Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Civilinės atsakomybės klausimai: sutartis vs. deliktas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
   

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Ginčai, kylantys dėl žalos atlyginimo, yra vieni iš dažniausių Lietuvos teismų praktikoje. Todėl civilinės atsakomybės tema yra labai dinamiška, nuolat kintanti ir plėtojama. Šiame seminare bus siekiama pristatyti civilinės atsakomybės taikymo Lietuvoje aktualijas ir raidos tendencijas.

Seminaras labiausiai skirtas teisininkams, kurių profesinė veikla yra susijusi su sutarčių rengimu, vykdymu ir ginčais, kylančiais dėl žalos atlyginimo. Seminaro metu bus aptarti aktualūs sutartinės ir deliktinės atsakomybės klausimai, aptariant naujausią Lietuvos teismų praktiką ir susijusią teisės doktriną, taip pat  „minkštosios teisės“ (angl. „soft law“) naujoves.

Seminaro tikslas –  lyginamuoju aspektu aptarti teorines ir praktines civilinės atsakomybės taikymo problemas, susijusias su sutartinės ir deliktinės atsakomybės pagrindų konkurencija, atskiromis taikymo sąlygomis, atleidimu nuo civilinės atsakomybės ir kitais aspektais.

Temos

 1. Civilinės atsakomybės, kaip vienos iš teisinės atsakomybės rūšių, samprata, prigimtis ir teisinis reguliavimas.
 2. Sutartinės atsakomybės santykis su deliktine atsakomybe.
 3. Atskirų civilinės atsakomybės sąlygų ypatumai:
  • Neteisėtų veiksmų nustatymo ypatumai skirtingų prievolių kontekste.
  • Skolininko ir kreditoriaus kaltė.
  • Priežastinio ryšio samprata, rūšys ir etapai.
  • Žalos (nuostolių) samprata ir rūšys (turtinės ir neturtinės žalos nustatymo ypatumai), nuostolių ir netesybų bei palūkanų santykis.
 4. Bendrieji deliktų teisės klausimai ir specialių deliktų problema.
 5. Atleidimo nuo civilinės atsakomybės ar jos ribojimo pagrindai.

ŽINIOMIS DALINASI

Vaidas Jurkevičius

Dr. Vaidas Jurkevičius yra Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos Privatinės teisės instituto profesorius ir advokatų kontoros “BSP Legal” advokatas. Jo pagrindinės mokslinių tyrimų sritys: sutarčių teisė, atstovavimas, civilinė atsakomybė, lyginamoji privatinė teisė. 2014 m. Vaidas Jurkevičius apgynė daktaro disertaciją tema „Neįgaliotas atstovas civilinėje teisėje: lyginamoji analizė“. Vaidas Jurkevičius publikavo 15 straipsnių mokslo žurnaluose, yra 3 vadovėlių bendraautorius (vienas iš jų – „Civilinė teisė: atskiros sutarčių rūšys“ pripažintas reikšmingiausiu 2015/2016 m.), nuolat skaito pranešimus tarptautinėse mokslo konferencijose. Jo mokslinės įžvalgos civilinės teisės tematika yra cituojamos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktikoje (pavyzdžiui, 2021 m. kovo 17 d. nutartis civilinėje byloje Nr. e3K-3-56-684/2021).

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

13:00-17:15 Trukmė
12:00-13:00 Nuotolinė registracija
14:30-14:45 Pertrauka
16:00-16:15 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden