Pelno mokesčio apskaičiavimo pagrindas – finansinės apskaitos duomenys. Kaip sukurti apskaitos politiką ir vesti finansinę apskaitą taip, kad metinės pelno mokesčio deklaracijos pildymas būtų paprastesnis, naudojantis apskaitos registruose sukaupta informacija?
Seminaro metu paaiškinsime, kaip atskirti leidžiamus, neleidžiamus ir ribojamų dydžių leidžiamus atskaitymus, kaip teisingai juos dokumentuoti ir kaip šios išlaidos gali paveikti įmonės apmokestinamąjį pelną, pildant metinę pelno mokesčio deklaraciją.
Seminare nagrinėsime:
Seminare taip pat aptarsime ir nuo 2025-01-01 įsigaliojusius Pelno mokesčio įstatymo pakeitimus, kurie ypač paveiks įmonių pelno mokesčio apskaitą. Nepaisant padidėjusių standartinio ir lengvatinio pelno mokesčio tarifų, esminis pokytis – nauji reikalavimai, susiję su automobilių CO2 tarša. Buhalteriai turės rinkti duomenis apie automobilių išmetamą CO2 kiekį ir atlikti papildomus skaičiavimus mokestinėje apskaitoje, kurie skirsis nuo finansinės apskaitos įrašų. Svarbu ir tai, kad parduodant po 2025-01-01 įsigytą automobilį, į turto vertės padidėjimo pajamų skaičiavimą bus įtraukiama tik ta įsigijimo kainos dalis, kuri neviršija leidžiamų atskaitymų ribos. Pakeitimai taip pat palies neatskaitomo PVM apskaitą – leidžiamiems atskaitymams bus galima priskirti tik tą neatskaitomo PVM dalį, kuri apskaičiuota nuo automobilio įsigijimo kainos, neviršijančios CO2 taršos ribojimų.
Aktualu ir tai, kad 2025-03-01 įsigaliojo VMI taisyklių „Dėl Mokesčių mokėtojo permokos (skirtumo) ar nepagrįstai išieškotų sumų grąžinimo (įskaitymo)“ pakeitimas, kuriame taisyklių 15 p. papildė nauja nuostata, kad mokesčių mokėtojas, pageidaujantis susigrąžinti pelno mokesčio permoką, privalo būti pateikęs mokestinio laikotarpio, už kurį pelno mokesčio permoka yra susidariusi, finansinės atskaitomybės dokumentus Registrų centrui.
Auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė:
Profesinė veikla:
Verslumo skatinimas:
Švietimas ir konsultavimas:
4 ak. val. | Seminaro trukmė |
Pažymėjimas Kiekvienas mokymų dalyvis gauna el. pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna mokymų medžiagą. |
Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.