Mantas Tvarijonavičius                                 Ignas Genys

 Mantas Tvarijonavičius                                    Ignas Genys

Publikuota: 2023-05-03

Registracija į Seminarus

 

 

Vadovauti yra lengva. Rodyti įkvepiantį ir transformuojantį pavyzdį – šiek tiek sunkiau. O sekti – neaiškinant tiesų ir nedemonstruojant savęs – labai sunku. Bet čia slepiasi lyderystės lobis – gebėjime pasakyti tik tiek kiek reikia, ir tik tada kai reikia. Kuo mažiau vesti (aiškint), ir kuo daugiau klausytis (sekti).

Patyriminės stovyklos tikslas – per vidinius ir išorinius išbandymus – gamtos apsuptyje, ryšyje su savimi ir grupe – pažinti savo „growing edge“. Tai terapijoje naudojamas terminas, reiškiantis įsisąmoninimui būtiną temą. Tai tarsi balansavimas ant briaunos ar lėkimas bangos ketera, nešančia ten, kur tau ir reikia nukeliauti. Mokysimės, kaip nerėkti ir neaiškinti, o likti ryšyje su savimi ir grupe. Kaip pažinti savo trūkumus ir gebėti juos garsiai įvardinti. Kaip atpažinti savo kaip vadovo stipriąsias savybes ir jas įdarbinti bendram tikslui.

Tai psichoterapijos principais grįstas vidinis darbas grupėje, su tikslu sustiprėti kaip autentiškam vedliui, kuriuo žmonės pasitiki, kurį gerbia ir laiko savu. Tai saugioje erdvėje vykstantis gilus vidinis darbas, pagrįstas ekspertų patikrintais Geštalto psichoterapijos metodais.

Kas yra patyriminis mokymasis?

MT: Visi mes geriausiai mokomės iš savo patirčių ir praktikos. Pavyzdžiui, gebėjimas tinkamai priimti grįžtamąjį ryšį. Kaip vadovas galiu klausyti tinklalaidžių, skaityti knygas, bet tai manęs neišmokys priimti kritikos. To galiu mokytis tik iš savo paties bandymų ir praktikos. Patyriminis mokymasis šia prasme yra tarsi paspartintas mokymasis, daug į trumpą laiką koncentruotų patyrimų ir praktikos, kurią lydi refleksija – patirties apmąstymas ir išvadų padarymas.

IG: Jau nuo senų laikų kalbama apie trijų rūšių išmintį. Visų pirma, yra išgirsta išmintis – tai, ką protingas žmogus tau pasakė, ką perskaitei knygoje ar sužinojai iš kur kitur. Tokia išmintis paremta aklu tikėjimu. Taip, išgirsta žinia yra tiesa, tačiau šiuo atveju tiesą į save įsileidi jos neapmąstydamas. Ši išmintis yra naudinga, tačiau ribota. Antra, yra suprasta išmintis – kuomet išgirstas žinias perleidžiame per savo protą, apmąstome, ar tai mums naudinga, ar tai skamba logiškai, ir tik tada patikime tuo, ką išgirdome ar perskaitėme. Ir galiausiai yra patirta išmintis. Tai tokia išmintis, kurios niekas negali nuginčyti, kadangi mes ją patyrėme savu kailiu. Jei kartą patyrei, kad ugnis degina, niekas tau nebeįteigs, kad ji šaldo. Žinojimas ir supratimas yra riboti, kol neįvyksta tų žinių ir to supratimo patikrinimas per asmeninę patirtį.

Kokia yra patyriminė stovykla vadovams?

MT: Tai vieta, kur susirenka savo lyderystę pažinti ir stiprinti nusiteikę vadovai. Per beveik dvi paras stovykloje bus daug įvairių patirčių, kurias jungia lyderystė. Stovyklos dalyviai nuolat pateks į neįprastas situacijas, kuriose arba leisis vedami, arba patys imsis lyderystės. Iš to visi kartu mokysimės, kaip kiekvienam būti geresniu lyderiu.

IG: Ši stovykla, viena vertus, yra skirta praktiniam patikrinimui visko, ką esame išgirdę ir supratę. Kita vertus, tai vieta pamatyti tiesą apie save, kuri atsiveria tik išgyvenant realias situacijas – spontaniškai priimant sprendimus ir turint laiko juos reflektuoti.

Kodėl vadovai dalyvauja šioje stovykloje?

MT: Pirmiausia todėl, kad nori pokyčio, nori būti geresni nei šiandien. Stovykloje ne tik užsimegs naujų pažinčių, atsivers gilesnės savo autentiškos lyderystės stiliaus pažinimo erdvės. Čia kiekvienas galės dirbti su savo asmeniniu iššūkiu. Kaip apginti savo nuomonę? Kaip užleisti iniciatyvą? Kaip būti mažesniu perfekcionistu? Kaip motyvuoti save? Iššūkių gali būti labai įvairių.

IG: Dalyviai čia visų pirma mokosi kurti santykį su savimi ir tik tada su kitais tam, kad praktiškai atsakytų sau į klausimą, kas yra mano unikali lyderystė. Grįžtamojo ryšio išsakymas vieni kitiems stovyklos metu, taip pat laikas refleksijai padeda jiems pamatyti, suprasti ir keisti savo automatines reakcijas į proaktyvų sąmoningą elgesį.

Kodėl Jūs stovyklą vedate dviese?

MT: Ignas turi gebėjimą pokalbiuose pasiekti didesnį nei kasdienišką gylį. Mane tai žavi. O aš turiu praktikos ir kaip vadovas, ir kaip konsultantas, ir kaip psichologas. Mes su Ignu papildome vienas kitą.

IG: Ilgametė patirtis ir išmintis darbo su vadovais srityje sukuria kontekstą subtilesniems grupės procesams ir tarpasmeninių santykių įdarbinimui norint kurti ir įgyvendinti savo asmeninį lyderystės apibrėžimą. Mano vienas iš tikslų stovykloje yra padėti žmonėms atkreipti dėmesį į tai, kuris iš jų gilesnių asmenybės sluoksnių daro įtaką jų dalyvavimui santykyje ir vedlio vaidmens prisiėmimui, ir sudaryti sąlygas tarpasmeniniams procesams tai pagilinti. Didžiulė Manto patirtis lyderystės srityje padeda visa tai, ką patiriame grupėje praktiškai, įsisavinti, integruoti į norimą viziją ir įdarbinti realiame kasdieniame pasaulyje.

 

Registracija į Seminarus