Countline Law Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

#Workation – trys skirtingi apskaitos būdai. Kaip teisingai pasirinkti?

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 5 ak. val.
     

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie seminarą

“Workation” pastaruoju laikotarpiu populiarėja tarp įmonių, kurios stengiasi padėti savo darbuotojams subalansuoti darbą ir asmeninį gyvenimą. Bene pagrindinis privalumas – galimybė dirbti iš bet kurios pasaulio vietos, tačiau, kai kalbama apie apskaitą dažnai kyla nemažai klausimų.

  • Kada tai laikoma darbu nuotoliu, o kada komandiruote?
  • Koks mokesčių administratoriaus požiūris?
  • Kokių klausimų kyla tvarkant dokumentaciją?
  • Kaip atrinkti darbuotojus ,,darbostogoms”, kad nebūtų pažeisti diskriminacijos principai kitų darbuotojų atžvilgiu?
  • Kaip teisingai reikėtų apskaičiuoti ir apmokestinti darbo užmokestį?
  • Kokios sąlygos turi būti, kad workation’as nebūtų laikomas pajamomis natūra?

Dirbant nuotoliu darbuotojui suteikiama galimybė pasirinkti kitokį darbo laiko režimą nei įprastas. Darbas + atostogos: kaip organizuoti darbo laiką? Kurį iš galimų penkių darbo laiko režimų pasirinkti?

Vienas iš darbo nuotoliu ypatumų – darbo užmokestį ar jo dalį gali sudaryti pajamos natūra. Jų apskaičiavimui aktualus GPMĮ komentaras. Kokie darbdaviui galimi leidžiami atskaitymai?

Dirbant nuotoliniu būdu dažnai pastebima nykstanti riba tarp darbo ir poilsio laiko, kuri verčia kalbėti apie atostogas. Darbdaviai, sulaukę prašymų dėl ,,neribotų atostogų”, taip pat susiduria su nemažais iššūkiais, kadangi, šios modernios motyvavimo priemonės, Darbo kodeksas nereglamentuoja. Kaip užtikrinti, kad darbuotojai nepažeistų maksimalaus darbo laiko ir minimalaus paros ar savaitės poilsio laiko reikalavimų? Ką pravartu įtvirtinti vidaus tvarkose ar šalių susitarimuose?

Taip pat svarbu, kad Lietuvos Respublikos darbo kodekse darbdaviui numatoma pareiga užtikrinti tinkamas, sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas. Reikalavimai sąlygoms įtvirtinti Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatyme ir 89/391/EEB Direktyvoje. Kam tenka atsakomybė dėl darbų saugos darbuotojui dirbant nuotoliu? Kokias darbo priemones darbdavys privalo suteikti?

Temos

1 dalis. Auditorius Artūras Kapitanovas (10.00–12:15 val.)

  1. Darbas nuotoliu, kai darbdavys apmoka visas išlaidas:
    • Dokumentai, pagrindžiantys išlaidas. Jų registravimas buhalterinėje apskaitoje;
    • Darbuotojo pajamų natūra apskaita:
      • GPM;
      • SODRA;
      • Deklaravimas.
  2. Komandiruotė:
    • Komandiruojamo darbuotojo darbo sutarties ypatumai;
    • Dienpinigiai; Ar galima mokėti dienpinigius, kai viešbutyje yra maitinimo tipas „viskas įskaičiuota“?
    • Dokumentai, pagrindžiantys komandiruočių išlaidas. Jų registravimas buhalterinėje apskaitoje;
    • Avanso apyskaitos. Kelionės lapai;
    • Leidžiami, neleidžiami atskaitymai.
  3. Darbas nuotoliniu būdu, kai darbuotojas apmoka visas išlaidas pats.
  4. Darbdavio atlygis už darbuotojo patiriamas išlaidas dirbant nuotoliniu būdu.

2 dalis. Advokatas Mantas Mikalopas (13.00–14.30 val.)

  1. Workation teisiniai aspektai:
    • Galimi lankstaus darbo susitarimai;
    • Nuotolinio darbo įforminimas ir teisinės įžvalgos;
    • Lankstesnio darbo laiko režimo taikymo galimybės;
    • Darbo organizavimo ir tvarkos užtikrinimo klausimai;
    • ,,Neribotos atostogos” praktikoje kylantys klausimai ir problemos.

ŽINIOMIS DALINASI

Artūras Kapitanovas

Auditorius, mokesčių konsultantas. Artūras Kapitanovas dirbo Finansų ministerijoje, vėliau – Audito skyriaus viršininku Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Finansų ministerijos. Šiuo metu lektorius dirba kaip nepriklausomas auditorius ir mokesčių konsultantas. Įmones mokesčių ir apskaitos klausimais audituoja, konsultuoja ir joms atstovauja valstybės institucijose jau daugiau nei 20 metų. Artūro Kapitanovo seminaruose per metus apsilanko daugiau nei 10 000 dalyvių. Kasmet lektorius veda daugiau nei 70 seminarų, kurių net 87 proc. buvo įvertinti 10 balų iš 10.

Mantas Mikalopas

yra advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ partneris, advokatas. Pagrindinės advokato praktikos sritys: darbo, įmonių, sutarčių bei reklamos teisė, civilinės atsakomybės taikymas ir atstovavimas teisminiuose ginčuose. Mantas Mikalopas taip pat teikia teisines konsultacijas įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, veda įmonių vidinius ir atviruosius mokymus. 2013-2015 m. dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus Kazimiero Simonavičiaus universitete, nuo 2017 m. rugsėjo dėsto verslo teisę ISM vadybos ir ekonomikos universitete.Tarptautinio teisės žinyno „Chambers Europe“ paskelbtame 2016 m. geriausių advokatų kontorų ir teisininkų reitinge advokatų kontora „iLAW“ buvo įvertinta kaip viena iš lyderiaujančių teisės firmų darbo teisės srityje, o advokatas Mantas Mikalopas išskirtas kaip darbo teisės ekspertas. Šis advokatas žinyne „Chambers Europe“ įvardijamas kaip kylanti žvaigždė Lietuvos darbo teisės rinkoje, jis yra pelnęs klientų pripažinimą dėl to, kad „ieško sprendimų, o ne tik išvardija galimybes“.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

ORGANIZUOKITE ŠIUOS MOKYMUS TIK SAVO ORGANIZACIJAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

10:00-14:30 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
12:00-12:45 Pietų pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.