Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Žemės sandorių teisiniai aspektai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 110€

Laikas ir vieta

2023-06-22, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
110€
Žemės sklypų pirkimo-pardavimo sandorių teisiniai aspektai (tiesioginė seminaro transliacija)
110

Apie seminarą

Žemės nuosavybės, valdymo ir naudojimo santykius bei tvarkymo ir administravimo sąlygas reglamentuoja ne tik įstatymai, bet ir poįstatyminiai teisės aktai. Šis teisinis reglamentavimas nuolat keičiasi, ne išimtis ir 2023 m., todėl būtina sekti aktualius teisinio reglamentavimo pokyčius.

2023-03-16 įsigaliojo įsakymo Nr. 1P-118-(1.3 E.) pakeitimai, įtvirtinantys kaip atliekamas faktinių duomenų patikrinimas vietoje, siekiant nustatyti, ar valstybinės žemės sklype (jo dalyje) esantys statiniai ir (ar) įrenginiai yra tinkami naudoti ir yra naudojami pagal NTR įregistruotą jų tiesioginę paskirtį.

Nuo 2023-05-03 pasikeitė valstybinės žemės laikino naudojimo žemės ūkio veiklai vykdyti tvarka, kadangi neteko galios įsakymas Nr. 1P-(1.3.)-112. Asmenims, kurie turi leidimus laikinai naudotis valstybinės žemės plotais, bus siūloma sudaryti valstybinės žemės nuomos sutartis, kurių maksimalus nuomos terminas – 25 m.

2023-06-01 įsigaliojo Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pakeitimai, kuriais suteikta teisė privačių žemės sklypų savininkams be aukciono pirkti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę, esant tam tikroms sąlygoms. Kokiems pagrindams esant galimas šios nuostatos taikymas?

Seime yra užregistruotas ir Miškų įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo netaikoma nuostata dėl didžiausio įsigyjamos miško ūkio paskirties žemės ploto, kai asmuo ar susiję asmenys įgyja nuosavybės teises į paveldėtą miško ūkio paskirties žemę.

Vyriausybė jau pritarė aplinkos ministerijos parengtiems 18 teisės aktų, tokių kaip: Žemės, Žemės reformos, Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo, Teritorijų planavimo, Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros, Žemės paėmimo visuomenės poreikiams įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus, Nekilnojamojo turto kadastro, Statybos, ir kt. įstatymų pakeitimo projektams, kurie turėtų įsigalioti 2024-01-01. Pagrindiniai planuojami pakeitimai:

 • įtvirtinami subjektai, kurie gali nustatyti servitutus sandoriais;
 • numatoma, kokiais atvejais žemės sklypams, į kuriuos nėra suprojektuoto privažiavimo ir kuriems nenustatyti servitutai, servitutai gali būti nustatomi supaprastinta tvarka;
 • žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų keitimas;
 • prašymų ir skundų nagrinėjimo žemėtvarkos srityje tvarkos nustatymas;
 • specialiojo teritorijų planavimo žemėtvarkos dokumentų valstybinės priežiūros (patikrinimo) funkcijų perdavimas Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai;
 • galimybės viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojui išnuomoti patikėjimo teise valdomus valstybinės žemės sklypus panaikinimo;
 • ploto ribojimų ir jų patikros NŽT, įsigyjant nuosavybėn žemės ūkio paskirties žemę, panaikinimas;
 • galimybė pirmumo teise įsigyti privačią žemės ūkio paskirties žemę (asmenims, kurių žemės sklypai ribojasi su parduodamu žemės ūkio paskirties žemės sklypu, kt.) ir jos patikros NŽT panaikinimas;
 • sąvokų nustatymas ir tikslinimas, įstatymų nuostatų suvienodinimas ir kt.

Kokiems užsienio valstybių piliečiams gali būti suteikta teisė įsigyti žemės Lietuvos Respublikos teritorijoje? Kokie planuojami pokyčiai valstybinės ir privačios žemės naudojimo, administravimo ir disponavimo srityse? Nuomojamos valstybinės žemės naudojimo paskirties ir būdo keitimas – pagrindas nutraukti nuomos sutartį, į ką reikėtų atkreipti dėmesį nuomininkui?

Sekti aktualius teisės aktų pakeitimus, teismų praktiką ir perprasti problemines situacijas šioje srityje yra sudėtinga net geriausiems savo srities profesionalams – todėl seminaro metu lektorė supažindins su naujausiais teisės aktų pakeitimais ir jų praktiniu taikymu, bei atsakys į Jums rūpimus klausimus.

Temos

 1. Privačios žemės įsigijimas:
  • Teisės aktų aktualijos;
  • Teismų praktika;
  • Reikalavimai žemės sklypų sandoriams;
  • Servitutai;
  • Spec. sąlygos.
  • Žemės sklypų paskirties keitimas.
 2. Valstybinės žemės įsigijimas:
  • Teisės aktų aktualijos;
  • Ginčai su NŽT;
  • Įsigijimas versus nuoma;
  • Įsigijimo teisiniai aspektai (aukcionai ir pan.);
  • Nuoma prie statinių, reikiamo žemės ploto apskaičiavimas.
  • Pirmumo teisė;
  • Žemės sklypo ar jo dalies paėmimas visuomenės poreikiams.
 3. Žemės ūkio paskirties žemės sklypų įsigijimas:
  • Teisės aktų aktualijos;
  • Įstatyminiai ribojimai;
  • Užsienio subjektų teisė įsigyti žemės sklypus Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Seminaro programa paruošta pagal šiuos teisės aktus ir jų pakeitimus: 

Žiniomis dalinasi

 

Dalia Stakvilevičiūtė

Dalia Stakvilevičiūtė yra Magnusson advokatų kontoros advokatė bei partnerė. Šiuo metu ji vadovauja nekilnojamo turto praktikos grupei. Dalia yra sukaupusi didelę patirtį atstovaujant klientus teisminiuose ginčuose žemės, teritorijų planavimo, architektūrinio projektavimo ir statybos, aplinkos teisės ir viešųjų pirkimų klausimais. Advokatė taip pat turi didelę patirtį konsultuojant klientus iš Lietuvos ir užsienio įvairiais nekilnojamojo turto plėtros ir kitais teisiniais aspektais.

Tiesioginė seminaro transliacija

Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Apmokėjus sąskaitą, kartu su registracijos patvirtinimu el. paštu atsiųsime nuorodą bei prisijungimo instrukciją.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

13:15-16:30 Seminaro trukmė
12:45-13:15 Registracija
14:30-14:45 Kavos pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

2023-06-22, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
110€
Žemės sklypų pirkimo-pardavimo sandorių teisiniai aspektai (tiesioginė seminaro transliacija)
110