2019-08-01 keitėsi aprašas atvejų, kai PVM už tiekiamas prekes (teikiamas paslaugas) išskaito ir sumoka pirkėjas (klientas)

2019 m. balandžio 24 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė nutarimą Nr. 395, kuriuo pakeitė Atvejų, kai pridėtinės vertės mokestį už tiekiamas prekes (teikiamas paslaugas) išskaito ir sumoka pirkėjas (klientas), aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 13 d. nutarimu Nr. 900 (toliau – Aprašas). Pakeitimai įsigaliojo 2019 m. rugpjūčio 1 d.

Tais atvejais, kai prekės tiekiamos ar paslaugos teikiamos asmeniui, registruotam PVM mokėtoju, pareiga išskaičiuoti mokestį ir sumokėti jį į biudžetą gali kilti ne prekių ar paslaugų pardavėjui, o jų pirkėjui. Tokie atvejai numatyti Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 96 straipsnyje bei Apraše.

Pakeitimu Aprašas buvo papildytas, numatant tokius naujus atvejus, kuomet PVM išskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą privalo būtent prekių ar paslaugų pirkėjas (klientas):

  • Tiekiami standieji diskai. Ši nuostata bus taikoma iki 2022 m. vasario 28 d.;
  • Tiekiami mobilieji telefonai, planšetės ir nešiojamieji kompiuteriai. Ši nuostata bus taikoma iki 2022 m. birželio 30 d.