Parkavimo informacija: ? Countline mokymų patalpos yra Vilniaus m. geltonojoje automobilių stovėjimo zonoje. Parkavimo įkainiai: 0,60 Eur/val.
Viešojo sektoriaus subjektams, finansuojamiems valstybės, savivaldybių biudžeto lėšomis reikia parengti tinkamas biudžeto programų sąmatas, o parengus – pagal paskirtį naudoti lėšas. Kiekviena biudžetinė įstaiga planuoja biudžetus mėnesiui, ketvirčiui, metams, o jau kuris laikas galioja ir nauja LR biudžeto sandaros įstatymo redakcija, įvedusi vidutinės trukmės (3 metų) konsoliduotojo biudžeto koncepciją, nustačiusi naujus reikalavimus biudžeto rodikliams ir asignavimų limitams. Pakeitimai sustiprina fiskalinės drausmės taisyklių laikymąsi, taip pat suteikia galimybę perkelti nepanaudotus asignavimus į kitus metus, patikslinamos savivaldybių biudžetų sudarymo ir vykdymo nuostatos. Įvesti naujus reikalavimai informacijos apie biudžetą viešinimui, siekiant užtikrinti didesnį biudžeto planavimo, vykdymo ir kontrolės efektyvumą bei skaidrumą.
Primename apie svarbų pokytį paramos skirstyme nuo 2025 m.: pagal Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimą GPM 1,2 proc. paramą galės gauti tik organizacijos, turinčios oficialų nevyriausybinės organizacijos (NVO) statusą. Šis statusas turi būti įregistruotas Juridinių asmenų registre. Tačiau NVO yra apibrėžiamas kaip nuo valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų valdymo nepriklausomas savanoriškumo pagrindais įsteigtas visuomenės ar jos grupės naudai veikiantis viešasis juridinis asmuo, todėl remiantis tokiu apibrėžimu į NVO apibrėžimą nebepatenka biudžetinės valstybės ar savivaldybės įstaigos.
Biudžetinėms įstaigoms ypač svarbu:
Seminaro dalyviai gebės planuoti lėšas, efektyviai valdyti biudžetą, taikyti įvairias lėšų planavimo metodikas ir efektyviai perskirstyti lėšas pagal poreikį. Seminaro metu bus nagrinėjama kaip tinkamai vykdyti suplanuotą biudžetą, bei kaip analizuoti esamą situaciją įstaigoje.
Lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 metų veda mokymus ir seminarus apskaitos pagal VSAFAS ir VAS, mokesčių bei finansų valdymo temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Natalja Kobzevienė yra 3 knygų autorė: „Pajamų apskaita pagal VSAFAS“, „Sąnaudų apskaita pagal VSAFAS“ ir „Darbo užmokesčio apskaita, taikant suminę darbo laiko apskaitą“.
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.
09:00-12:15 | Seminaro trukmė | |
08:30-09:00 | Registracija | |
10:30-10:45 | Kavos pertrauka |
Pažymėjimas Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą. | |
Konsultacija Kiekvienas mokymų dalyvis turi galimybę užduoti klausimus lektoriui mokymų metu ar pateikiant juos iš anksto. | |
Mokymų įrašas Daugelis mokymų yra tiesiogiai transliuojami, todėl papildomai informavus, pasidalinsime mokymų vaizdo įrašu. |
Parkavimo informacija: ? Countline mokymų patalpos yra Vilniaus m. geltonojoje automobilių stovėjimo zonoje. Parkavimo įkainiai: 0,60 Eur/val.
Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.