Countline Law
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Cheminės medžiagos ir mišiniai – nuo naudojimo iki atliekų susidarymo. Reikalavimai 2024 m.

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 130€ (+ PVM)
 • Kiekvienas seminaro dalyvis gauna dovanų!

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

DOVANA!

Kiekvienas seminaro dalyvis dovanų gaus UAB „Biosistema“ 1 valandos nemokamą individualią aplinkosauginę konsultaciją, kurios vertė 99 Eur+PVM. Sutartu laiku į Jūsų įmonę atvyks arba susisieks nuotolinėmis priemonėmis UAB „Biosistema“ aplinkos apsaugos specialistai, kurie suteiks individualizuotą konsultaciją Jūsų verslui.

 

Registracija individualiai aplinkosauginei konsultacijai

(Seminaro dalyviams)Paspauskite ČIA

Apie seminarą

Daugelis jau įprato prie GPAIS, tačiau ar perpratote AIVIKS?

Naudojate, importuojate, gaminate chemines medžiagas ir mišinius, išmetate atliekas, bet nesinaudojate šiomis sistemomis – galite sulaukti aplinkosaugos dėmesio, kuris gali kainuoti iki 10 000 eurų. Cheminių medžiagų gaminimo, naudojimo, tvarkymo, importavimo tvarką reglamentuoja gausybė Europos sąjungos ir nacionalinės teisės aktų, todėl veiklą vykdyti laikantis visų teisės aktų reikalavimų nėra paprasta. Dažnu atveju cheminių medžiagų naudojimas veikloje neatsiejamas nuo atliekų susidarymo, todėl aktualiais tampa ir atliekų laikymo bei apskaitos klausimai.

Atkreiptinas dėmesys, kad Europos Komisija pristatė pasiūlymą, kaip atnaujinti Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą dėl ozono sluoksnį ardančių medžiagų. Tikėtina, kad daugiausia susirūpinimo Lietuvai gali kelti reikalavimai surinkti ir sutvarkyti ozono sluoksnį ardančias medžiagas iš izoliavimo putų. Nepaisant to, kad šios pataisos įsigaliotų tik ateityje, kai visos ES narės susitars, tačiau joms reikia pradėti ruoštis iš anksto. Pagrindiniai siūlymai:

 • Siekiant griežčiau kontroliuoti ozono sluoksnį ardančias medžiagas, siūlomos priemonės sumažinti šių medžiagų emisijas.
 • Nustatomas naujas reikalavimas ozono sluoksnį ardančias medžiagas surinkti iš izoliavimo putų renovuojant ar griaunant pastatus ir jas sutvarkyti.
 • Modernizuojama licencijavimo sistema, numatant ją suderinti su Europos vieninga muitinės sistema.
 • Stiprinama reikalavimų įgyvendinimo priežiūra, numatyta stiprinti kovą su neteisėta veikla.
 • Ataskaitų teikimo reikalavimus siūloma taikyti didesniam medžiagų ir veiklos rūšių skaičiui.

Atkreipiame dėmesį, jog 2023-12-12 pagal įsakymą Nr. AD1-686 buvo atnaujinti kontroliniai klausimynai, naudojami valstybinių aplinkosauginių patikrinimų metu.

Siekiant užtikrinti tinkamą rizikos valdymą, ES nustatyta suderinto klasifikavimo ir ženklinimo procedūra, vadinama CLH.  Gamintojai, importuotojai ir naudotojai privalo taikyti CLH, kai cheminei medžiagai yra nustatyta suderinta klasifikacija ir ženklinimas. Atkreiptinas dėmesys, kad cheminių medžiagų klasifikavimo ir ženklinimo sąrašas yra nuolat atnaujinamas ir papildomas.

Europos cheminių medžiagų agentūra Kandidatinį labai didelį susirūpinimą keliančių cheminių medžiagų autorizacijos sąrašą papildė 2 naujais įrašais. Įmonėms gali tekti vykdyti tam tikras teisės aktuose nustatytas prievoles, kurios yra susijusios ne tik su į sąrašą įtrauktomis atskiromis ar mišinių sudėtyje esančiomis medžiagos, bet ir su jų buvimu gaminiuose.

Seminaro metu susipažinsite su cheminių medžiagų ir mišinių apskaitos reikalavimais bei naujausiais teisės aktų pakeitimais šioje srityje, suprasite atliekų susidarymo ir cheminių medžiagų naudojimo ryšį, sužinosite kaip pasiruošti aplinkosauginiam patikrinimui ir aktualius aplinkosauginius reikalavimus.

Temos

 1. Saugos duomenų lapai ir jų struktūra.
 2. Cheminių medžiagų ir preparatų suvestinės bei ataskaitos rengimas.
 3. Kuo suvestinės skiriasi nuo ataskaitos?
 4. Tinkama cheminių medžiagų pakuotės apskaita GPAIS sistemoje.
 5. F-dujos ir OAM. Kas tai bei kam aktualu?
 6. Organinius tirpiklius naudojančių įrenginių apskaitos ataskaitos rengimo niuansai (LOJ ataskaita).
 7. AIVIKS sistema.
 8. Koks cheminių medžiagų naudojimo ir atliekų susidarymo ryšys?
 9. Pavojingųjų atliekų laikymo reikalavimai.
 10. Atliekų susidarymo apskaita GPAIS.
 11. Atsakomybės ir pasiruošimas patikrinimams.

Seminaro programa paruošta pagal naujausius teisės aktų pakeitimus:

ŽINIOMIS DALINASI

Edita Vincevičiūtė – Svirskė

UAB „Biosistema“ aplinkosaugos specialistų grupės vadovė, dirbanti su įvairaus profilio įmonėmis visoje Lietuvoje, turinti daugiametę praktinę aplinkosauginės dokumentacijos rengimo patirtį. Lektorė, vedanti aplinkosauginius seminarus verslo subjektams visoje Lietuvoje. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro magistrantė. Dirba įmonėje, kuri nuo 2004 m. teikia nuolatinės aplinkosauginės dokumentacijos rengimo paslaugas šimtams Lietuvos ir užsienio įmonių.

Giedrė Kurmilavičienė

UAB „PALINK” aplinkos apsaugos specialistė, Vilniaus universiteto fizinių mokslų doktorantė. Dirbo įmonėje, kuri nuo 2004 m. teikia nuolatinės aplinkosauginės dokumentacijos rengimo paslaugas šimtams Lietuvos ir užsienio įmonių. Didžioji dalis klientams reikalingos dokumentacijos nuo 2018 m. sėkmingai rengiama GPAIS sistemoje. Šiuo metu tiesiogiai dirba įmonės aplinkosaugos klausimų valdyme ir yra atsakinga už aplinkosauginių reikalavimų įgyvendinimą įmonėje.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

PROGRAMA

10:00-15:45 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden