Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų naujienos

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
    Kaina: 120€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

2024-07-25,  Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
120€
Darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų naujienos (tiesioginė seminaro transliacija)
120 (+ PVM)

Apie seminarą

2024 metais Lietuvoje įsigalioja reikšmingi darbuotojų saugos ir sveikatos srities pakeitimai, kurie yra 2022-2027 m. Darbuotojų saugos ir sveikatos veiksmų plano dalis. Šis planas yra ilgalaikės strategijos rezultatas, siekiant modernizuoti ir sustiprinti darbuotojų apsaugą Lietuvos darbo rinkoje.

 • Nuo š. m. lapkričio 1 dienos bus įgyvendinti nauji Gaisrinės saugos pagrindinių reikalavimų pakeitimai, nustatantys išsamius gaisrinės saugos rizikos vertinimo kriterijus ir metodus. Bus apibrėžtos ribinės vertės šilumos poveikiui, matomumui, dūmų tankiui, nuodingoms ir dirginančioms medžiagoms bei sprogimo momentiniam viršslėgiui. Taip pat bus pateikti nauji reikalavimai evakuacijos sąlygoms, gaisrinės saugos priemonių projektavimui ir statinio projekto dokumentacijai.
 • Tuo pačiu metu įsigalios Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo pakeitimai, apimantys naujus reikalavimus statybvietėms ir saugos koordinatoriams. Bus išplėsti reikalavimai darbuotojų apsaugai nuo pavojingų cheminių ir biologinių medžiagų bei patikslinti privalomų sveikatos patikrinimų reikalavimai, kurie ypač aktualūs statybos proceso dalyviams.
 • Siekiant didinti darbdavių atsakomybę, bus įvesta nauja papildoma vienkartinė įmoka už darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų pažeidimus. Įmokos dydis priklausys nuo įmonės dydžio: įmonėms iki 49 darbuotojų – 3 minimalios mėnesinės algos (MMA), nuo 50 iki 249 darbuotojų – 6 MMA, o 250 ir daugiau darbuotojų – 9 MMA.
 • Veiksmų planas taip pat numato Valstybinės darbo inspekcijos veiklos stiprinimą ir patikrinimų darbo vietose skaičiaus didinimą. Bus stiprinami gebėjimai reaguoti į galimas sveikatos grėsmes, gerinama darbuotojų sveikatinimo ir psichinės sveikatos darbe stebėsena.

Šie pakeitimai atspindi Lietuvos siekį žymiai pagerinti darbo sąlygas ir sustiprinti darbuotojų saugumą bei sveikatą darbo vietose. Naujosios nuostatos didina darbdavių atsakomybę už saugios darbo aplinkos užtikrinimą ir skatina kurti darbo kultūrą, kurioje darbuotojų gerovė tampa vienu iš prioritetų. Šie pokyčiai rodo Lietuvos įsipareigojimą vystyti modernesnę ir saugesnę darbo rinką, artėjant prie pažangių Europos šalių standartų.

KIEKVIENAS MOKYMŲ DALYVIS

 • Susipažins darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo pakeitimais nuo 2024-11-01:
 • Įgis žinių apie DSS teisės aktų naujoves;
 • Gebės DSS norminių teisės aktų naujoves pritaikyti praktikoje;
 • Supras kokiu tikslu keičiami DSS norminiai teisės aktai.

Temos

 1. DSSĮ pakeitimai nuo 2024-11-01.
 2. DSS teisės aktų keitimai iki 2024 -11-01, kurių daugelis organizacijų dar neįgyvendino.
 3. Kaip taikyti ir įgyvendinti VDI teikiamas rekomendacijas.
 4. Kam skiria dėmesį VDI pareigūnai atlikdami planinius patikrinimus.

ŽINIOMIS DALINASI

Eglė Makselytė

VšĮ „Personalo praktikų paslaugos“ steigėja ir vadovė, lektorė, turinti 26 metų praktinę patirtį personalo organizavimo ir darbuotojų saugos ir sveikatos srityse, 16 metų praktinę vadovų ir organizacijų bei darbuotojų konsultavimo patirtį, VDI Kauno skyriaus darbo ginčų komisijos narė, kolektyvinių darbo ginčų tarpininkė ir arbitrė (LR socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintas sąrašas), Verslo moterų tinklo Kauno skyriaus tarybos narė, Kauno verslo vadovų klubo narė.
Konsultuoja, vykdo auditus ir ruošia dokumentus darbuotojų saugos ir sveikatos bei personalo organizavimo srityse.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-15:00 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

2024-07-25,  Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
120€
Darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų naujienos (tiesioginė seminaro transliacija)
120 (+ PVM)

Tęsti mokymų paiešką: