Pajamų natūra identifikavimo problematika ir atvejų praktiniai pavyzdžiai – neabejotinai dažnai kylantys klausimai apskaitą tvarkančiam asmeniui. Darbdavys darbuotojui daug ką suteikia neatlygintinai, mainais arba lengvatine kaina. Kokios mokestinės pasekmės atsiranda?
Mokesčių administratorius neabejotinai didelį dėmesį skiria darbo santykių pajamų apmokestinimui. Mokesčių sumos šiuo atveju reikšmingos dažnoje įmonėje. Gaudami darbo užmokestį, darbuotojai turi teisę naudotis ir įvairiomis įmonių jiems teikiamomis naudomis: tarnybiniais automobiliais, pietumis darbdavio sąskaita, kelionėmis ir t.t. Dažnai prabangus automobilis, komfortiškos nuotolinės darbo vietos įrengimas, darbostogos, sveikatos draudimą viršijančios sumos ar kitos naudos tarnauja kaip motyvacinė priemonė darbuotojui skatinti, todėl svarbu atskirti, kada tai – tik padeda vykdyti darbo funkcijas, o kada teikia papildomą naudą.
Atkreiptinas dėmesys, kad VMI yra atnaujinusi Gyventojų pajamų mokesčio komentarą, kuriame priešingai, nei buvo iki šiol, traktuojamas važinėjimas iš darbo į namus tarnybiniu automobiliu. Tai jau yra akivaizdžios pajamos natūra, su labai nedidelėmis išimtimis. Taip pat akcentuota ir ydinga praktika dėl mokesčių už fizinius asmenis sumokėjimo iš įmonės lėšų. Tokių atvejų taip pat neturi būti. Priešingu atveju, teks papildomai sumokėti po mokesčių administratoriaus apsilankymo papildomai apskaičiuotus mokesčius. Kaip ir anksčiau, taip ir 2024 metais, pajamos natūra ir jų apmokestinimas bus tikrai prioritetinė kontrolės sritis. Kaip tinkamai pasiruošti galimam patikrinimui? Kaip apmokestinti pajamas natūra ir kada tokio apmokestinimo išvengti nepavyks?
Seminaro metu lektorė Jurgita Navikienė atsakys į dažniausiai praktikoje kylančius klausimus, analizuos pasitaikančias problemas ir pasidalins patarimais kaip jų išvengti.
Auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė:
Profesinė veikla:
Verslumo skatinimas:
Švietimas ir konsultavimas:
5 ak. val. | Seminaro trukmė |
Pažymėjimas Kiekvienas mokymų dalyvis gauna el. pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna mokymų medžiagą. |
Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.