Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Kasos darbo organizavimo pakeitimai. i.EKA naujovės nuo 2023 m.

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 4 ak. val.
      Kaina: 120€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie seminarą

2022-05-01 įsigaliojo naujos redakcijos Finansinės apskaitos įstatymas, suteikiantis daug laisvių įmonėms – pereinama nuo valstybinio reguliavimo tam tikrais dokumentų rengimo, vidaus kontrolės priemonių nustatymo, grynųjų pinigų apskaitos ir kt. klausimais, leidžiant patiems ūkio subjektams pasirinkti ir tai įtvirtinti vidaus tvarkose.

Kasos darbas praktiškai nėra valstybės reguliuojamas – liko tik nustatytas grynųjų pinigų apskaitos registras.

Kokius dokumentus sudaryti grynųjų pinigų įplaukų ar išlaidų – tenka spręsti kiekvienai įmonei ir tai įtvirtinti vidaus tvarkoje. Finansų ministerija parengė atmintinę “Dėl grynųjų pinigų operacijų”, kurioje nurodė, kad subjektai, nustatydami tvarką, gali pasinaudoti iki 2022-05-01 galiojusiomis Kasos darbo organizavimo ir kasos operacijų atlikimo taisyklėmis ir jas pritaikyti savo reikmėms.

Techninės sąlygos ir reikalavimai kasos aparatams, kuriuos mokesčių mokėtojai turės naudoti etapais, numatyti Kasos aparatų techninių reikalavimų apraše, patvirtintame VMI 2022-04-27 įsakymu Nr. VA-40.  Nuo 2023-01-01 duomenis į i.EKA teiks įmonės, kurių pajamos 2021 m. viršijo 300 tūkst. eurų.

Siekiant suvienodinti pasikeitusias teisės aktų nuostatas 2022-08-06 įsigaliojo „Dėl Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimai.

2022-11-04 įsigaliojo įsakymo Nr. V-137 nauja redakcija, kuria patvirtintas kasos aparatų ir prekybos (paslaugų teikimo) automatų modelių sąrašas.

2023-01-01 įsigalioja įsakymas ,,Dėl atsiskaitymų už prekes ir paslaugas duomenų teikimo VMI”, nustatantis teiktinų duomenų turinį, jų pateikimo tvarką ir terminus, tikslinimo atvejus bei duomenų teikimo procedūras i.EKA veiklos sutrikimo atvejais.

2022-11-01 įsigaliojo Civilinio kodekso pataisos ir Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo pataisos, pagal kurias sandorio suma grynaisiais pinigais negali viršyti 5 000 eurų. Kas yra sandoris pagal CK 1.63 str. 1 d.? VMI parengė formą PRC915, kurioje reikės pateikti informaciją apie atsiskaitymą grynaisiais pinigais, kai nėra galimybės atsiskaityti pavedimu. 2022-11-01 įsigaliojo ir ANK pakeitimai, kuriuose įtvirtinta atsakomybė už atsiskaitymų grynaisiais pažeidimus.

Seminaro metu aptarsime grynųjų pinigų judėjimo įforminimą, įtraukimą į registrus ir vidaus kontrolės priemones grynųjų pinigų apskaitai.

Temos

  1. Kasos aparatų techniniai pakeitimai, susiję su i.EKA. Pasiruošimas duomenų perdavimui mokesčių administratoriui.
  2. Grynųjų pinigų apskaitos reglamentavimas LR Finansinės apskaitos įstatyme.
  3. Grynųjų pinigų apskaitos dokumentai ir jų rekvizitai:
    • EKA kvitas;
    • Pinigų priėmimo ir pinigų išmokėjimo kvitai;
    • Kasos pajamų ir išlaidų orderiai;
    • Laisvos formos pinigų apskaitos dokumentai.
  4. Atskaitingų asmenų apskaitos reglamentavimas – būtinybė parengti įmonės vidaus tvarką.
  5. Grynųjų pinigų apskaitos registras. Jo pildymo tvarka.
  6. Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimas.

Programa paruošta pagal šiuos teisės aktus ir jų pakeitimus:

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje bei didžiuosiuose šalies žiniasklaidos portaluose. Jurgita Navikienė nuolat ir pati kelia kvalifikaciją. Pastaraisiais metais dalyvavo mokymuose Austrijoje Antikorupcijos akademijoje ir Baltijos šalyse gilinosi į valdybų gerąją praktiką.
J. Navikienė prisideda prie verslumo Lietuvoje skatinimo – aktyviai dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose, yra Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė ir padeda jauniems verslininkams suteikdama jėgų judėti pirmyn. Kaip Jurgita teigia, „mentoriaus vaidmuo pradedančiojo verslininko kelyje yra daugialypis – tai ne vien dalijimasis profesine patirtimi, dalykinėmis žiniomis, bet ir mokinio asmeninių savybių vertinimas bei pasiūlymas jam lygiagrečiai tobulinti tam tikras mažiau išreikštas asmenines kompetencijas“.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

10:00-13:15 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Registracija
11:30-11:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.