Countline Law
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Ar dėl oro taršos pažeidimų bus stabdoma veikla? Reikalavimai oro teršėjams 2024 m.

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 6 ak. val.
   
 • Kiekvienas seminaro dalyvis gauna dovanų!

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

DOVANA!

Kiekvienas seminaro dalyvis dovanų gaus UAB „Biosistema“ 1 valandos nemokamą individualią aplinkosauginę konsultaciją, kurios vertė 99 Eur+PVM. Sutartu laiku į Jūsų įmonę atvyks arba susisieks nuotolinėmis priemonėmis UAB „Biosistema“ aplinkos apsaugos specialistai, kurie suteiks individualizuotą konsultaciją Jūsų verslui.

 

Registracija individualiai aplinkosauginei konsultacijai

(Seminaro dalyviams)

Paspauskite ČIA

APIE SEMINARĄ

Dažnai susiduriame su nuomone, kad oro aplinkos apsaugos reikalavimai yra privalomi tik dideliems gamybiniams objektams, tačiau net ir mažiausiai įmonei su vienu „nykštukiniu“ oro taršos šaltiniu  privaloma laikytis daugybės reikalavimų: inventorizavimas, ženklinimas, laboratorinė kontrolė, apskaita, mokesčiai už aplinkos teršimą bei jų administravimas ir kt.

Primename, kad pagal galiojančius teisės aktų reikalavimus, veikla gali būti sustabdyta bent 3 kartus nustačius TIPK ar Taršos leidimo sąlygų pažeidimus (pvz.: viršijus leistinos oro taršos) ar leidimo sąlygų pažeidimo nepašalinus 6 mėnesius.

Patiksliname, kad nuo 2025 metų oro teršalų monitoringą pagal patvirtintas programas galės vykdyti tik tos laboratorijos, kurios bus akredituotos kaip atitinkančios standartą LST EN ISO/IEC 17025. Seminare bus aptariami šių teisės aktų reikalavimai:

Atkreipiame dėmesį, jog 2023-12-12 pagal įsakymą Nr. AD1-686 buvo atnaujinti kontroliniai klausimynai, naudojami valstybinių aplinkosauginių patikrinimų metu.

Temos

 1. Aplinkos apsaugos valstybinė kontrolė 2024 metais. Atvejai, kada stabdoma įrenginio veikla. Išplėsti valstybinių aplinkosauginių patikrinimų klausimynai. Patikslinta baudžiamoji atsakomybė už aplinkosauginius pažeidimus. Mažareikšmiai pažeidimai – jokios baudos?
 2. Kas privalo atlikti aplinkos oro teršalų inventorizaciją? Kilnojamieji kurą deginantys įrenginiai.
 3. Minimalūs reikalavimai dulkėtumui mažinti laikant, kraunant, vežant palaidas kietąsias medžiagas.
 4. Leidimai teršalų išmetimui į aplinkos orą.
 5. Teršalų, išmetamų į aplinkos orą, monitoringas.
 6. Kaip pagal reikalavimus įrengti oro teršalų matavimo vietas?
 7. Teršalų, išmetamų į aplinkos orą, apskaita. Ar visiems ji privaloma?
 8. Kiek iš viso yra metinių oro taršos ataskaitų ir iki kada jas privaloma pateikti?
 9. Mokesčio už aplinkos teršimą iš stacionarių ir iš mobilių taršos šaltinių deklaravimas.
 10. Rizikų valdymas versle. Kaip sklandžiai vykdyti ūkinę veiklą, nepažeidžiant naujausių aplinkosaugos reikalavimų?

ŽINIOMIS DALINASI

Edita Vincevičiūtė – Svirskė

Aplinkos apsaugos specialistė, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro magistrantė, turinti daugiametę praktinę aplinkosauginės dokumentacijos rengimo patirtį. Dirba įmonėje, kuri nuo 2004 m. teikia nuolatinės aplinkosauginės dokumentacijos rengimo paslaugas šimtams Lietuvos ir užsienio įmonių.

Sandra Gerdvilienė

Lektorė yra aplinkos apsaugos konsultacijas teikiančios įmonės direktoriaus pavaduotoja, turinti Vilniaus Gedimino technikos universitete įgytą aplinkos inžinerijos magistro kvalifikacijos laipsnį. Ūkinei veikla įteisinti ir vykdyti privalomų aplinkosaugos dokumentų rengimo, verslo konsultavimo aplinkos apsaugos teisės klausimais patirtis – dešimt metų.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

PROGRAMA

10:00-15:45 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Kavos pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden