Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Tarnybiniai automobiliai – „amžinas galvos skausmas“ buhalteriams. Vadovai priešingai – vadovaujasi filosofija: „kai VMI tikrintojai apsilankys, tada ir pagalvosime ką čia reikia apmokestinti“.
Saugiausia yra turėti aiškią viziją – kaip sutvarkyti apskaitą ir apskaičiuoti mokesčius taip, kad mokesčių tikrintojų nesulauktume ar patikrinimas baigtųsi be papildomai apskaičiuotų mokesčių. Seminaro metu aptarsime naujausius VMI nurodymus dėl įmonių automobilių naudojimo. Sužinosite apie VMI stebimus aspektus, kai naudojate įmonės automobilį atostogų metu ir kaip išvengti mokesčių administratoriaus stebėsenos.
Kai kurios įmonės motyvuoja darbuotojus naujais tarnybiniais automobiliais, kuriais leidžia pasinaudoti ir nedarbo metu. Tokiu atveju tenka apmokestinti darbuotojų pajamas natūra. Mokėti daugiau nei 40 procentų mokesčių nuo automobilio rinkos kainos pagal sukurtą apmokestinimo metodiką – mokesčių našta nemaža.
Per 2023 m. I-ąjį pusmetį mokesčių administratoriui atlikus stebėsenos ir kontrolės veiksmus į biudžetą papildomai mokesčių sumų priskaičiuota apie 5,5 mln. eurų, kurie yra susiję su asmeninių poreikių tenkinimu bei pajamų gavimu natūra.
Šių dienų aktualijos – elektromobiliai, ypatingai kai nuo 2023-01-01 atsirado galimybė atskaityti pirkimo PVM už įsigytus M1 klasės elektromobilius ir įmonės vis dažniau juos įsigyja, tačiau kaip apskaityti sunaudotą elektros energiją elektromobilio įkrovimui ir kaip tai teisingai atvaizduoti apskaitoje – tai dažnai įmonėms kylantys klausimai. Todėl lektorė seminaro metu nagrinės:
Taigi, šiame seminare visapusiškai bus išnagrinėtas lengvųjų automobilių naudojimas visų mokesčių aspektu: pridėtinės vertės, pelno, gyventojų pajamų mokesčių ir valstybinio socialinio draudimo. Taip pat bus nagrinėjamos įvairios situacijos apie įmonės veikloje naudojamus lengvuosius automobilius.
Planuojama mokesčių reforma turėtų iš esmės koreguoti nusidevėjimo sąnaudų priskyrimą. Ar sukurtos lengvatos ir apribojimai pakeis lengvųjų automobilių parką? Laikas parodys.
Šis seminaras būtinas visų įmonių buhalteriams, finansininkams ir ypač vadovams.
Auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė:
Profesinė veikla:
Verslumo skatinimas:
Švietimas ir konsultavimas:
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.
10:00-14:30 | Seminaro trukmė | |
9:30-10:00 | Registracija | |
12:00-12:45 | Pertrauka |
Pažymėjimas Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą. |
Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.