Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Darbo užmokesčio ir motyvavimo priemonių apskaita ir apmokestinimas nuo 2022 m.

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 8 ak. val.
    Kaina: 150€ (+ PVM)
 • Kiekvienas seminaro dalyvis gauna dovanų!

Laikas ir vieta

2022-01-25 – 2022-01-26, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
150€
Darbo užmokesčio ir motyvavimo priemonių apskaita nuo 2022 m. (tiesioginė seminaro informacija)
150 (+ PVM)

APIE SEMINARĄ

-2 dienų seminaras-

Darbo užmokestis – pati jautriausia kiekvienos įmonės apskaitos ir mokesčių dalis ir tai lemia keletas priežasčių: įstatymų kaita bei darbuotojų lūkesčiai. Remiantis VDI duomenimis, dauguma prašymuose keliamų reikalavimų yra dėl darbo užmokesčio ir su juo susijusių sumų išieškojimo. Siekiant išvengti ginčų ir konfliktų su darbuotojais privalu sekti bei žinoti teisės aktų pakeitimus, aktualius darbo užmokesčiui ir jo apskaičiavimui.

Pakeitimai nuo 2022 m.:

 • Keitėsi MMA ir MVA dydžiai, kurie turi įtakos tiek darbuotojų atlyginimams, tiek mėnesio NPD bei metinio NPD apskaičiavimui, tiek neapmokestinamų GPM dienpinigių į užsienį dydžiams.
 • Įsigaliojo GPMĮ pakeitimai, pagal kuriuos taikomos dvi NPD formulės, priklausomai nuo darbuotojo atlyginimo.
 • Įsigaliojo Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimai, kuriais pakeista tam tikrų Sodros mokesčių ir išmokų skaičiavimo tvarka.
 • Pagal Darbo kodekso pataisas darbo užmokestis ir kitos su darbo santykiais susijusios išmokos, taip pat dienpinigiai ir komandiruotės išlaidų kompensacijos privalo būti mokami pavedimu į nurodytą darbuotojo mokėjimo sąskaitą.
 • 2022-01-15 įsigaliojo įsakymo Nr. V-238/A1-170 pakeitimai, kuriais suteikta galimybė NVSC išduoti elektroninį nedarbingumo pažymėjimą dėl privalomos saviizoliacijos. Kokiais atvejais toks pažymėjimas bus išduodamas?

Jau kurį laiką galiojantys pakeitimai ir kontroliuojančių institucijų išaiškinimai:

 • 2021-11-01  įsigaliojo ANK pakeitimai, kuriais dvigubai padidinama minimali bauda už darbo užmokesčio apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos bei darbo laiko apskaitos pažeidimus.
 • 2021-12-01 įsigaliojo įsakymas, pagal kurį VMI įgijo daugiau galių.
 • 2021-12-09 įsigaliojo įsakymo pakeitimai, susiję su įmokų įskaitymu.
 • 2021-12-29 įsigaliojo Užimtumo įstatymo pakeitimai, kuriais įtvirtinta galimybė vyresniems nei 29 metų asmenims sudaryti savanoriškos praktikos sutartis.
 • VMI išaiškinimas dėl darbuotojų maitinimo ir pavėžėjimo į darbą išlaidų priskyrimo leidžiamiems atskaitymams paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją šalyje dėl COVID-19 ligos.
 • VMI raštas, kuriame aiškinama apie mokestines prievoles, susijusias su automobilio naudojimu privatiems poreikiams.
 • VMI komentaras dėl pajamų natūra deklaravimo GPM312 deklaracijoje.
 • VDI išaiškinimai dėl darbo tarybų narių laiko, darbdavio ir darbovietės skaičiaus nustatymo, atostoginių skaičiavimo, pasikeitus darbuotojo darbo laiko normai bei specifinių premijų ir priedų išmokų atvejų.
 • VDI išaiškinimai dėl VDU: premijų už skirtingą periodą ir kitų išmokų įtraukimas į VDU skaičiavimą.

Darbuotojų skatinimas kainuoja darbdaviui, tad reikia rasti optimalų būdą suderinti darbdavio naudą bei darbuotojo pasitenkinimą. Lektorė pasidalins geriausiomis praktikomis bei pateiks tikslų šių naudų apskaičiavimo ir apmokestinimo įrankį Excel formatu, kuris padės dalyviams savarankiškai kurti jiems tinkančias naudų sistemas.

TEMOS

 1. Darbo užmokesčio pakeitimai nuo 2022-01-01:
  • MMA ir MVA įtaka DU skaičiavimui;
  • NPD ir MNPD formulės ir jų taikymas;
  • MMA įtaka PSD įmokoms;
  • MMA įtaka „Sodros“ įmokoms, uždirbantiems mažesnį nei MMA DU;
  • Išmokų darbuotojams apmokestinimas;
  • Atostoginių skaičiavimas pasikeitus MMA;
  • MMA įtaka neapmokestinamų GPM dienpinigių į užsienį dydžiams;
  • Pajamų apmokestinimas GPM gaunantiems pajamas iš autorinės veiklos;
  • Papildomi pensijos draudimo įmokos tarifai;
  • Metinės GPM312 deklaracijos pildymo tvarkos pakeitimai;
  • Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai nuo 2021-11-01.
 2. Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimai nuo 2022-01-01:
  • Įmokų grindų didėjimas, atsižvelgiant į naujai nustatytą MMA;
  • Įmokų didėjimas savarankiškai dirbantiems asmenims dėl naujai nustatyto vidutinio darbo užmokesčio šalies ūkyje;
  • Kaupimo į II pakopos pensijų fondo įmokų didėjimas ir atsisakiusių kaupti asmenų įtraukimas į II pakopos pensijų kaupimą 2022 metais.
 3. Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimai nuo 2022-01-01.
 4. Darbo užmokesčio sudedamosios dalys. Priedų, priemokų, premijų apskaita. Kurių darbo užmokesčio dalių neįtraukiame į vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimą ir nukrypimų apmokėjimą?
 5. Kokiu tarifu apmokėti darbą švenčių, poilsio dienomis, viršvalandžius, naktinį darbą ir budėjimą? Kaip šiuos nukrypimus derinti tarpusavyje?
 6. Darbo komandiruotėje apskaita. Kokiu tarifu apmokėti komandiruotės kelionės laiką ir kada jo nebūna? Kada komandiruotės dienpinigiai turi būti apmokestinami? Rizika dėl darbo užmokesčio ir dienpinigių apmokestinimo Lietuvoje ir užsienyje. Pavyzdžiai.
 7. Darbuotojų mokymosi ar kvalifikacijos tobulinimo išlaidos.
 8. Atostoginių kaupinių perskaičiavimas ir koregavimas.
 9. Nepanaudotų atostogų nurašymo ypatumai.
 10. Darbo laiko apskaita: įmonių prievolės dėl darbo laiko apskaitos žiniaraščio formos ir pildymo tvarkos.
 11. Darbo grafikų palyginimas su darbo užmokesčio apskaitos žiniaraščiais. Faktiškai dirbto laiko apskaita ir įrodymų dokumentacija. Rizika dėl netinkamai pažymėto faktiškai dirbto laiko – galima „užsidirbti“ net ir nepatikimo mokesčių mokėtojo statusą.
 12. Suminės darbo laiko apskaitos taikymo atvejai, darbo grafikų sudarymas, derinimas, vykdymas, pakeitimas. Darbo laiko balanso apskaičiavimas ir nukrypimų apmokėjimas. Nereglamentuotų teisės aktais pavyzdžių įforminimas įmonėje ar įstaigoje.
 13. Pajamos natūra – grėsmės, galimybės, įvairovė.
 14. Išskaitų iš darbo užmokesčio vykdymo rekomendacijos ir apskaičiavimo ypatumai. Išskaitas pagrindžiantys dokumentai. Išskaitų eiliškumas.
 15. Darbo užmokesčio sistemos aprašymas – privalomi ir papildomi (netipiniai) punktai. Darbuotojų grupavimas darbo apmokėjimo sistemoje. Galimybės.
 16. Motyvacinių priemonių įvairovė ir apmokestinimas. Pagrindiniai principai. Kokie mokesčiai taikomi motyvacinėms priemonėms – GPM, „Sodros“ įmokos, ar priskiriama leidžiamiems atskaitymams apskaičiuojant pelno mokestį? Kada galima neskaičiuoti mokesčių?
 17. Neapmokestinamos pajamos:
  • Pašalpos darbuotojams;
  • Darbuotojų asmeninio turto naudojimo darbo funkcijoms vykdyti kompensavimas;
  • Gyvybės, sveikatos, III pakopos pensijų draudimas.
  • Kompensacijų darbuotojams skyrimas ir apmokestinimas už darbą lauko sąlygomis ir kilnojamojo pobūdžio darbą.
 18. COVID ir kitos kompensacijos.
 19. Darbo santykių apmokestinimo rizikų valdymas ir VMI atrankos patikrinimams kriterijai. Mokestinio tyrimo taisyklės nuo 2021-12-01.
 20. Darbo sutarčių įforminimo ypatumai: dažniausiai daromų klaidų apibendrinimas ir praktinės rekomendacijos. Specifinės situacijos.

Dovana!

Kiekvienas seminaro dalyvis dovanų gaus papildomų naudų darbuotojui apskaičiavimo ir apmokestinimo skaičiuoklę, kurios vertė yra 130 Eur + PVM! Su šia skaičiuokle galėsite apskaičiuoti naudos darbuotojui dydį ir išlaidas darbdaviui, pasirinkę net iš 26 galimų naudų variantų!

Akcija!

Kiekvienas seminaro dalyvis galės įsigyti darbo užmokesčio skaičiuoklę 2022m. Excel formatu su 50% nuolaida! Norėdami įsigyti skaičiuoklę su nuolaida, prašome susisiekti telefonu (8 5) 263 9922 arba el. paštu info@countline.lt

*Skaičiuoklė veikia tik Windows operacinėse sistemose, naudojant Microsoft Excel 2010 ir vėlesnes versijas.

PROGRAMA PARUOŠTA PAGAL NAUJAUSIUS TEISĖS AKTŲ PAKEITIMUS:

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

13:00-16:15 Seminaro trukmė
12:30-13:00 Registracija
14:30-14:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Sertifikatas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

2022-01-25 – 2022-01-26, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
150€
Darbo užmokesčio ir motyvavimo priemonių apskaita nuo 2022 m. (tiesioginė seminaro informacija)
150 (+ PVM)

Tęsti mokymų paiešką: