

Mokymus vedanti lektorė turi sukaupusi didelę patirtį Mykolo Romerio universitete, Vytauto Didžiojo universitete, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijoje, Vilniaus politikos analizės institute, Transparency International Lietuvos skyriuje. Lektorė dalyvavo nacionalinėse ir tarptautinėse darbo grupėse rengiant teisės aktų projektus, yra JT Kovos su korupcija konvencijos peržiūros grupės nacionalinė narė, dalyvavo kaip nacionalinė ekspertė Pasaulio banko, Global Integrity, Europos Tarybos ir kitų tarptautinių organizacijų atliekamuose tyrimuose. Ji turi didesnę nei 300 ak. valandų nacionalinių ir tarptautinių ekspertinių mokymų vedimo valstybės tarnautojams, pareigūnams, advokatams, teisėjams patirtį.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

08:30-11:45 Trukmė
08:00-08:30 Nuotolinė registracija
10:00-10:15 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden