Sveiki, lankotės atnaujintame countline.lt tinklalapyje. Jei kažko nerandate ar kažkas neveikia, vis dar galite naudotis senąja svetainės versija.

Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.

Vidaus kontrolės sistemos kūrimas ir užtikrinimas viešajam sektoriui

Vaida Kačergienė
REGISTRUOTIS
 • 8 ak. val.
    Kaina: 120€
 • Dalyvaujant daugiau negu vienam dalyviui taikoma nuolaida

Apie seminarą

Vidaus kontrolė – viešojo juridinio asmens rizikos valdymui jo vadovo sukurta kontrolės sistema, padedanti užtikrinti, kad viešasis juridinis asmuo laikytųsi teisės aktų reikalavimų, saugotų turtą, vykdytų veiklą laikydamasis patikimo finansų valdymo principo, teiktų patikimą, aktualią, išsamią ir teisingą informaciją apie savo finansinę ir kitą veiklą.

Vidaus kontrolės sistemos kūrimas ir užtikrinimas – tai ne vienkartinis veiksmas, o nuolatinis procesas, kuriame dalyvauja visi darbuotojai, veiklos aplinka.
Seminaro metu nagrinėsime aptarsite vidaus kontrolės elementus, nagrinėsime pagrindinius veiksnius, padedančius kurti ir palaikyti tinkamą vidaus kontrolę, peržiūrėsime vidaus kontrolės politikos dokumentavimo klausimus; panagrinėsime praktinius pavyzdžius.

Temos

 1. Dėstytojos ir klausytojų prisistatymas. Lūkesčių aptarimas. Asmeninė dalyvių mokymosi kurso motyvacija, mokymosi tikslai ir uždaviniai
 2. Rizikos samprata. Rizikos veiksniai. Rizikos rūšys. Rizikos identifikavimo ir valdymo procesas
 3. Vidaus kontrolė – rizikos valdymo įrankis. Vidaus kontrolės esmė, sudėtinės dalys, įgimti apribojimai
 4. Praktinis darbas grupėse:

  • savo įmonės rizikos veiksnių identifikavimas;
  • nustatytų rizikos veiksnių įtakos valdymo procesams nustatymas ir apibūdinimas;
  • rizikos valdymo priemonių numatymas.

 5. Vidaus kontrolės įgyvendinimas:

  • sėkmingo įgyvendinimo principai;
  • asmenybės svarba;
  • tikslų supratimas;
  • organizavimas;
  • vidaus kontrolės kūrimas ir priežiūra, vertinimas.

 6. Dokumentavimas ir valdymas

  • strateginiai tikslai ir rizikos;
  • operacijų algoritmai ir procedūrų aprašymas;
  • stebėsena, vertinimai, pakeitimai.

ŽINIOMIS DALINASI

Vaida Kačergienė

Nuo 1999 m. – audito įmonės „AV Auditas“ direktorė. Turi ekonomistės buhalterės ir auditorės darbo patirtį. Nuo 2002 m. aktyviai dalyvauja Lietuvos auditorių rūmų (LAR) veikloje, 2004–2008 m. – LAR prezidiumo narė, viceprezidentė, nuo 2013 m. – Auditorių Garbės teismo narė. 2006 m. lektorei įteiktas LR Seimo Pirmininko padėkos raštas „Už ryžtą tapti auditoriumi ir už indėlį kuriant ir tobulinant nepriklausomo audito sistemą Lietuvoje“. Tais pačiais metais lektorės biografija įtraukta į Lietuvos pasiekimų registrą „Kas yra kas Lietuvoje. Lietuvos pasiekimai 2006“ ir „Kas yra kas. Lietuvos moterys“. V. Kačergienė – LAR platinamos audito darbo dokumentų informacinės sistemos bendraautorė. Nuo 2001 m. skaito paskaitas audito atlikimo, tarptautinių ir nacionalinių audito standartų, kokybės kontrolės, vidaus kontrolės sistemos, vidaus audito temomis. Anot lektorės, dėstymas – tai nuolatinis tobulėjimas, neleidžiantis „užmigti ant laurų“, skatinantis domėtis naujovėmis, rinkti ir kaupti naujausias žinias visame pasaulyje, tai – kūrybinis darbas, kuris niekada netaps monotonija, ir puiki galimybė pabendrauti su įvairiais žmonėmis, praplėsti akiratį.

Specialus pasiūlymas!

Dalyvaujant daugiau negu vienam atstovui iš tos pačios įmonės antram ir kiekvienam paskesniam dalyviui seminaro kaina 100 Eur (su pietumis).

Seminaro informacija

PROGRAMA

09:00-16:30 Seminaro trukmė
8:30-09:00 Registracija
10:30-10:45 Kavos pertrauka
12:15-13:15 Pietų pertrauka
14:45-15:00 Kavos pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą