Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Bendrojo duomenų apsaugos reglamento taikymas švietimo įstaigų veikloje

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 100€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Pradėjus taikyti BDAR, vienas iš daugelio aktualių klausimų, tvarkantiems asmens duomenis, buvo duomenų kiekio mažinimo principas. Iš besiformuojančios teismų praktikos matyti, kad būtent šiam principui ir dabar yra skiriamas didelis dėmesys, kuris kartais lydimas ir administracinėmis baudomis. Į kokius aspektus reikia atkreipti dėmesį sprendžiant dilemą dėl duomenų kiekio mažinimo principo?

Besiformuojanti BDAR taikymo praktika išryškina duomenų valdytojų ir duomenų tvarkytojų daromas klaidas tvarkant asmens duomenis. Švietimo sektorius pasižymi sava specifika, todėl labai svarbu suvokti praktinius asmens duomenų tvarkymo švietimo įstaigų veikloje niuansus.

Seminaras skirtas švietimo įstaigų vadovams, pavaduotojams, duomenų apsaugos pareigūnams, asmenims atsakingiems už duomenų apsaugą ir saugumą, taip pat už personalą, IT, ir visiems kitiems specialistams, kurie savo veikloje tvarko asmens duomenis, organizuoja renginius, viešina informaciją interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose.

Temos

 1. Kaip užtikrinti atitiktį BDAR:
  •  Pagrindiniai asmens duomenų apsaugos principai ir jų praktinis įgyvendinimas. Pavyzdžiai;
  • Ar žinote kur ir kokius asmens duomenis tvarkote? Kaip pasitikrinti ar viską darote gerai?
  • Asmens duomenų teisėto tvarkymo sąlygos. Kokiais atvejais (ne) galima naudoti sutikimą?
  • Rekomenduotini vidiniai ir išoriniai dokumentai pagal BDAR. Praktinės rekomendacijos;
  • Kaip užtikrinti, kad Jūsų įstaigoje veikiančios procedūros ir procesai atitiktų BDAR reikalavimus?
  • Poveikio duomenų apsaugai vertinimas, balanso testas;
  • Duomenų apsaugos pareigūno veikla užtikrinant atitiktį BDAR;
  • Rekomendacijos dėl darbuotojų mokymų. Elektroninių mokymų galimybės pristatymas.
 2. Specialių kategorijų duomenų tvarkymas:
 3. Duomenų subjekto teisės ir jų įgyvendinimas:
 4. Asmens duomenų teikimas. Ką reikia žinoti?
 5. Asmens duomenų tvarkytojai, jų kontrolė. Griežtėjantys reikalavimai sutartims su duomenų tvarkytojais.
 6. Asmens duomenų saugumas:
  •  Kaip elgtis įvykus asmens duomenų saugumo pažeidimui? Dažniausios pažeidimų priežastys;
  • Kaip praktikoje taikyti 2019 m. gruodžio mėn. VDAI patvirtintas Tvarkomų asmens duomenų saugumo priemonių ir rizikos vertinimo gaires? Praktinių pavyzdžių analizė;
  • Silpniausia grandis – darbuotojas. Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį kasdieninėje veikloje?
 7. Filmavimas, fotografavimas viešų renginių metu. Privačios informacijos viešinimas. Pagrindinės taisyklės, kuriomis rekomenduotina vadovautis. Praktiniai pavyzdžiai.

ŽINIOMIS DALINASI

Darius Štitilis

Mykolo Romerio universiteto profesorius, Kibernetinio saugumo valdymo studijų programos vadovas. Taip pat – „DPS Solutions“, teikiančios asmens duomenų apsaugos ir kibernetinio saugumo paslaugas, bendraturtis.
Darius Štitilis turi daugiametę praktinio darbo patirtį IT teisės srityje, yra dirbęs tarptautinėse advokatų kontorose, tarptautinėse verslo įmonėse.
Darius Štitilis yra publikavęs beveik 50 mokslinių straipsnių Lietuvos ir tarptautiniuose mokslo leidiniuose IT teisės, asmens duomenų apsaugos bei kibernetinio saugumo temomis. Taip pat yra keleto mokslo monografijų, vadovėlių bei mokomųjų leidinių autorius ar bendraautoris. Tarp jų – mokslo monografijos apie tapatybės vagystę elektroninėje erdvėje bendraautoris, vadovėlio „Interneto ir technologijų teisė“ (2016) bendraautoris.
Darius Štitilis aktyviai dalyvauja mokslinėje-projektinėje veikloje. Nuo 2015 m. iki 2017 m. kovo mėn. vadovavo moksliniam projektui, kurio pagrindinis rezultatas – sukurtas Lietuvos kibernetinio saugumo strategijos modelis.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-15:45 Seminaro trukmė
9:00-10:00 Registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden