Domina mokymai didesnei dalyvių grupei? Susisiekite ilma.macaitiene@countline.lt arba telefonu 85 2053292
Tikrai ne naujiena, kad Lietuvoje galiojantys įstatymai įpareigoja ūkio subjektus (išskyrus kai kurias numatytas išimtis) savo apskaitą tvarkyti taip, kad užtikrintų finansinių ataskaitų sudarymą pagal Verslo apskaitos standartus (VAS) arba tarptautinius apskaitos standartus, t. y. Tarptautinius apskaitos standartus (TAS), Tarptautinius finansinės atskaitomybės standartus (TFAS) ir jų išaiškinimus, kuriuos skelbia arba priima Tarptautinė apskaitos standartų valdyba (IASB).
Kai kuriuos asmenis Europos Sąjungos ir (ar) nacionalinių įstatymų leidėjai įpareigoja taikyti minėtus tarptautinius apskaitos standartus ar riboja jų taikymo galimybes, tačiau daugumai ūkio subjektų yra suteikta galimybė pasirinkti finansines ataskaitas sudaryti pagal šiuos standartus arba taikyti VAS. Todėl kiekvienais metais vis daugiau Lietuvos įmonių pasinaudoja šia įstatyme numatyta galimybe pasirinkti ir atsisako nacionalinių VAS pereidami prie tarptautinių apskaitos standartų.
Įmonėms taikant tuos pačius aukštos kokybės tarptautiniu mastu pripažįstamus apskaitos standartus, užtikrinamas finansinių ataskaitų aukšto lygio skaidrumas ir palyginamumas, tenkinamas ir dėl pasaulinės ekonominės integracijos, globalizacijos procesų, tarptautinių investicijų svarbos neišvengiamai didėjantis tikslios buhalterinės apskaitos poreikis. Taikant aptariamus apskaitos standartus, pasiekiamas aukšto lygio įmonių veiklos skaidrumas, kuris akivaizdžiai aktualus visiems įmonių savininkams, investuotojams, kredito ir draudimo įstaigoms, tiekėjams bei kitiems komercinės veiklos partneriams. Neabejotina ir tai, kad tarptautinių apskaitos standartų taikymas lemia aukštesnį įmonės prestižą ir pasitikėjimą ja, o tai, be kita ko, yra svarbi prielaida norint efektyviai plėtoti verslą.
Nepaisant šių bei kitų privalumų, perėjimas prie tarptautinių apskaitos standartų yra nemažas iššūkis, pirmiausia tenkantis buhalteriams ir finansininkams. Jų gebėjimų stiprinimas aptariamoje srityje yra būtina prielaida sklandžiam ir sėkmingam perėjimui, o pati pradžia šiems specialistams įgyti ar (ir) papildyti turimas žinias apie apskaitos tvarkymą pagal minėtus tarptautinius standartus – susipažinti su šių ir nacionalinių standartų pagrindiniais skirtumais. Tad seminare:
Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Verslo apskaitos standarto komiteto narė, Vilniaus universiteto dėstytoja. Lektorė turi daugiau nei 20 metų patirtį dėstant auditorių, buhalterių kvalifikacijos kėlimo kursuose bei seminaruose, daugiau nei 10 metų užsiimanti konsultacine veikla. Pagrindinės lektorės sritys yra Verslo apskaitos standartai (VAS) ir jų praktinis taikymas, Tarptautiniai finansinės atskaitomybės standartai (TFAS), Viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standartai (VSAFAS) bei finansinė analizė.
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.
10:00-16:30 | Seminaro trukmė | |
9:00-10:00 | Registracija | |
12:00–13:00 | Pietų pertrauka | |
14:30–14:45 | Kavos pertrauka |
Pažymėjimas Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą. |