Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Darbo užmokesčio ir motyvavimo priemonių apskaita ir apmokestinimas nuo 2022 m.

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 8 ak. val.
    Kaina: 150€ (+ PVM)
 • Kiekvienas seminaro dalyvis gauna dovanų!

Laikas ir vieta

2021-12-03 – 2021-12-06, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
150€
Darbo užmokesčio ir motyvavimo priemonių apskaita ir apmokestinimas nuo 2022 m. (tiesioginė seminaro transliacija)
150 (+ PVM)

APIE SEMINARĄ

-2 dienų seminaras-

Nuo 2022-01-01 didės MMA ir MVA dydžiai, kurie turės įtakos tiek darbuotojų atlyginimams, tiek mėnesio NPD bei metinio NPD apskaičiavimui, tiek neapmokestinamų GPM dienpinigių į užsienį dydžiams. Taip pat nuo 2022-01-01 naujai užregistruotame GPMĮ projekte siūloma taikyti net dvi NPD formules, priklausomai nuo darbuotojo atlyginimo.

Kokie pajamų apmokestinimo tarifai ir NPD formulės bus taikomi 2021–2022 m. sandūroje? Kaip tinkamai pakeisti darbo sutartis su darbuotojais dėl didėjančio MMA? Ne mažiau aktualus ir atostoginių apskaičiavimas darbuotojams, atostogaujantiems metų sandūroje.

Nuo 2022-01-01 turėtų įsigalioti Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimai, kurie pakeis tam tikrų „Sodros“ mokesčių ir išmokų skaičiavimo tvarką.

Nuo 2022-01-01 pagal Darbo kodekso pataisas darbo užmokestis ir kitos su darbo santykiais susijusios išmokos, taip pat dienpinigiai ir komandiruotės išlaidų kompensacijos privalės būti mokami pavedimu į nurodytą darbuotojo mokėjimo sąskaitą.

2021-11-01  įsigaliojo administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai, kuriuose dvigubai padidinama minimali bauda už darbo užmokesčio apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos pažeidimus, darbo laiko apskaitos pažeidimus, taip pat fiziniams asmenims už vertimąsi nedeklaruota savarankiška veikla. Minėti asmenys atsakys pagal specializuotą ANK 150 straipsnio trečią dalį, kurioje numatytos sankcijos savo dydžiu artimos sankcijoms už nelegalų darbą.

2021-10-06 VMI paskelbė išaiškinimą dėl darbuotojų maitinimo ir pavėžėjimo į darbą išlaidų priskyrimo leidžiamiems atskaitymams paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją šalyje dėl COVID-19 ligos.

VMI rašte „Dėl pajamų, gautų natūra, apmokestinimo ir deklaravimo bei pridėtinės vertės mokesčio prievolių, automobilius naudojant privatiems poreikiams“ aiškinama apie mokestines prievoles, susijusias su automobilio naudojimu privatiems poreikiams.

Seime yra užregistruotas įsakymo “dėl draudėjų permokėtų valstybinio socialinio draudimo įmokų, baudų, delspinigių ir palūkanų grąžinimo draudėjams tvarkos aprašo” pakeitimo projektas, susijęs su įmokų įskaitymu.

Nuo 2021-12-01 įsigalioja įsakymas dėl mokestinio tyrimo atlikimo taisyklių, pagal kurį VMI turės daugiau galių: galės atlikti mokėtojo veiklos stebėseną, turės teisę neribotam laikui vizituoti verslo subjektus ir iš mokesčių mokėtojų paimti ne tik apskaitos bei kitų dokumentų originalus, bet ir kompiuterinės apskaitos duomenis.

Darbuotojų skatinimas kainuoja darbdaviui, tad reikia rasti optimalų būdą suderinti darbdavio naudą bei darbuotojo pasitenkinimą. Svarbu nepamiršti įvertinti ir apmokestinimo gyventojų pajamų mokesčiu ir valstybinio socialinio draudimo įmokomis klausimų. Kurios iš papildomų naudų priskiriamos leidžiamiems atskaitymams apskaičiuojant pelno mokestį?

Lektorė pasidalins geriausiomis praktikomis bei pateiks tikslų šių naudų apskaičiavimo ir apmokestinimo įrankį Excel formatu, kuris padės dalyviams savarankiškai kurti jiems tinkančias naudų sistemas.

TEMOS

 1. Darbo užmokesčio pakeitimai nuo 2022-01-01 ir pereinamojo laikotarpio aktualijos:
  • MMA ir MVA įtaka DU skaičiavimui;
  • NPD ir MNPD formulės ir jų taikymas;
  • MMA įtaka PSD įmokoms;
  • MMA įtaka „Sodros“ įmokoms, uždirbantiems mažesnį nei MMA DU;
  • Išmokų darbuotojams apmokestinimas;
  • Atostoginių skaičiavimas pasikeitus MMA;
  • MMA įtaka neapmokestinamų GPM dienpinigių į užsienį dydžiams;
  • Pajamų apmokestinimas GPM gaunantiems pajamas iš autorinės veiklos;
  • Papildomi pensijos draudimo įmokos tarifai;
  • Metinės GPM312 deklaracijos pildymo tvarkos pakeitimai;
  • Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai nuo 2021-11-01.
 2. Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimai nuo 2022-01-01:
  • Įmokų grindų didėjimas, atsižvelgiant į naujai nustatytą MMA;
  • Įmokų didėjimas savarankiškai dirbantiems asmenims dėl naujai nustatyto vidutinio darbo užmokesčio šalies ūkyje;
  • Kaupimo į II pakopos pensijų fondo įmokų didėjimas ir atsisakiusių kaupti asmenų įtraukimas į II pakopos pensijų kaupimą 2022 metais.
 3. Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimai nuo 2022-01-01.
 4. Darbo užmokesčio sudedamosios dalys. Priedų, priemokų, premijų apskaita. Kurių darbo užmokesčio dalių neįtraukiame į vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimą ir nukrypimų apmokėjimą?
 5. Kokiu tarifu apmokėti darbą švenčių, poilsio dienomis, viršvalandžius, naktinį darbą ir budėjimą? Kaip šiuos nukrypimus derinti tarpusavyje?
 6. Darbo komandiruotėje apskaita. Kokiu tarifu apmokėti komandiruotės kelionės laiką ir kada jo nebūna? Kada komandiruotės dienpinigiai turi būti apmokestinami? Rizika dėl darbo užmokesčio ir dienpinigių apmokestinimo Lietuvoje ir užsienyje. Pavyzdžiai.
 7. Atostoginių kaupinių perskaičiavimas ir koregavimas.
 8. Nepanaudotų atostogų nurašymo ypatumai.
 9. Darbo laiko apskaita: įmonių prievolės dėl darbo laiko apskaitos žiniaraščio formos ir pildymo tvarkos.
 10. Darbo grafikų palyginimas su darbo užmokesčio apskaitos žiniaraščiais. Faktiškai dirbto laiko apskaita ir įrodymų dokumentacija. Rizika dėl netinkamai pažymėto faktiškai dirbto laiko – galima „užsidirbti“ net ir nepatikimo mokesčių mokėtojo statusą.
 11. Suminės darbo laiko apskaitos taikymo atvejai, darbo grafikų sudarymas, derinimas, vykdymas, pakeitimas. Darbo laiko balanso apskaičiavimas ir nukrypimų apmokėjimas. Nereglamentuotų teisės aktais pavyzdžių įforminimas įmonėje ar įstaigoje.
 12. Pajamos natūra – grėsmės, galimybės, įvairovė.
 13. Išskaitų iš darbo užmokesčio vykdymo rekomendacijos ir apskaičiavimo ypatumai. Išskaitas pagrindžiantys dokumentai. Išskaitų eiliškumas.
 14. Darbo užmokesčio sistemos aprašymas – privalomi ir papildomi (netipiniai) punktai. Darbuotojų grupavimas darbo apmokėjimo sistemoje. Galimybės.
 15. Motyvacinių priemonių įvairovė ir apmokestinimas. Pagrindiniai principai. Kokie mokesčiai taikomi motyvacinėms priemonėms – GPM, „Sodros“ įmokos, ar priskiriama leidžiamiems atskaitymams apskaičiuojant pelno mokestį? Kada galima neskaičiuoti mokesčių?
 16. Neapmokestinamos pajamos:
  • Pašalpos darbuotojams;
  • Darbuotojų asmeninio turto naudojimo darbo funkcijoms vykdyti kompensavimas;
  • Gyvybės, sveikatos, III pakopos pensijų draudimas.
  • Kompensacijų darbuotojams skyrimas ir apmokestinimas už darbą lauko sąlygomis ir kilnojamojo pobūdžio darbą.
 17. COVID ir kitos kompensacijos.
 18. Darbo santykių apmokestinimo rizikų valdymas ir VMI atrankos patikrinimams kriterijai. Mokestinio tyrimo taisyklės nuo 2021-12-01.
 19. Darbo sutarčių įforminimo ypatumai: dažniausiai daromų klaidų apibendrinimas ir praktinės rekomendacijos. Specifinės situacijos.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

Dovana!

Kiekvienas seminaro dalyvis dovanų gaus papildomų naudų darbuotojui apskaičiavimo ir apmokestinimo skaičiuoklę, kurios vertė yra 130 Eur + PVM! Su šia skaičiuokle galėsite apskaičiuoti naudos darbuotojui dydį ir išlaidas darbdaviui, pasirinkę net iš 26 galimų naudų variantų!

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

13.45-17:00 Seminaro trukmė
13:00-13:45 Registracija
15:15-15:30 Pertrauka

Papildoma informacija

Sertifikatas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

2021-12-03 – 2021-12-06, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
150€
Darbo užmokesčio ir motyvavimo priemonių apskaita ir apmokestinimas nuo 2022 m. (tiesioginė seminaro transliacija)
150 (+ PVM)

Galimybių pasas ir alternatyvūs dokumentai

 

 1. Pasitikdami Jus auditorijoje prašysime pateikti vieną iš šių dokumentų (gali būti prašoma kartu pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą):

 2. Mokymuose privalu dalyvauti tik sveikiems asmenims bei laikytis bendrųjų higienos ir saugos reikalavimų.
 3. Veido apsaugos priemonės yra rekomendacinio pobūdžio. Mokymų metu galima vartoti maistą ir gėrimus.

Užtikrinsime, kad aptarnaujantis personalas būtų sveikas ir visada pasiruošęs Jums padėti.

Tęsti mokymų paiešką: