Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Individuali veikla – vykdomos veiklos rūšys, mokesčiai, apskaita ir deklaravimas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 100€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Nuo 2022-05-01 gyventojai, vykdantys ekonominę veiklą taip pat turi tvarkyti apskaitą, net ir neįregistravę individualios veiklos. Kas jie tokie? Individuali veikla – tiek pagal verslo liudijimą, tiek įregistravus veiklą pagal pažymą – populiariausios veiklos rūšys tarp smulkiųjų verslininkų. Tačiau dažnai kyla šie klausimai?

 • ar moku visus mokesčius, kuriuos priklauso?
 • kaip efektyviai tvarkyti apskaitą ir kokie dokumentai yra tinkami?
 • ar galima samdyti darbuotojus?
 • kaip susigaudyti, ar galėčiau sumažinti mokesčių naštą?
 • ar teisingai užpildau metinę pajamų deklaraciją?
 • kokios PVM ir GPM prievolės atsiranda asmeniui (ne PVM mokėtojui), teikiančiam paslaugas per Bolt, Bolt food, Uber ar Wolt platformas?

Taip pat nemažai jaunosios kartos gyventojų domisi ir užsiima investicijomis ir tai jau laikoma ekonomine veikla. Kaip apmokestinti gautą pelną ir tvarkyti apskaitą šiuo atveju?

2023-01-01 įsigalioja GPMĮ pakeitimai, kuriais remiantis, individualią veiklą vykdantys gyventojai, neturintys prievolės taikyti kaupimo apskaitos principo, galės pasirinkti kaupimo apskaitos principą taikyti iki veiklos pabaigos.

2022-11-10 VMI atnaujino GPMĮ 2 str. 12, 29 ir 34 d. komentarą, kuriame pakeistas su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusių pajamų sąvokos paaiškinimas.

2023-01-01 įsigalioja Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimai, kuriais įtvirtinama galimybė atskaityti pirkimo PVM už įsigytus elektromobilius, kainuojančius ne daugiau kaip 50 tūkst. eurų (įskaitant PVM).

2023-01-01 turėtų įsigalioti PVMĮ pakeitimo projektas, kuriuo patikslinamas bendras susijusių asmenų gauto ar gautino atlygio skaičiavimas, nustatant, ar buvo viršyta privaloma registravimosi PVM mokėtoju riba.

2023-01-01 turėtų įsigalioti įsakymas “dėl informacijos apie platformose vykdomas veiklas teikimo VMI taisyklių patvirtinimo”, pagal kurį platformų operatoriai turės teikti informaciją VMI apie sumokamus ar įskaitomus atlygius už suteiktas paslaugas ir parduotas prekes.

2022-11-01 įsigaliojo VMI įsakymas dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo, kuriuo suteikiama galimybė kreiptis finansinės pagalbos nuo energetinės krizės nukentėjusiems individualią veiklą vykdantiems asmenims, atitinkantiems įtvirtintus kriterijus.

2023-05-01 turėtų įsigalioti MAĮ pakeitimo projektas, kuriuo remiantis bus atveriama daugiau informacijos apie individualią veiklą vykdančius asmenis – papildoma nuostatomis dėl konkrečių viešintinų asmens duomenų, viešinimo laikotarpio, informacijos, kuri nėra laikoma paslaptimi. Taip pat siūloma ir asmenis, kurie užsiima individualia veikla už tam tikrus teisės aktų pažeidimus įtraukti į nepatikimus mokesčių mokėtojus t. y. tam tikrą laikotarpį netenkama galimybės dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, tapti paramos gavėju, gauti subsidijas ar pasinaudoti mokestinėmis lengvatomis bei prailginamas mokestinio tikrinimo laikotarpis iki 5 metų (vietoj 3 metų).

Seminaro metu bus paaiškinta, kaip efektyviai planuoti mokesčius ir pasirinkti labiausiai tinkantį apskaitos tvarkymo būdą bei atsakyta į kylančius klausimus.

Temos

 1. Ekonominė veikla. Individuali veikla pagal pažymą ar verslo liudijimas?
 2. VMI galimybės atbuline data įregistruoti veiklą.
 3. Veiklos rūšys – galimybės ir apribojimai.
 4. Nekilnojamojo turto (žemės, pastatų) pardavimai ar tai individuali veikla pagal pažymą.
 5. Plėtra – darbuotojų samdymo iššūkiai ir atsakomybė.
 6. Kokius dokumentus išrašyti ir rinkti?
 7. Kriptovaliutų, investicinių fondų ir kt. pajamų apmokestinimas.
 8. Gyventojų pajamų mokestis – pasirinkimo galimybės jo optimizavimui.
 9. Valstybinio socialinio draudimo įmokos ir privalomo sveikatos draudimo įmokos. Kada skaičiuoti ir deklaruoti.
 10. PVM mokėtojo tapimas. PVM atskaitos apribojimai.
 11. Kiti mokesčiai – nekilnojamojo turto, aplinkos taršos.
 12. Finansinės apskaitos tvarkymas – paprasta, kai žinomi reikalavimai.
 13. Metinis pajamų deklaravimas: individualios veiklos pajamos – tik dalis metinių pajamų. Kaip nesuklysti?
 14. VMI suteikiamos galimybės – i.APS posistemis.
 15. Kaip mano verslą kontroliuoja mokesčių administratorius? Kaip atranda tuos, kurie vengia registruoti individualią veiklą.

ŽINIOMIS DALINASI

Artūras Kapitanovas

Auditorius, mokesčių konsultantas Artūras Kapitanovas dirbo Finansų ministerijoje, vėliau – Audito skyriaus viršininku Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Finansų ministerijos. Šiuo metu lektorius dirba kaip nepriklausomas auditorius ir mokesčių konsultantas. Įmones mokesčių ir apskaitos klausimais audituoja, konsultuoja ir joms atstovauja valstybės institucijose jau daugiau nei 20 metų. Artūro Kapitanovo seminaruose per metus apsilanko daugiau nei 10 000 dalyvių. Kasmet lektorius veda daugiau nei 70 seminarų, kurių net 87 proc. buvo įvertinti 10 balų iš 10.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

09:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Registracija
10:30-10:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.